Sol Reklam
mctr.png

Minecraft Dünyası: Kılıçlar

Selam dostlar bugün minecraft kitaplık serimizin 2. konusundayız. Minecraft Dünyasının olmazsa olmazı Kılıçlar ile birlikteyiz. Bugün oyunun başından sonuna kadar işinize çok yarayacak olan kılıçlar anlatılacaktır. Kemerlerinizi bağlayın efenim. :)

-

Minecraft Dünyasına en baştan katılan kılıçlar 1.16 sürümünde sınıflarına yeni bir Netherit Kılıç eklenerek mevcutlarını arttırmışlardır. Kendileri 5 çeşidden 6 çeşide çıkmışlardır. Kendime özgü ve MC-TR.COM'a göre uyarlayıp sizlere sunacağım. Hepimize kolay gelsin.

Kendisi ile Sapı Bir Olan: Tahta Kılıç
Bu kılıç ilk çağ insanlarından olan Steve'nin kullandığı ve Minecraft Dünyası Rehberine yazılı olarak aktardığı ikinci kılıç olarak tarihe geçmiştir.

Steve bakalım ilk kılıç hakkında ne demiş birlikte görelim:
"Ben ilk önce tahtadan kulübe yapmak için ağaç kestim ve aletler kitabıma baktığımda gördüm ki ben tahtalar ile bir sürü aletleri yapabiliyorum. Yeterince odun topladığım için de tahta baltaya gerek duymadım. O yüzden "Kılıç yapayım." dedim içimden, hem kendime yemek de yapabilirdim.

Tahta Kılıcın Odunlar İle Yapımı:
1611239884327.png

Steve'in aletler kitabında bu kılıçları nereden temin edebiliriz hakkında cevaplar şunlarmış:
"Bu kılıçları köylülerin demirci evindeki sandıktan bulma şansınız var. "
"Minesheftlerdeki vagonlu sandıkların içinden çıkma ihtimalleri vardır."
"Maden yaparak elde edebilirsiniz."
Bilgi: Kılıçları "Crafting Table" veya kendi envanterinizde çıkan 4x slotlarda tamir edebilirsiniz.

1611239941167.png

Tahta Kılıçların hakkında diğer bazı bilgiler:
Tahta kılıçların 4 hasara sahiptirler.
Tahta kılıçların 60 dayanıklığı vardır.

Altın Kılıç:
Steve'in dediğine göre altın kılıç tahta kılıçtan daha kötü. Sebebini şöyle açıklıyor;
"Merhaba ben Steve. Açık konuşmak gerekirse altın kılıç yerine tahta kılıç kullanmanızı tercih ederim. Çünkü altın bildiğiniz üzere zor bulunuyor. En çok bulunduğu yer minesheft. Bunu herkes biliyordur. Karşılaştırma yaptığıma göre:"
• Tahta kılıçların dayanıklığı: 60
• Altın kılıçların dayanıklığı: 33
• Tahta kılıcın hasarı: 4 can(2 kalp)
• Altın kılıcın hasarı: 4 can(2 kalp)
(Altın külçesini fırında pişirerek elde edebilirsiniz.)

Altın Kılıcın Yapımı:

1611240029505.png

Tamir Etmek İsterseniz:

1611240050194.png

Taş Kılıç:
Bu kılıç Steve'in tahta kılıcı kırılınca kullandığı bir kılıçtır. Steve tahta kılıçtan sonra taş kılıcı kullandıktan sonra bu kılıç ona çok ağır ve sert gelmiştir. Peki ya Steve'in alet kitabında taş kılıçlar hakkında tahta kılıca benzer maddeler yer aldığı için tekrarlamama gerek yok diyor Steve.

Ama ben size nasıl yapıldığını, ne işe yarıyabileceğini anlatacağım.
Taş kılıçların 132 dayanıklığı ve 5 kalp götürüyor kendisi.
Taş kılıçlara kılıçlara basılan bütün büyüleri basabilisiniz.
Taş kılıçlar çakmak ile veya lav ile yakmaya çalışırsanız yanarlar.
Taş kılıçları netherdaki "siyah taş" ile de yapabilirsiniz.
Aşağıda yapımları var.

Siyah Taş İle Yapımı:

1611240090243.png

Kırık Taş İle Yapımı:
1611240107072.png

Demir Kılıç:
Steve
'in dediğine göre, "Benim en çok kullandığım kılıç demir kılıç. Çünkü kendisi hem kolay bulunan madeni ve de bazılarına göre fazla gücü olup fazla vurmasıdır."
Steve yapımını aşağıda gösteriyor:

Yapımı:
1611240132904.png

Tamir etmek isterseniz:
1611240393687.png

Yapımı gördüğünüz gibi 2 demir külçesi(Fırında pişirerek elde edebilirsiniz) ve 1 tane çubuktan yapılıyor.

Taş Kılıçlar Hakkındaki Kısaca bilgiler:
• Kendilerinin dayanıklılığı 251'dir.
• Demir kılıçlar 6 can görür (3 kalp)

Elmas Kılıçlar:
Maden olan elmas en az 11. katmanda çıkmaktadır. Bu ise onu diğer madenlerden değerli yapar. Eğer elmas kılıcınızın olmasını istiyorsanız; elması demir kazmadan düşük bir kazma ile kırmamanızı öneririm. Aksi taktirde elmas elinize gelmeyecektir, bu durumda sizi üzebilir. Elmas kılıç, netherit kılıç hariç en değerli kılıçtır ki Steve'de bu karşılaştırmayı onaylıyor.

Gelelim Elmas Kılıcın Yapımına:
1611240182048.png

Nasıl Tamir edilir:
1611240208360.png

• Elmas kılıcın dayanıklığı: 1562
• Hasarı ise : 7 can (3,5 kalp)

Netherit Kılıç:
Steve
netherit kılıca "En Baba Kılıç" olarak tanımlıyor. Çünkü kılıç büyüler ile tam bir canavara dönüşüyor. Aşağıda Steve'in netherit kılıç hakkında konuşması var. Hadi göz atalım.
"En baba kılıç dediğim netherit kılıcı sevmemdeki asıl sebep cehennemden zorla elde ettiğim antik kalıntıyı kullanmamdır. Antik kalıntıları o kadar çok seviyorum ki artık elmas 1.16 sürümünden sonra kendimce "Benim için elmas bitmiştir." dediğimi hatırlıyorum. Kılıcıma büyü basınca kılıç kendinden geçiyor gibi hissediyorum."
Bilgi: Netherit külçesi için 4 tane antik kalıntı 4 tane de altına ihitacınız var.

Netherit Kılıç yapmak istiyorsanız elmas kılıcınız ve demirci masanız olması gerekmektedir. Aşağıda örnek olarak gösterdim. :)

Netherit Kılıç Yapımı: Nasıl Tamir edebilirim:
1611240231022.png
1611240249083.png
1611240264692.png

• Netherit kılıçların dayanıklığı:2032
Netherit hasarı: 8 can ( 4 kalp)

Bilgiler:
İki kılıcın dayanıklılığı, artı% 5 ekstra dayanıklılık ile birlikte eklenir. Herhangi bir büyü kaldırılacaktır. Bu yüzden sizlere tavsiye iki kılıcı birleştirmek yerine diğer türlü tamir etme ( Büyülü elmas kılıcı elmas ile birleştime) gibi bir yöntem kullanırsanız büyünüz gitmeyecektir.

2- Bİlgi: İki kılıcın dayanıklılığı, artı alet türünün toplam dayanıklılığının fazladan% 5'i birbirine eklenir. Herhangi bir büyü kaldırılacaktır (iki büyülü kılıcı bir araya getirmeniz dışında).
Örnek: Her biri 20 kalan dayanıklılığa sahip 2 tahta kılıcı birleştirirseniz, toplam dayanıklılık 43 olur (20 + 20 + 60'ın% 5'i)

3-Bilgi: Zombiler yerdeki kılıçları ellerine alabilirler. Merak etmeyin yerden aldıkları eşyaları öldüklerinde tekrardan yere düşer. Bu yüzden taktikli bir şekilde zombiyi öldürmenizi şiddetle tercih ederim!

4-Bilgi: Bildiğiniz gibi wither iskeletlerin ellerinde kılıçlar var. Sizlere vurduklarında sizlere zehir veriyorlar, siz onları öldürürseniz ellerindeki kılıçlar düşmez.

Not: Buradaki bütün kılıçları köylülerden ticaret yaparak elde edebilirsiniz.

Örnek:

1611240286711.png

-

Steve
'nin Minecraft'ın dünyasında bulunan kılıçlar hakkında rehberinde yer alan bilgiler bu kadardı. Başka bir paylaşımımızda kılıçları büyüleme veya daha farklı şeyleri Steve'nin ağzından sizlere aktaracağız. Kendinize iyi bakın, iyi günler, iyi oyunlar. :)

Konuyu Hazırlarken Yardım Aldığım Kaynak:

Son düzenleme:

ScaleStudios

Motion Designer / Animator

Discord:

EmreGokcan#0077

Elmaslar
87
Puanlar
6.620
Yer
Turkey , Balikesir
Minecraft
EmreScale
Twitter
senitinius
Oyunun son sürümlerini oynamadığım için benim için "Gear'ı yükselt" kısmı başarılı oldu. Bilmiyordum, öğrendim.

Yararlı konu olmuş teşekkürler.

OrisLaikaa#1129

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

OrisLaikaa#1129

Elmaslar
0
Puanlar
135
Yer
istanbul
Bir ara gerçekten bu oyunu oynamam lazım :)

OrisLaikaa#1129

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

OrisLaikaa#1129

Elmaslar
0
Puanlar
135
Yer
istanbul
Hayırlı geceler

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı