Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TürkBeyi

Kükreyin kurtlar, dağlar inlesin!
Elmaslar
132
Puanlar
0
Yer
Türkiye
yeni_logo.png

0e76f56373d678805d9d64a9b2e62f27-2017-10-26_16.50.gif

Biliyorsunuz bu güne kadar 1.13 güncellemesi için bir çok snapshot yayımlandı, bu günde sizlerle birlikte 17W47B snapshot sürümünü tanıyacağız. Bu snapshot sürümü ile oyuna giriş yapmadan önce dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın yoksa textureler yüklenmez ve bu tür hatalarla karşılaşmak isteyeceğinizi düşünmüyorum. Öncelikle bu snapshot sürümünde yeni olan pek bir şey gelmedi, biliyorsunuz önceki snapshotlarda karşımıza bir sürü bug çıkmıştı işte bu yüzden Mojang çalışanları bugfix bir snapshot yayımlamaya karar verdiler ve an itibariyle yayımladılar. Bizde görevimizi yerine getirip bu snapshotu sizlere tanıtmak istiyoruz, isterseniz hemen başlayalım!

Çözülen Hatalar/Buglar

MC-121630 - Shift tuşuna basılı tutup öğeleri temizlemeye çalışınca temizlenmiyordu, düzeltildi.
MC-121701 - Kaçmaya çalışırken yataktan çıkmama hatası düzeltildi.
MC-122140 - Sunucu listesi bozuluyordu.
MC-122142 - Tuzak kapılarında oluşan "powered" yanlış yazımı düzeltildi.
MC-122143 - Crafting menüsündeki kum taşı hatası düzeltildi.
MC-122145 - Pişmiş toprağın hatalı isim kodu düzeltildi.
MC-122147 - Yaratıcı moda geçince çıkan bazı eşya hataları düzeltildi.
MC-122163 - Bazı bitkileri kırınca droplar fazla düşüyordu.
MC-122165 - Yapışkan pistondaki bazı hatalar düzeltildi.
MC-122175 - Blok parçacıklarındaki bazı hatalar düzeltildi.
MC-122178 - Yeni dünya oluşturduğumuzda ortaya çıkan çiçek hataları düzeltildi.
MC-122180 - Balkabaklarında ortaya çıkan hata düzeltildi.
MC-122186 - Yığın(stack) item attığımızda droplar tekli gözüküyordu, düzeltildi.
MC-122191 - Kum ve çakıl bloklarındaki hatalar düzeltildi.
MC-122192 - Nota bloğundaki nota çalmama hatası düzeltildi.
MC-122193 - Tuzak kapıları, kapılar ve çitlerdeki bazı hatalar giderildi.
MC-122203 - Bazı itemlerdeki hatalar giderildi.
MC-122207 - Bazen ID'lerle alakalı sorunlar çıkıyordu, düzeltildi.
MC-122217 - Özelleştirilmiş dünya oluşturduğumuzda ortaya çıkan bazı dize hataları düzeltildi.
MC-122228 - Büyük sandıklardaki çift ses sorunu düzeltildi.
MC-122233 - Ladin, huş, akasya, koyu meşe odunlarındaki bazı craft sorunları düzeltildi.
MC-122235 - Nether portalı oluşturduğumuzda mor efektler bir blok arkada oluşuyordu, düzeltildi.
MC-122242 - Shulker kutusu arkasındaki bloğu göstermiyordu, düzeltildi.
MC-122255 - Zırh standındaki bazı hatalar düzeltildi.
MC-122264 - Kızıltaş bloğu ile piston beraber kullanıldığında bazı buglar oluşuyordu, düzeltildi.

Lütfen gördüğünüz hataları ve bugları bugs.mojang.com adresinden Mojang'a bildirmeyi unutmayın. Eğer siz gördüğünüz hataları ve bugları bildirmezseniz, bazıları bulunamıyor ve düzeltilemiyor. Snapshot ile oyuna giriş yapmak için launcher ayarlarınızı yapmayı unutmayın ve tekrardan hatırlatıyorum, oyun klasörünüzün yedeğini almayı asla unutmayın.

Snapshot:
Minecraft server jar

aLoneX

a.k.a Acyd

Discord:

arhwn#2000

Elmaslar
575
Puanlar
5.995
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
4cyd
Albert Aynştayn olarak bu snapshot'ı en saçma snapshot ilan ediyorum.

TürkBeyi

Elmaslar
132
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Albert Aynştayn olarak bu snapshot'ı en saçma snapshot ilan ediyorum.
Aslında sana saçma olarak gelmesinin temel sebebi tamamen bugfix bir snapshot olması. Normalde bu tür snapshotlar hayati bir öneme sahiptir çünkü sonraki sürümün kaderini belirler. Kimsenin buglarla dolu bir 1.13 sürümünde oynamak isteyeceğini düşünmüyorum. Snapshotlar'ın temel amacıda budur zaten. Yenilikleri beta olarak yayımlamak ve oluşan bugları çözmek.

Zaten 1.13'ün ilk snapshotun da belirtilmişti, 1.13 tamamen teknik bir güncelleme olacaktır diye. Buradan da çıkarmamız gereken bir ders var. 1.13 sürümünden tekniksel güncellemeler dışında eklenecek bir şeyler beklemeyin.

aLoneX

a.k.a Acyd

Discord:

arhwn#2000

Elmaslar
575
Puanlar
5.995
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
4cyd
Aslında sana saçma olarak gelmesinin temel sebebi tamamen bugfix bir snapshot olması. Normalde bu tür snapshotlar hayati bir öneme sahiptir çünkü sonraki sürümün kaderini belirler. Kimsenin buglarla dolu bir 1.13 sürümünde oynamak isteyeceğini düşünmüyorum. Snapshotlar'ın temel amacıda budur zaten. Yenilikleri beta olarak yayımlamak ve oluşan bugları çözmek.

Zaten 1.13'ün ilk snapshotun da belirtilmişti, 1.13 tamamen teknik bir güncelleme olacaktır diye. Buradan da çıkarmamız gereken bir ders var. 1.13 sürümünden tekniksel güncellemeler dışında eklenecek bir şeyler beklemeyin.
Bana saçma gelen bu snapshot değil A'sı ile B'si oyundan bir çok şeyi kaldırarak hata yaptıklarınıda düşünüyorum ve bunu destekliyorum. 1.13 Minecraft'ın kod yazılımını bile zorlaştıracağa benziyor. Ama yenilikler güzeldir.

TürkBeyi

Elmaslar
132
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Bana saçma gelen bu snapshot değil A'sı ile B'si oyundan bir çok şeyi kaldırarak hata yaptıklarınıda düşünüyorum ve bunu destekliyorum. 1.13 Minecraft'ın kod yazılımını bile zorlaştıracağa benziyor. Ama yenilikler güzeldir.
Elbette bazı şeyler kaldırılacak, bazı şeylerde eklenecek. Sen merak etme Mojang şirketi bizim düşündüğümüzden çok daha ileriyi düşünüyor, bir planları vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı