Sol Reklam
Sağ Reklam

mc.cursion.network | 2.SEZON BAŞLADI! KLAN SPONSORLUĞU! (Görevler-Etkiler-Tarım-Düello-Her Gün 3 Event-Turnuvalar) ORMAN 6 HAZİRAN'DA AÇILIYOR!

Sunucumuzu nasıl buldunuz?

• Çok başarılı.

• Başarılı.

• İyi.

• Ortalama.

• Beğenmedim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MrHappy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
7
Puanlar
0
fff.png

Hiç durmadan, 2013'ten beri...

XFALL sunucumuzu kaparken birkaç ay sonrasında güzel bir proje ile geleceğimize dair söz vermiştik. O günden itibaren yeni sunucunun hangi türde olacağı konusunda çok kararsız kaldık. En sonunda 8 yılımı verdiğim, canım ciğerim Factions türüne karar kıldık. Yıllardır elde ettiğim Factions tecrübesini güzel bir proje ile somutlaştırmak istedim. Bunu yaparken aklımdaki ilk unsur farklı olmaktı. Bir tık farklı bir başlangıçla sonunda CURSION PROJECT sunucusunu 1.sezon ile açıyoruz. Biraz sizinle, bizimle ve size sunacağımızla ilgili konuşalım.

hakkımızda.png

Bu, bir somutlaşma projesidir.

Ben Coldcoff, nam-ı değer MrHappy.

Bu camiada kendimden az çok söz ettirebildiysem ne mutlu bana. Minecraft hayatıma 2011 yazında, sunucu kurma hevesime ise 2012 yazında başladım. Baştan Hamachi, sonra VPS, sonra ilk kurulan bilişimlerle, en sonunda ise VDS'lerle kendi çapımda sunucular kurmaya çalıştım. Fakat 2015 senesine kadar gerçekten başarı denecek bir adımda bulunamadım. Sebebini bugün dahi o zamanki küçüklüğüme, olgun düşünememe veriyorum.
4 Ağustos 2015 tarihinde FallenMC'yi bir dostumun ısrarı neticesinde kurarken Türkiye'nin en geniş kitleli PVP sunucusu olacağını hissetmiyordum. Ama işler o kadar yolunda gitti ki, bunu her zaman benim ve ekibimin yenilikçi ve vizyonsal hareket edişine bağlıyorum. Hiçbir zaman yerimizde saymamaya çalıştık, farklı olmak istedik. 4 yılı aşan bir PVP deneyiminden sonra sunucuyu bazı sebeplerden dolayı 26 Ekim 2019'da kapattık. Ve bu güne kadar da araya başka bir projemiz girmedi. Ta ki hayallerimin sunucusu CURSION PROJECT'e başlayana dek.

Çok sunucu gezdim. 2020 için Factions ne ifade ediyor, bunu sorguladım. Bazı meslektaşlarımın sunucuları gerçekten başarılıydı, bazılarının ortalama, bazıları çok geniş kitleli, bazıları ise sinek avlıyordu. Güzelce analiz ettim. Neler klasik, neler farklı olabilir bunları not aldım. Bu yüzden az sonra tanıtımına geçeceğim sunucumda her sunucuda görebileceğiniz ''olmazsa olmaz'' sistemler de barınacaktır elbet.

Sunucuya başladığımda 2 adet unsur benim için çok önemliydi. Mimaride ve sistemde özgünlük. Bu yüzden haritanın her bloğunu CURSION olarak kendimiz yapmaya gayret gösterdik. Klasikleşmiş eklentilerin dışındaki kodlamaları ise XFALL'da da her daim yanımda olmuş olan @Breakthrough dostum devraldı. Ortaya bizce güzel bir sunucu çıktı. Acaba sizce nasıl?

sistemler.png

Misyonumuz, oyuncunun işini en verimli şekilde kolaylaştırabilmektir.

Ekibimiz olarak özgünlüğü en çok burada gerçekleştirdiğimizin kanaatindeyiz. Biz yönetimin, oyuncuların keyfinin ve sunucunun barındığı makinenin en az yorulmayla işlem yapmasın sağlanması adına kodlamalarımızı uzatmadan, yettiği derecede oluşturduk.

Öne çıkan sistemlerimizden bahsetmek isterim.

blokkırma.PNG

killtop.PNG

Görsel 1-2: Üstte bulunan görsellerde BLOK KIRMA ve ÖLDÜRME-ÖLME sıralamaları bulunmaktadır. Sunucumuzda SEZON SİSTEMİ vardır. Bir sezon, 2 aya denk gelmektedir. Sezonlar sıfırlandığında ASLA orman sıfırlanmaz., envanteriniz sıfırlanmaz, paranız sıfırlanmaz, coininiz sıfırlanmaz.

lwlmark.PNG

Görsel 3: Üstte bulunan görselde maden kazdığınızda kazandığınız levelleri harcayabileceğiniz mini bir marketimiz bulunmaktadır. Şu anlık sadece kasa anahtarları satın alınabilmektedir. Kasalardan görseller kısmında bahsedeceğim.

rütbe.PNG

Görsel 4: Sunucumuzda rütbe sistemi bulunmaktadır. Diğer sunuculardan farklı olarak rütbe atlamak için sadece PARA ödenmiyor, sunucuda durduğunuz ZAMAN ve SENARYO modundaki ilerlemeleriniz de önem arz etmektedir. Örneğin ''Öğrenci'' rütbesine geçmek için 4M para ve 3 saat oynama süreniz bulunmalıdır.
''Mezun'' rütbesinden sonra senaryo modu açılır, mezundan sonraki rütbeleri atlamak için SENARYO MODUNU oynamak gerekmektedir.

market.PNG

Görsel 5: Her sunucuda bulunan, klasikleşmiş bir market sistemi. Ancak biraz değiştirdik. Blok ve dekorasyon alışverişlerinizi sanal olarak /market komuduyla yapabileceksiniz. Onun dışındaki ihtiyaçlarınızı ÇARŞI'daki esnaflardan gidermeniz gerekecek. (Alet, yemek, kızıltaş eşyaları vb.) Eğer marketlerde satılmayan bir şey satın almak ya da satmak isterseniz de /cursgo komudu ile sanal olarak ikinci el alım-satım gerçekleştirebileceksiniz.

editmarket.PNG

Görsel 6: Yukarıda normalde Minecraft'ta basamayacağınız büyüler içeren setler, aletler satan bir sanal market bulunmaktadır. Bu sistemi getirirken çok ince eleyip sık dokuduk. Enflasyon yaratmadan en fazla ne kadar büyü konabilir testler yaptık, sonuçlarını analiz ettik. Sonunda en fazla bu büyülere karar kıldık. Fiyatlar ise kesinlikle bir OP Factions düzeyinde değildir.

HİKAYE MODU 1. SEZON

görev.PNG

Görsel 7: Yukarıdaki görselde CURSION PROJECT sunucumuzun hikaye modunun 1.sezon senaryosunu gösteren menü bulunmaktadır. Toplam 7 kişi, size 8 görev verecek. ''Mezun'' rütbesinden sonraki rütbeleri atlayabilmek için rütbeler önemli yer edecek.

Hikaye moduna başlamak için ''Mezun'' rütbesine ulaşmış olmak gerekmektedir.

göreviçi.PNG

Görsel 9: Yukarıda görevlerden biri örnek olarak verilmiştir. Nasıl yapılacağı kısa şekilde menüde yazmaktadır. Hikayenin tamamına erişebilmek için görselde görülen ''Görev Yeri'' ne gidip görev veren kişiyle konuşmanız gerekecek. Görevi başarıyla tamamlarsanız size bir miktar ödülü de olabilir.

Video 1: Yukarıdaki videoda senaryo modunun ilk görevi dublajlı şekilde rehber niteliğinde sinematikleştirilmiştir. İyi seyirler dilerim.

görseller.png

2020-05-05_23.45.48_2-min (1).png

Görsel 8: Yukarıda sunucuya girdiğiniz an karşınızda olacak sunucumuzun lobisi bulunmaktadır.

2020-05-05_23.46.09-min (1).png

Görsel 9: ''Mezun'' rütbesinde lapis alanından ayrılacak, burada varlığını idame ettirmek için para kazanmaya başlayacaksın.

2020-05-05_23.47.32-min (1).png

Görsel 10: Özel üyelik alıp bizi desteklemek isteyen oyuncularımız için nehir kenarında onlara özel hammadde alanları bulunmaktadır.

2020-05-05_23.47.54-min (1).png

Görsel 11: Kılıcını kana bulayabilir misin? Cursion şehrinin en belalı üçlüsü HeatKiller patronlarıyla savaş, onları yen!

2020-05-05_23.48.25-min (1).png

Görsel 12: Yeni başlayan her oyuncunun en çok vakit geçireceği yer burası olacak sanırım. Yeterince büyük, sık yenilenen ve klasik şekilden uzak bir tasarım ile lapis alanı sizlerin huzurunda!

2020-05-05_23.55.32-min.png

Görsel 13: Maden kazarken ufak olasılıklarla kasa anahtarı düşürebilir, ya da levellerinle satın alabilirsin. Kasalar lobide seni bekliyor olacak. İçlerinde güzel eşyalar var!

yönetim.png

kadroxx.png

IP: play.cursion.network
mc.cursion.network

Ekler

• editmarket.PNG
    editmarket.PNG
    65,7 KB · Görünt.: 89
  • 2020-05-05_23.51.57-min.png
    2020-05-05_23.51.57-min.png
    703,9 KB · Görünt.: 86
  • 2020-05-05_23.51.30-min.png
    2020-05-05_23.51.30-min.png
    851,7 KB · Görünt.: 100
  • 2020-05-05_23.46.18-min (1).png
    2020-05-05_23.46.18-min (1).png
    891,3 KB · Görünt.: 87
  • 2020-05-05_23.47.32-min (1).png
    2020-05-05_23.47.32-min (1).png
    933,8 KB · Görünt.: 83
Son düzenleme:

Tobi

"No one cared who I was until I put on the mask."
Elmaslar
141
Puanlar
13.980
Sunucu neden kapalı acaba?

Racfourd

Nerelerdesin Be Zümrüt?

Discord:

Racfourd#9717

Elmaslar
278
Puanlar
7.775
Minecraft
Racfourd
Facebook
Racfourd#9717
Twitter
Racfourd#9717
Çok uzun olmuş, mapler güzel, sistemler klasik. Başarılar.

MrHappy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
7
Puanlar
0
Sunucu neden kapalı acaba?
IP yönlendirmesinde bir sıkıntı oldu. mc.cursion.network ve play.cursion.network IP'leri ile de giriş yapabilirsiniz.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çok uzun olmuş, mapler güzel, sistemler klasik. Başarılar.
Her şeyi açıklamak istedik, sunucuya bilgili bir şekilde girilmesini istediğimiz için. Beğendiyseniz ne mutlu bize :)

Bakımdaydık, sorunları çözüp aktifleştik!

LAG KAYNAKLI TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

``07.05.2020`` - CURSION NETWORK - PATCH 0.2 GÜNCELLEMESİ -
> Edit market hataları düzeltildi.
> Saldırılar için birkaç düzenleme daha yapıldı.
> Ormanda yün içinde claim engellendi.
> Renkli tabelalar engellendi.

> Acele efektinin coin warpından çıkınca gitmemesi düzeltildi.
\ Ev Sistemi:
> /home <ev ismi> komutu eklendi. /sethome <ev ismi> ile kaydettiğiniz evlere ışınlanmak için bu komutu kullanabilirsiniz.
| Eğer evinizin ismini bilmiyorsanız:
> /homes komutu eklendi. Bu komut ile kaydettiğiniz evlere bakabilirsiniz.
| Evinizin ismini beğenmediğiniz, silip yeniden oluşturmak için:
> /delhome <isim> komutu eklendi. İsim girmezseniz 1 numaralı eviniz silinir.
> Sıralama NPClerinde rütbelerin hatalı gözükmesi sorunu düzeltildi.

> Bazı Türkçe olmayan mesajlar düzeltildi

Güncel

IP: mc.cursion.network

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Sunucunun tanıtım konusundan da anlaşıldığı oldukça emek sarf edilen bir sunucu olmuş ki yarın sunucuya kesinlikle ziyaret de edeceğim ☺

MrHappy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
7
Puanlar
0
CURSION NETWORK - PATCH 0.2.2 GÜNCELLEMESİ ~

>> Tabela ench sonunda aktif. Lapis warpının girişinde bulabilirsiniz.
>> Sandıklarla alakalı bulunan tüm sorunlar çözüldü. Artık sıfırlanma olmayacak.
>> Bazı ufak sistemsel hatalar giderildi.
>> Artık nametaglarınızda prefixleriniz de gözüküyor.
>> Warp mesajlarının İngilizce olması sorunu düzeltildi.
>> Savaştayken çıkınca ve sunucudan atılınca oyuncuların ölmemesi sorunu düzeltildi.
>> Bazı görevlerin tamamlanamaması sorunu düzeltildi.
>> Performans artışı için bazı sistemler temizlendi.

End3r YT

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Taha Kaya#8199

Elmaslar
63
Puanlar
0
Minecraft
Fatelyw
Konu tasarımı , maplar ve sistemler beni sunucuya bağlıyor elinize sağlık güzel sunucu çıkarmışsınız :)

MrHappy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
7
Puanlar
0
Konu tasarımı , maplar ve sistemler beni sunucuya bağlıyor elinize sağlık güzel sunucu çıkarmışsınız :)

Teşekkürler, ilerleyen güncellemeler ile de oyun zevkinizi arttırmalar için çalışmalara devam ediyoruz. İyi eğlenceler :)

AxteriaFX

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

AxteriaFX#4649

Elmaslar
103
Puanlar
9.070
Minecraft
AxteriaFX
Güzel sistemler hayran kaldım geliştirelecek bir sürü yanı var

MrHappy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
7
Puanlar
0
Güzel sistemler hayran kaldım geliştirelecek bir sürü yanı var
Teşekkürler, istekler doğrultusunda geliştirmeye devam ediyoruz.

Sunucumuz her sabah oyuncular aktif değilken bakıma alınmakta ve yeni güncellemeler getirilmektedir.

11.05.2020 - CURSION NETWORK - PATCH 0.4 GÜNCELLEMESİ-

Tab sıralamasının otomatik güncellenmemesi sorunu çözüldü.
Her girişte gelen ufak bir mesaj eklendi.
/baltop komutunda artık oyuncuların rütbeleri de gözüküyor.
Sıralamalar yenilenirken oluşan ufak bir performans sorunu giderildi.
/sandık komutunun kayıt algoritmasında ufak bir düzenleme yapıldı.
Menülerdeki yazım hataları giderildi.
Bazı Factions mesajları Türkçeleştirildi. Eklenti düzgün bir Türkçeleştirme yapmamıza izin vermediği için bazı kelimeler halen İngilizce olabilir.
VIP+ ve MVIP oyuncuların /feed komutunu kullanamaması sorunu düzeltildi.
Sohbette birinden bahsetme özelliği aktif edildi. Birinden bahsetmek için sohbete şunu yazın: @<oyuncu ismi>
/sethome komutundaki hatalar giderildi. VIP üyelerin /sethome kullanamaması sorunu düzeltildi.
Poligon aktif edildi. Lobide parkurun bulunduğu evin arkasında, limanın sağında bulabilirsiniz.
Çarşıda yemek satışı kapatıldı.
Zararsız moblar aktif edildi. Zararlı moblar eklendi.
/süre komutunda 2. sürenin hatalı gözükmesi sorunu düzeltildi.

Son düzenleme:

MrHappy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
7
Puanlar
0

Thiccenings

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

Thiccenings#0351

Elmaslar
157
Puanlar
5.525
Yer
İst
Minecraft
Thiccenings
Konu tasarımını pek beğenemedim, haritalara hayran kaldım, sistemler klasik. Başarılar dilerim <3

MrHappy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
7
Puanlar
0
Konu tasarımını pek beğenemedim, haritalara hayran kaldım, sistemler klasik. Başarılar dilerim <3
Teşekkürler :)

/duel komudu eklendi artık arkadaşlarınızla ya da düşmanlarınızla teketek savaşabileceksiniz. Duello kazanma-kaybetme istatistikleri ayrı olarak tutulmaktadır TOP5 sıralaması kendine özeldir.

Korkakarena eklenmiştir savaş sonunda eşya kaybı olmaz.

İyi oyunlar dilerim.

2020-05-17_17.22.09.png

Aktifilğimiz yerinde, hepinizi sunucumuza bekleriz!

IP: mc.cursion.network

Son düzenleme:

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
Konu tasarımı biraz kötü ama yinede iyi
Sistemler harika
Maplerde harika başarılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı