Sol Reklam

Paylaşım Minecraft Anketi -Siz Hangi Sürümü Kullanıyorsunuz?

Sizin Kullandığınız Sürüm Hangisi?

• Oy Verenler
    22
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
629
Puanlar
8.060
Yer
İzmir

Sabinushka

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

MrAnilcaan_K#5521

Elmaslar
150
Puanlar
14.020
Minecraft
Sabinushka,
1.8 candır gerisi yalandır. 1.8 pvp si kadar güzel pvp yok ya 2 saat ne öle kılıç sembolunun dolmasını bekliyon vuruyon fln iğrenç

S

sooply

Ziyaretçi
Sürümler hakkında genel ve kişisel görüşlerim:

1.8:

- Microsoft oyunu alır (bana kalırsa bir eksi, bir oyunu en iyi onu yapan kişi bilir. ayrıca dev şirketleri
pek sevmiyorum her şeyi satın alıyorlar :/)

- Yeni kız karakter oyuna eklenir ve varsayılan skin olur (hayır ekle tamamda niye varsayılan yapıyorsun
bizim eski steve abimiz varken? :/)

- Minecraft Realms eklenir (para için yaptıklarını düşünüyorum. csgo gibi oyunlarda arkadaşlarımıza davet atıp
lobi kurarak oynayabiliyoruz, ama Minecraft'da buna para vermek veya hamachi / port açma gibi şeylerle
uğraşmak gerekiyor.. Saçma.)

- Enchant sistemi değiştirilir: 30 level yerine 3 level ve 3 lapis alır, bana kalırsa
bir oyunun kolaylaşması her zaman kötü bir şeydir.

+ Bir çok açık çözülür (kos koca Microsoft)

+ Banner, zırh askıları, her odun tipinde kapılar, slime bloğu gibi bir çok
güzel blok, eşya ve özellik eklenir.
1.9:

- PvP sistemi değiştirilir: oyunda savaş artık yetenekten çok
elinizdeki silaha, kalkana vesaire kalmıştır. Bunun dışında bekleyerek vurmak
oyundaki aksiyonu ve heyecanı tamamen yok etmiştir.

Hileleri az da olsa engellediği ve heveslerini kaçırdığı doğrudur; fakat cooldown (bekleme)
süresi bittikten hemen sonra vuran hileler de var, şahsen bir şeyi bitirmek istiyorsanız daha
kesin çözümler bulmalısınız, Mojang istese şuan hileyi bitirebilir fakat bence işine gelmiyordur.

- Block hit dediğimiz kılıca sağ tıklayarak bloklama kaldırılır, yerine
kalkan eklenir. Bir eksi olarak listelemek doğru mu bilmiyorum; kalkan eklenmesi
güzel; fakat block hit kaldırılması bana kalırsa yanlış.

+ Bir çok güvenlik açığı ve diğer açıklar çözülür, Microsoft oyunu aldıktan sonra
oyunda ki bir çok açık genel olarak her sürümde çözülmeye devam eder.

+ Elitra eklenir. Şahsen 1.9 çıktığı sıralar bu özelliği çok beğenmiştim. Sırf
bunun için bile oynanabilir.

+ Ejderha Kafası da yine beğendiğim bir ekleme, güzel duruyor kafamıza
takınca.

+ Shulker ve Çift El de beğendiğim özelliklerden, bu Çift El olayı sanırım ilk olarak
bir modda vardı, keşke bununla birlikte elimizde meşale tutunca koymamıza gerek kalmadan
önümüzü aydınlatması da eklenseydi, buda bir modda vardı.
1.10:

- Herkes Minecraft 2.0 gibi bir güncelleme ve grafiklere el atılmasını beklerken
şahsen böyle bir güncelleme ve sürüm numarası yayınlamaları benim için hayal
kırıklığı olmuştu. Ayrıca bu sürümden sonra PvP'nin değişmeyeceği de sanırım kesinleşti.

- Bunun dışında wiki den baktığım kadarıyla pek bir şey eklenmemiş o yüzden
buna bir artı yazamıyacağım. :D
1.11:

- Bu yeniden doğma totemini pek sevmedim.

+ Lamaların eklenmesi güzel. Sevdim.

+ Chata yazılan mesajların karakter limiti 100 karakterden 256 karaktere çıkarılmış, limitleri
sevmeyen birisi olarak beğendim.

+ Oyunun kendi gönderdiği bazı mesajlar chat yerine artık hotbarda gözüküyormuş,
güzel bir gelişme bence.
1.12:

- Güncellemeleri pek takip etmediğimden mi bilmiyorum ama şahsen bana kalırsa bu
oyun basitken güzel. Terrocota gibi bir sürü blok eşya eklemek pek mantıklı değil. Ama yine de
renkli dünya güncellemesi denmiş ve minecraft.net üzerinde gördüğüm yapılarda bir sürü renkli
bloğun kullanıldığını gördüm, şahsen builderların hayal güçlerini limitlememek adına blok eklemek güzel bir şey. Fakat
yinede "Simplicity is the key" tarzı düşünen birisi olduğum için eksi olarak yazıyorum bunu.

+ Papağanları sevdim. Good.

+ Bunu aslında bir eski olarak yazacaktım fakat bir artı olabilir. Advancements dediğimiz olay başarımların yerine
geçiyor. Genel olarak beğenmedim çünkü menüde yakınlaştırma uzaklaştırma yok ve eskisi gibi maden arka planı olsa
daha güzel olurdu. Bunun dışında başarım kazanınca chat yerine ekranın üstünde çıkması çok çok daha güzel olmuş.
1.13:

+ ID'lerin silinmesi her ne kadar beğenmediğim ve bir çok şeyi bozan bir değişiklik olsa da ileriye dönük olarak
güzel bir değişiklik gibi, şayet ID'ler zaten 1.8'den beri "deprecate" edilmişti, Microsoft'un zaten böyle bir şey yapması
bekleniyordu diyebilirim, sadece biraz geç olmuş.

+ Yunuslar, Balıklar, Yeni tab sistemi vesaire genel olarak sevdim.
1.14:

+ Pek fazla inceleme fırsatım olmasa da beğenmediğim bir şey yok gibi. Özellikle artık oyunun başından beri beklediğimiz 2 şeyin
yapılmasına çok sevindim:
- Sonunda aydınlatma bugu çözülmüş.
- Sonunda oyuna bir yüklenme ekranı eklenmiş.
1.15:

+ Henüz çıkmadı fakat PvP güncellemesi olacağı üzerine bilgiler var. PvP'yi eski ve yeninin karışıp harmanlandığı güzel bir hale
getirirlerse yeni sürümlere ilginin artacağı fikrindeyim. Şahsen bu sürüm çıktıktan sonra 1.7.10 olan sunucumu 1.15 yapabilirim.

Gördüğünüz gibi beğendiğim ve beğenmediğim şeyler de var. Tek bir yönden değerlendirmek istemedim. Sonlara doğru oyun iyileşmiş gibi çünkü eksiler git gide azalmış.

Tabii ki dışarıdan bakan birisi direk 1.14 veya son sürüm diyebilir fakat derine inmek lazım. Eski bir oyuncu iseniz veya bir sunucu açacaksanız 1.14 seçmeyeceğinize eminim çünkü şuanda 1.14 zaten stabil bile değil. Daha 1.14.2 çıkmalı, ondan sonra Spigot stabil olmalı, vesaire. Daha yolu var.

Minecraft 1.8 devri bitiyor konusunda haklısın fakat 1.14 ve üzeri olacağını sanmıyorum, 1.12.2 şuanda tercih edilen sürümler arasında. Eğer 1.15 PvP güncellemesi olursa 1.15 olabilir, fakat 1.14 olacağını sanmıyorum, 1.13 de olabilir çünkü su altı güncellemesi güzel ve büyük bir güncellemeydi.

Peki 2019'da 1.8 kullanılır mı diye sorarsanız kullanılabilir diyebilirim. Minecraft 1.7'nin bittiği doğrudur. Minecraft 1.8 de bana kalırsa 1.15 eğer PvP güncellemesi olursa ve PvP topluluğu memnun edilebilirse yakında bitebilir. Fakat yine de sunucuları şuan 1.8, 1.12 veya 1.13 olarak açmak daha doğru; zira 1.14 şuan pek stabil değil, 1.15'de en az 1 yıl sonra falan çıkar diye düşünüyorum.

Ek olarak 1.15 PvP topluluğunu memnun etse bile 1.8'den 1.15'e geçiş biraz zaman alacaktır elbet. Arasında bir çok değişiklik ve ekleme var. Topluluğun yeni eklenen şeyleri öğrenmesi ve alışması gerek. Şahsen güncellemeleri pek takip etmiyorum fakat yine de bir çok farklı bloğun ve eşyanın eklendiğini biliyorum ve bu oyunu daha komplike yapıyor.

Sunucu hakkında bir şey demiyorum ama hayatta kalma bir sever için 1.14 tercihimdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı