Sol Reklam

Çözüldü Launcher yaptım fakat arkadaşlarımda açılmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sweazty

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

AliAlma#8957

Elmaslar
9
Puanlar
635
Minecraft
Sweazty
Öncelikle Merhabalar,

Bir launcher yaptım Visual Studio 2019'dan bende açılıyor resimleriyle felan fakat arkadaşlarımda açılıyor ama resimler gözükmüyor ve oyuna girmiyor. Çözümü nedir

S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
Sanırım C# kullandığını söylemeye çalışmışsın, C# bilmiyorum fakat genel olarak konuşmam gerekirse resim dosyalarının yüklenmiyor olma sebebi exe'ye build sırasında düzgün bir şekilde buildlenememiş olabilir veya resim dosyalarını dahil etmediysen bulunamadığı için resmi gösteremiyordur. Oyunu açmama sebebi (java kullanarak oyunu başlatmaya çalıştığını varsayıyorum) bilgisayarda java olmayabilir, sistem path'lerine java komutu eklenememiş, kullanılamıyor olabilir veya Windows sürümüne bağlı olarak bazı DLL veya buna bağlı sistem dosyalarının kullandığın sürümle uyuşmazlığı veya gerekli olan bir toolun kullanılamıyor olmasından kaynaklanabilir, düşük bir ihtimal de olsa antivirüs uygulaması tarafından engelleniyor da olabilirsin. Bir sorunu çözmek için öncelikle sebebini bulmak gerekir, sebebini bulamadığın sorunu ancak yamayabilirsin. Sorunu tespit etmek için can dostumuz debug yöntemlerini dene, bilmiyorsan araştırmanda fayda var. Eklemem gerekiyor, basit düzeyde başka bir test uygulaması yapıp bunun üzerinde deneme yapabilirsiniz böylece hangi noktada hata olduğunu daha rahat saptayabilirsiniz. Son olarak bir öneri vermek istiyorum, maalesef C# ile geliştireceğiniz uygulamalar resmi olarak sadece Windows tabanlı cihazlarda kullanılabiliyor, günümüzde de popülerliğini oldukça yitirse de Microsoft sayesinde büyük sayılabilecek bir geliştirici kitlesine sahip, aradığını bulma konusunda sıkıntı yaşaman neredeyse imkansız fakat günümüzde UI için C# kullanmanızı önerecek aklı başında birisi olduğunu sanmıyorum, son zamanlarda artan darwin ve linux merakı kitlenizle bu anlamda uyumsuzluk yaşamanıza sebep olabilir.

Buhari

Software Developer
Yönetici
Emektar
Onaylı Satıcı

Discord:

xBuhari

Elmaslar
1.008
Puanlar
18.150
Discord İzni
Minecraft
xBuhari
Debug klasörüyle beraber at arkadaşlarına bir de öyle dene.

Sweazty

Discord:

AliAlma#8957

Elmaslar
9
Puanlar
635
Minecraft
Sweazty

islam albayrak

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

islam.reyz#9992

Elmaslar
1
Puanlar
170
Yer
İzmir
Minecraft
islamreyz
Öyle yaptım zaten direk projeyi bile attım yine aynı
mesela fotolar senin pc nde D/fotolar diye klasörde bulunuyorsa konumu program o olarak almıştır arkadaşlarında aynı konumda bir dosyaya atmalı

Sweazty

Discord:

AliAlma#8957

Elmaslar
9
Puanlar
635
Minecraft
Sweazty
mesela fotolar senin pc nde D/fotolar diye klasörde bulunuyorsa konumu program o olarak almıştır arkadaşlarında aynı konumda bir dosyaya atmalı
Hata veriyor, Devam et çıkış gibi butonların olduğu hata kutusu geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı