Sol Reklam

Java Eclipse | Plugin Yazmayı Öğreten Hoca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
745
Puanlar
15.070
Yer
getPlayer("SimitSu").getLocation()
Minecraft
SimitSu
Öncelikle düşünce yanlış. Sadece plugin yazmayı öğrenmemelisin. Yani demem o ki java bilmeden plugin yazmaya girişmemelisin. Bunu söyledikten sonra birkaç şey daha belirtmek isterim

kesinlikle haklı, ben java basics bilmeden plugin yazmaya çalışıyorum ve çok basit bir hata yüzünden, saatlerce uğraş verdiğim olmuştu.

İngilizce TheSoruceCode güzel anlatıyor, (İngilizcen iyiyse)

Türkçe güncel bi kanal bilmiyorum.

Fakat türkçe java öğrenebileceğin kanal & siteler mevcut.
Kendine bi akıl hocası bulmanı, onu rahatsız etmeden, bilmediklerini ona sormanı öneririm.

Ayrıca Rehber - Bukkit Coding | Başlangıç | Eklenti & Plugin dersleri konumada göz atabilirsin :D

RD_Doruk

Ayak bastığım her adım... Dur düşecek gibiyim.
Elmaslar
55
Puanlar
0
Minecraft
RD_Doruk
Birine bakarak yemeyi öğrenebilirsin. Birine bakarak öğretmeyi öğrenebilirsin. Ama birinin gittiği yoldan gitmeye çalışırsan o yol hiç bitmez.
Javayı cidden deneyerek kaynak kodlarına bakmadan öğrenmek zaman kaybı bana göre. Anlama kabiliyetin iyiyse javada kaynak kodlarına bakıp rahatça takıldığın yerleri halledebilirsin. Diyelim jackpot sistemi yapacaksın fakat şans+oyuncunun yatırdıgı paraya baglı olacak bir sistem ve bunda çok zorlanıyorsun kaynak kodları açık olan bunun gibi pl varken ona bakarak direk sorununu halledebilirsin. Size göre öyle olmayabilir ama bana göre en iyisi kaynak kodlarını anlayabilmek.

Volume

Skripter & BackEnd Coder
Elmaslar
75
Puanlar
8.975
Minecraft
VolumeGG
Birara Javaya Merak Saldım :D Ama Bana Uygun bir Dil Değil import falan. Bende Geçtim Skripte zaten birkaç şey biliyordum basit sistemler yaptım. Sana Kolay Gelsin Umarım iyi yerlere gelirsin. İşin az zor

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
Birara Javaya Merak Saldım :D Ama Bana Uygun bir Dil Değil import falan. Bende Geçtim Skripte zaten birkaç şey biliyordum basit sistemler yaptım. Sana Kolay Gelsin Umarım iyi yerlere gelirsin. İşin az zor
Teşekkür ederim dostum. Artık bakıcağız ve ders 5'teyim. Bence bu işi çözücem. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı