Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Minecraft Java - Bukkit Geliştiriciliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
S

sooply

Ziyaretçi
Javaya başlamadan önce ingilizce öğrenin.
İngilizce'yi tam anlamıyla sökmeye gerek yok. Belirli kalıpları ve anlamlarını öğrenmek yeterli. Verdiğim kurslarda da birçok kalıbın Türkçesi'ni hocalar söylemekte. Ortaokul veya lise İngilizce bilgisine sahip olsanız bile iş görecektir.

Risee_

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Toprak'#8526

Elmaslar
85
Puanlar
1.310
Minecraft
Memoo33
S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
İngilizce'yi tam anlamıyla sökmeye gerek yok. Belirli kalıpları ve anlamlarını öğrenmek yeterli. Verdiğim kurslarda da birçok kalıbın Türkçesi'ni hocalar söylemekte. Ortaokul veya lise İngilizce bilgisine sahip olsanız bile iş görecektir.
Arkadaş bence haklı, ingilizce bilmeden hiçbir ilerleme gösteremezsin, sadece sana Türkçe anlatılan kadarını anlarsın ki Türkçe kaynaklar gerçekten çok az ve zayıf (özellikle ben bukkit'e hakim olup video vs. çekip youtubeda yayınlayan doğru düzgün bir Türk görmedim). İngilizce bildiğinde kolay, güvenilir ve hızlı araştırmalar yapabiliyor, kalıp/method isimlerini anlayıp rahatlıkla kavrayabiliyor ve özümseyebiliyorsun. İngilizcenin hayatımda en çok değer verdiğim yönü de bu

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Arkadaş bence haklı, ingilizce bilmeden hiçbir ilerleme gösteremezsin, sadece sana Türkçe anlatılan kadarını anlarsın ki Türkçe kaynaklar gerçekten çok az ve zayıf (özellikle ben bukkit'e hakim olup video vs. çekip youtubeda yayınlayan doğru düzgün bir Türk görmedim). İngilizce bildiğinde kolay, güvenilir ve hızlı araştırmalar yapabiliyor, kalıp/method isimlerini anlayıp rahatlıkla kavrayabiliyor ve özümseyebiliyorsun. İngilizcenin hayatımda en çok değer verdiğim yönü de bu
Soruma cevap verebilirmisin merak ediyorum, java biliyormusunuz?

S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Hayır şu anda sadece node.js ve web frontend ile ilgileniyorum
Bukkit bir kütüphane ve java bilen birisinin türk birisinden bukkit dinlemesine gerek yok, yabancıyada gerek yok, bukkit ayrı bir dil değil
Bukki Api sana diyorki, aha oyuncu al kullan veya aha bu al kullan
Java bilmek icin ingilizce zorunlu değil, gayet güzel türk anlatıcılar var, olsa iyi olurdu ama benim 10-1 lik ingilizcem ile gayet güzel şeyler yapabiliyorum şuanda, ve ingilizcemin geliştiğini hissediyorum

S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
Bukkit bir kütüphane ve java bilen birisinin türk birisinden bukkit dinlemesine gerek yok, yabancıyada gerek yok, bukkit ayrı bir dil değil
Bukki Api sana diyorki, aha oyuncu al kullan veya aha bu al kullan
Java bilmek icin ingilizce zorunlu değil, gayet güzel türk anlatıcılar var, olsa iyi olurdu ama benim 10-1 lik ingilizcem ile gayet güzel şeyler yapabiliyorum şuanda, ve ingilizcemin geliştiğini hissediyorum
Bilmek için değil, öğrenmek ve gelişmek için kesinlikle gerekli. Bir dili bilince frameworkleri ve kütüphaneleri kavraman tabii ki kolay oluyor fakat direk olarak tüm methodları bulabilmen tabiki kaynaklarını okumazsan imkansız ve resmi kaynakları da ingilizce, İngilizce konusunda deneyimin varsa da methodları akıl yürüterek ve ide sayesinde rahatça bulabiliyorsun zaten kodlarda dahili doclar da olduğu için ide'de nasıl kullanılacağı vs gibi çoğu bilgi yer alıyor ama yine İngilizce bir şekilde.

Neyse en iyisini siz biliyorsunuzdur efendim, kolay gele.

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Bilmek için değil, öğrenmek ve gelişmek için kesinlikle gerekli. Bir dili bilince frameworkleri ve kütüphaneleri kavraman tabii ki kolay oluyor fakat direk olarak tüm methodları bulabilmen tabiki kaynaklarını okumazsan imkansız ve resmi kaynakları da ingilizce, İngilizce konusunda deneyimin varsa da methodları akıl yürüterek ve ide sayesinde rahatça bulabiliyorsun zaten kodlarda dahili doclar da olduğu için ide'de nasıl kullanılacağı vs gibi çoğu bilgi yer alıyor ama yine İngilizce bir şekilde.

Neyse en iyisini siz biliyorsunuzdur efendim, kolay gele.
Dostum doclarda ingilizce bir paragraf yazmıyorki, doclar bazı kalıp kelimelerden ibaret, şu şunu yapıyo, şu şunu setliyo/getliyo
onu returnluyo, bunu donduruyo,,
gibi gibi
Zaten herkes anlasın diye ingilizcenin en basit kullanımıyla yazmışlar
İngilizce bilmiosan yazılımcı olamassın klişesi garibime gidiyor benim

S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
İngilizce bilmiosan yazılımcı olamassın klişesi garibime gidiyor benim
Siz büyük bir yazılımcısınız anladığım kadarıyla neyse konuyu dağıtmaya gerek yok daha fazla

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Siz büyük bir yazılımcısınız anladığım kadarıyla neyse konuyu dağıtmaya gerek yok daha fazla
Merak etmeyin amacım kotu birşey değil, sadece yazılıma başlamak isteyenlerin hevesi kırılmasın diye,
Büyük bir yazılımcı değilim ancak kotu bir yerdede değilim

S

sooply

Ziyaretçi
Herhangi bir API için de rahatlıkla bir Türkçe kaynak bulamamanız gayet normal fakat herhangi bir dil öğrenirken gerçekten öyle üst düzey İngilizce bilmenize gerek yok. İngilizce bilmeyip de kolaylıkla öğrenen çok insan vardır.

MackleanTR

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

MackleanTR#5134

Elmaslar
32
Puanlar
2.020
Minecraft
MackleanTR
0 dan başlayanlar için güzel bir konu olmuş, elinize sağlık.

ERDEMSAKARYA_

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

erdem#0467

Elmaslar
16
Puanlar
870
Yer
Türkiye
Minecraft
Captaincy_
Basit bir şekilde Java'ya giriş yapmak veya Java'yı öğrenmek isteyen arkadaşlar için hemen hemen yararlı fakat ben birkaç video ile hemen çözülebilicek birşey olduğunu düşünmüyorum '':/''

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı