Sol Reklam

Haber Minecraft 1.13 Snapshot 17W43B İndir!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TürkBeyi

Kükreyin kurtlar, dağlar inlesin!
Elmaslar
132
Puanlar
0
Yer
Türkiye
yeni_logo.png

Merhaba değerli Mc-tr ailesi, biliyorsunuz ki 1.13'ün 17W43B snapshotu yayınlandı. Bende bu gün sizlere bu konu hakkında bilgiler vermek istiyorum. Ayrıca nasıl indirip, deneyebileceğinizi de anlatacağım. Şimdi hemen mutfağa gidin ve sıcacık bir kahve hazırlayın, bekliyorum. Neden mi kahve hazırlamanızı istiyorum? Biliyorsunuz bunun gibi keyifli bir konunun yanında sıcacık bir kahve fena olmaz. Hemde yavaş yavaş kış yaklaşıyor içimiz ısınsın. Her neyse kahveleriniz hazır mı? O zaman başlayalım, beklemeye gerek yok. Bu kadar güzel bir güncelleme hakkında anlatılacak çooook şey var!

Minecraft-1.13-Snapshot-17w43b.jpg

Aslında 1.13 güncellemesinde gözle görülen bir çok şey bekliyorduk. Fakat üzülerek söylemek isterim ki pek bir şey göremeyeceksiniz. Peki bu adamlar güncellemeyi boşu boşuna mı yapacak? Aslında hayır. Bu güncelleme sayesinde 1.7 sürümünde aldığınız performansı alabileceksiniz. Yani 1.13 çok büyük bir fps artışı sağlayacak! Bunu yayınlanan snapshot'u test ederek anlayabilirsiniz. Gerçekten çok büyük bir fps artışının farkına varacaksınız. 1.13 güncellemesine texture pack değişikliği ve yeni itemler, moblar da dahil edilecek zannediyorduk. Ama Mojang bu güncellemenin tamamen sistemsel olacağını açıkladı. Bir çok sorunun çözüldüğünü söylüyorlar. Daha çok kod tabanında değişiklik yapan Mojang değişiklik bir açıklamayla da bizi güldürmeyi unutmadı.

Gülmeden Önce Ciddi Olun

"Minecraft 1.13, oyundaki her şeye zarar verebilecek ve komiklik derecesinde saçma hatalara sebep olabilecek çok sayıda deneysel snapshota sahip olacak; Minecraft 17W43B'nin de bu snapshotlar dan biri olduğunu unutmamalısınız"

Biliyor musunuz? Minecraft da artık komutlar rengarenk olacak! Ama Mojang renkli kod güncellemesini bu snapshot'a katmadı. İleri ki snapshotlar da bu değişikliği göreceğinize 100% emin olabilirsiniz. Peki bu renkli kodlar nasıl olacak? Hiç merak ettiniz mi? Üşenmedim ve sizler için araştırma yapıp bir resim buldum.

800px-Dinnerbone_1.13_particle.jpg

Resimden de anlayacağınıza göre her rengin farklı bir anlamı var. Şuan sadece bir resim gördüğümüz için hangi renklerin neyi ifade ettiğini yorumlamak zor, ancak bir daha ki snapshot da bu sistemi çözebileceğimize inanıyorum. Tekrardan hatırlatıyorum ki Mojang bu güncellemeyi yaparak oyunun alt yapısını sağlamlaştırmayı ve daha iyi bir teknik alt yapı planlıyor. O yüzden Mojang'a hiç bir şey yapmıyorlar diye kızmayın. Adamlar uğraşıyor!

Şimdi isterseniz nefeslerin tutulduğu ana gelelim. İşte snapshot'u nasıl indirebiliriz? Sorusunun cevabı! Öncelikle launcherinizde ki options bölümüne gelip enable snapshots seçeneğini işaretleyin. Ardından oyuna giriş yapabilirsiniz. Sizlerden bir şey isteyeceğim. Biliyorsunuz Mojang bile komik hatalar olabilir demiş. Bu hataları yok etmek için ve 1.13 güncellemesinin sağlam bir güncelleme olabilmesi için Mojang'a destek çıkmaya ne dersiniz? Bunu nasıl mı yapacaksınız? Aslında çok basit yahu! Oyunda gördüğünüz bütün hataları bugs.mojang.com adresine bildirmeniz yeterli. Sağlıcakla kalın!​

KRT_EK

Kaliteli insan işiyle boş insan kişiyle uğraşır.
Elmaslar
153
Puanlar
7.270
Yer
Türkiye
Aynı konuyu ben açmıştım :D

aLoneX

a.k.a Acyd

Discord:

arhwn#2000

Elmaslar
575
Puanlar
5.995
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
4cyd

TürkBeyi

Kükreyin kurtlar, dağlar inlesin!
Elmaslar
132
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı