Sol Reklam

Çözüldü KirigqyaDev - CloudyDev İade Yapmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Turgutt

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Turgut#7556

Elmaslar
10
Puanlar
970
Minecraft
Turgutt
Şikayeti Olan Kişi: Turgut#7556
Şikayetçi Olunan Kişi/Takım/Şirket: @KirigqyaDev
Şikayet Konusu: İade yapmaması
Açıklama ve kanıtlar: Alt tarafta mevcut

Merhaba arkadaşlar forumda beni tanıdığınızı sanmıyorum zaten çok aktif olan bir üye değilim. @KirigqyaDev adlı kullanıcıyı tanıyor musunuz onu da bilmiyorum. Normalde bu konuyu açmak istemesem de arkadaş tarafından mecbur bırakıldım. Çok konuştum hemen konuya geçeyim.

22.05.2021 tarihinde bu arkadaştan özel eklenti için konuşmaya başladım. 25.05.2021 tarihinde ininal yoluyla 60 TL gönderme yaptım. Eklenti 65 TL'ydi geriye kalan 5 TL'yi sonradan atacağımı belirttim ve arkadaşta onayladı. Ödemeyi yapmadan önce bütün kafamdaki soruları sordum, süreç gayet güzel gidiyordu. Ödemeden sonra arkadaş eklentiye başladığını belirten bir mesaj yolladı. Kendi kişisel telefon numarasını yolladı 'discordda olmadığımda bana buradan ulaşabilirsiniz' dedi. Kendisini sıkmak istemediğim için telefon numarasına hiç mesaj atmadım, genelde discordu kullandım ve gün gün eklenti nasıl gidiyor yerine 2-3 gün aralıklarla sıkmadan sordum. Arkadaş temelin bittiğini bana fotoğraf atacağını söyledi. (Hiçbir şekilde eklenti fotoğrafı gönderilmedi.) 2-3 gün sonra eklentinin bittiğini ve gün içinde göndereceğini söyledi. (Göndermedi.) Unuttunuz galiba dediğimde şu anda diş doktorunda olduğunu ve gelince lisanslı bir şekilde yollayacağını söyledi. (Tekrardan göndermedi.) Başka bir takım üyesi kanala 'teslimat yapıldı mı?' diye soru sordu. Bende 'hayır teslim edilmedi.' diye cevapladım. Arkadaş bu konuşmadan sonra 'Ben buradayım mağdur olmamanız için çalışıyorum. Eklentiyi yapıyorum.' dedi. (3-5 mesaj üstte bitmiş teslim edecekti.) Buradan sonra eklenti için hiçbir şey yapmadığını anlayıp iade talebi istedim. Kendisi 'iade yapılacak.' dedi.
Yine aynı şekilde bekleme sürecine girdik. Dalgayla karışık bir şekilde 'bunu da 3 hafta beklemem inşallah' dedim. (2. haftaya girdik.) Arkadaş sonradan bilgisayardan çekilmiş bir ss ile 30 TL gönderdiğini söyledi fakat bana hiç bir şekilde ödeme gelmedi ve insan iadenin yarısını yaptım. Kontrol eder misiniz? tarza bir mesaj neden atmaz ki. (Açıkçası arkadaş bu kadar yalandan sonra doğru söylediğini sanmıyorum.) Şu anda arkadaşa hiçbir yerden ulaşamıyorum. Yaptığı büyük ayıp. Eklentiye hiç başlamadan 60 TL'yi nasıl harcayabiliyorsun? Nasıl vicdanı rahat ediyor merak ediyorum. Bide bu arkadaş MC-TR'de bir konuya türklere eklenti yapmayı konuşmalarından dolayı yapmıyorum demiş. Bu mesajın altına ssleri yollayacağım. Konuşma tarzımda nasıl bir sorun var merak ettim. Corona dolayısıyla arkadaşa baya vakit verdim fakat yapmamam gereken bir şeymiş. Buraya kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim. Burada çok detaya inmedim aşağıdan da fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Screenshot_11.png

Screenshot_12.png

Screenshot_13.png

Screenshot_14.png

Screenshot_15.png

Screenshot_16.png

Screenshot_17.png

Son düzenleme:
T

Tema

Ziyaretçi
Bu arkadaşa launcher clinet siparişi verecektik iyikide parayı atmamışız, Çünkü yapacam diyip bekleti.

KirigqyaDev

Bukkit & FrontEnd Developer

Discord:

CloudyDev#4147

Elmaslar
52
Puanlar
420
Yer
Ev
Minecraft
Kirigqya
Twitter
akacherry6
Boş savunma yapıyorsun.Ortada bir mağdur var ve sen hala mağdur eden tarafı savunuyorsun.
Ürün bitmeden para mevzusu takımlara ait bir şey.Kanıtlarıyla olan bir şeyi nasıl hala savunuyorsun trajikomik.
Hocam saatlerdir ağzımı açmıyorum fakat. Bunların eyüp ile bir alakası yok. Ben olanları eyüpe anlattım ona göre karar veriyor. Yazmayacaktım fakat heryerden sıkıştırınca yazıyorum. Kolay gelsin.

Artiex

The unique power of fire!

Discord:

Artiex#4349

Elmaslar
196
Puanlar
4.370
Yer
Adana/Sarıçam
Minecraft
zTugraa
Bu arkadaşa launcher clinet siparişi verecektik iyikide parayı atmamışız, Çünkü yapacam diyip bekleti.
Parayı atmadan başlamaz ki zaten?

ArdaBey

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
92
Puanlar
9.070
Minecraft
manasukee

ArdaBey

Elmaslar
92
Puanlar
9.070
Minecraft
manasukee
Hocam saatlerdir ağzımı açmıyorum fakat. Bunların eyüp ile bir alakası yok. Ben olanları eyüpe anlattım ona göre karar veriyor. Yazmayacaktım fakat heryerden sıkıştırınca yazıyorum. Kolay gelsin.
Eyüp ile alakası var demedim dikkatli okursan.Çıkıp bir açıklama yapmalısınız bu tarz konularda.
Sizi haklı çıkarıcak gerekli kanıtları belgeleri ortaya sunmalısınız ki ah tamam bu adam haklıymış diyelim lakin siz bunun yerine oturup konuyu izliyorsunuz :D

Turgutt

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Turgut#7556

Elmaslar
10
Puanlar
970
Minecraft
Turgutt
Arkadaş parayı yollamış fakat bir sorun olmuş. Kendisi de iade yapılacak kişiye bana 3 gün ver parayı toplayıp iade yapayım demiş ama @Turgutt direk bu konuyı açmış. Bu takımın sahibi olan şahısın @KirigqyaDev'i taciz etmesi yüzünden
işler bu noktaya kadar gelmiş. Fakat ben @Turgutt'un da haklı olduğunu düşünüyorum herkesin bir haklılık payı var fakat @Turgutt'un ki daha fazla bence.

(Bu foruma da girdirdiniz ya beni sağolun cidden)​
Bana hiçbir şekilde bana 3 gün ver tarzı bir mesaj yollanmadı. Yollansa buraya konuya eklemiş olur veya bu konuyu hiç açamzdım hatta arkadaş 3 gündür attığım hiçbir mesaja dönüt sağlamadı. Lütfen konu hakkında yetersiz bilgilerle gelip buraya mesaj atmayın.

Artiex

Discord:

Artiex#4349

Elmaslar
196
Puanlar
4.370
Yer
Adana/Sarıçam
Minecraft
zTugraa
MC TR satış kurallarına göre hepsini değil %50'sini atmalı.
Bu takım mc-tr de faaliyet göstermiyordu (Team Phobia), hem @Tema adlı şahıs hiç para atmamış nasıl bekletsin o zaman?

Artiex

Discord:

Artiex#4349

Elmaslar
196
Puanlar
4.370
Yer
Adana/Sarıçam
Minecraft
zTugraa
Bana hiçbir şekilde bana 3 gün ver tarzı bir mesaj yollanmadı. Yollansa buraya konuya eklemiş olur veya bu konuyu hiç açamzdım hatta arkadaş 3 gündür attığım hiçbir mesaja dönüt sağlamadı. Lütfen konu hakkında yetersiz bilgilerle gelip buraya mesaj atmayın.
Arkadaşın savunması bu yönde.

ArdaBey

Elmaslar
92
Puanlar
9.070
Minecraft
manasukee
Bu takım mc-tr de faaliyet göstermiyordu (Team Phobia), hem @Tema adlı şahıs hiç para atmamış nasıl bekletsin o zaman?
Şu an farklı takım flaması yok mu ? Mc tr üzerinden satış yapmıyor mu ?

Turgutt

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Turgut#7556

Elmaslar
10
Puanlar
970
Minecraft
Turgutt
Arkadaşın savunması bu yönde.
Hacım anlamıyorsun. Git yukarıdaki ssleri oku arkadaş bitirdim gün içinde sizinle paylaşıyorum dediği eklentinin iadesi zaten yapılacak diye mesaj atıyor. Bu arkadaşın artık ben nasıl bir sözüne güvenebilirim? Ayrıca nasıl bitirmemiş hatta başlamamış olduğun bir eklentinin ücretini harcarsın. Emin ol bu mebla 10-15tl bir şey olsa umurumda olmaz. Başımın gözümün sadakası olsun der geçerim.

Artiex

Discord:

Artiex#4349

Elmaslar
196
Puanlar
4.370
Yer
Adana/Sarıçam
Minecraft
zTugraa
Hacım anlamıyorsun. Git yukarıdaki ssleri oku arkadaş bitirdim gün içinde sizinle paylaşıyorum dediği eklentinin iadesi zaten yapılacak diye mesaj atıyor. Bu arkadaşın artık ben nasıl bir sözüne güvenebilirim? Ayrıca nasıl bitirmemiş hatta başlamamış olduğun bir eklentinin ücretini harcarsın. Emin ol bu mebla 10-15tl bir şey olsa umurumda olmaz. Başımın gözümün sadakası olsun der geçerim.
İlk önce üslubunu düzelt ben senin hacın falan değilim önce ki mesajımda dediğim gibi arkadaşın savunmasını yazdım. Sen bunu anlamıyorsun.

Artiex

Discord:

Artiex#4349

Elmaslar
196
Puanlar
4.370
Yer
Adana/Sarıçam
Minecraft
zTugraa
Şu an farklı takım flaması yok mu ? Mc tr üzerinden satış yapmıyor mu ?
Sahibi banlı değil mi? Bildiğim kadarı ile Team Phobia artık mc-tr de satış yapmıyor. Ve o olayın geçtiği takım farklı, başka bir takımda satış yapması birşeyi değiştirmez.

T

Tema

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı