Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Merlin İnceleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
1606485470978.png

Merlin

Merlin 20 Eylül 2008'de çıkmış ve benim de yakın zamanda izlediğim ve beğendiğim bir dizidir. Dizi fantastik-drama türündedir. Dizinin başrolleri Merlin, Arthur, Gaius, Uther, Gwen, Morgana ve Ejderhadır. Diziyi herkese öneriyorum. İsterseniz ufaktan konuya geçelim :)

SPOİLER İLE ANLATACAĞIM !
Genç büyücünün yolları bir gün Camelot'a düşer , burada amcasının yanında yani Gaius'da kalır. Gaius saray hekimidir ve eski bir büyücüdür. Unutmayalım ki Camelot'da büyü yasaktır. Kral Uther zalim bir kraldır, eşit yargılamaz. Arthur babasının aksine daha iyi bir kral olacaktır. Morgana aslında Arthur'un kız kardeşi, Uther'in de kızıdır fakat Uther taht kavgası yaşanmasın diye Morgana'yı başkasının kızı olarak gösteriyor ve babasının savaşta öldüğünü söylüyor. Merlin, Arthur ile kötü karşılaşıyorlar fakat iler ki zamanlarda Merlin, Arhur'un hayatını kurtardığı için Uther onu Arthur'un hizmetçisi yapıyor. Merlin gece kendisini çağıran bir ses duyar ve Ejderha ile tanışır ve Ejderha Arthur ile kaderlerinin bağlı olduğunu söyler. Merlin ilk başlarda mızmızlansa da daha sonraki günlerde görevinin önemini anlar. Merlin'in görevi albionu yani Birleşmiş Krallığı kurmasında Arthur'a yardım etmesidir.

Sarayda her gün bambaşka bir olay oluyor ve Merlin bu olayların hepsini başarı ile tamamlıyor ve en sonunda vazifesini tamamlıyor fakat vazifesini tamamlayınca Arthur ölüyor. Benim izleyip beğendiğim bir dizi herkesin izlemesini öneririm. Dizinin sonunda da Merlin'in yaşlanmış halini gösteriyorlar ve dizi bitiyor. Şimdi de dizide olan önemli olaylara geçelim.

1606486955960.png

Önemli Olaylar

Konuyu aklımda kalanlarla anlatacağım için sırayla anlatamayacağım kusura bakmayın.

1- Druid Çocukla (Mordred) Karşılaşması
2- Morgana'nın Büyük Rahibe Olması
3- Arthur'un Gwen ile evlenmesi
4- Albion hayalinin gerçekleşmesi
5- Uther'in ölmesi
6- Lancelot ile karşılaşılması
7- Gwaine ile karşılaşılması
6- Arthur'un ölmesi
9- Merlin'in ejderha lordu olduğunu öğrenmesi
10- Merlin'in babasının ölmesi
1606487263085.png

Daha çok olay var ama dizi 5 sezonluk en önemlilerini aktardım size inşallah konuyu beğenmişsinizdir teşekkürler.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Vay be. Kendime tam dizi arayacakken dizi buldum. Sağ olasın ?

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
D

Duygulandım

Ziyaretçi
Kesinlikle izleyeceğim bir dizi. Konuları spoiler vermeden anlatmayı da dene istersen. <3

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
Kesinlikle izleyeceğim bir dizi. Konuları spoiler vermeden anlatmayı da dene istersen. <3
Açıkçası ilk olarak öyle düşündüm fakat konu Merlin olunca spoiler vermeden duramam. Çok sevdiğim bir dizi izleyen herkes durumumu anlayacaktır :)

benibilenbilir

Java / Skripter

Discord:

! metemoii#9257

Elmaslar
414
Puanlar
5.825
Yer
İstanbul
Minecraft
Mete
Az önce bütün bölümleri okudum artık izlemiş oldum :')

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi

Racfourd

Nerelerdesin Be Zümrüt?

Discord:

Racfourd#9717

Elmaslar
278
Puanlar
7.775
Minecraft
Racfourd
Facebook
Racfourd#9717
Twitter
Racfourd#9717
6 7 bölüm izlemiştim hoşuma gidiyordu. Dizinin eski olmasından dolayı bıraktım.

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
L

Lendry

Ziyaretçi
Dizi ilk başta pek fazla ilgimi çekmemişti fakat konunu biraz inceliyince güzel bir dizi olduğunu düşündüm. En kısa sürede izleyeceğim. <3

Black_-OPS

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

BlackOPS#5407

Elmaslar
64
Puanlar
4.035
Minecraft
BlackOPS__
Diziyi izlemiştim ve 2008 tarihinde çıkmasına rağmen çok çok iyi bir dizi :)

E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı