Sol Reklam
Sağ Reklam

İstediğiniz Özelliklerin Skriplerini Yazmak İstiyorum

HaciGandalf

Katniss Everdeen

Discord:

HaciGandalf#2689

Elmaslar
73
Puanlar
9.035
Yer
Türkiye / İstanbul
Discord İzni
Bu aralar yapacak bir şey bulamıyorum ve skript yazmak istiyorum. Yapılmasını istediğiniz bir sistem, özellik, eklenti vb. bir şey varsa detaylı şekilde açıklayıp anlatırsanız seve seve yapmak isterim. Fikir bulma konusunda sorun yaşıyorum umarım bu konu sayesinde bir sürü yeni fikir bulurum ve skriptlerini yazıp paylaşırım. Şimdiden teşekkür ederim. ?

Deleted User 131734

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
422
Puanlar
4.075
Yer
Avusturya
Java veya JavaScript gibi şeyler öğrenebilirsin.

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Bu aralar yapacak bir şey bulamıyorum ve skript yazmak istiyorum. Yapılmasını istediğiniz bir sistem, özellik, eklenti vb. bir şey varsa detaylı şekilde açıklayıp anlatırsanız seve seve yapmak isterim. Fikir bulma konusunda sorun yaşıyorum umarım bu konu sayesinde bir sürü yeni fikir bulurum ve skriptlerini yazıp paylaşırım. Şimdiden teşekkür ederim. ?
Örneğin mesela ben oyuncu birini alıp fırlatmak istiyorum yapabilirimsin ?

bynoment

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Arwale#2906

Elmaslar
47
Puanlar
13.620
Minecraft
Arwalee
Ufak bir skript isteğim olacak bunu yapabilirsen güzel bir katkısı olucak bence sunucular için
İçerik şu şekilde
Oyuncu /takım yazdığında çıkacak 2 taraftan 1 tanesini seçecek.
Seçtiği takım örn: kırmızı veya mavi takım
Nicki seçtiği takım olacak
Ve bu takımı seçen oyuncu ayrı bir haritaya ışınlanacak (veya bölgeye)

daha önce yapılmış olan metin taşı skripti tarzında ortada 1 taş olacak ve bu taşı kazma ile kıran takım kazanacak.
PVP aktif olacak ve kırma esnasında birbirlerine vurup kırma işlemini bozabilecekler gibi
Misal mavi takım %40 kırmış fakat biri vurduğu için yarıda kesilmiş baştan başlamak yerine %40 da kalacak.
Taşı kıran takımı tüm sunucuya announce geçicek ve mavi takıma katılmış tüm oyunculara belirleyebildiğimiz eşyalar envanterlerine hediye verilecek.

Bu tarz bir event skripti hoş olurdu :D

Şimdiden emeğine sağlık diyelim yaparsın yapmazsın sana kalmış

Pucci

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
148
Puanlar
3.025
Yer
Nope
Minecraft
Nope
Hocam dcde neden engel attınız?

sinyorelder

Yani wow, adalet kalmamış
Koordinatör
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
678
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER
daha önce yapılmış olan metin taşı skripti tarzında ortada 1 taş olacak ve bu taşı kazma ile kıran takım kazanacak.
PVP aktif olacak ve kırma esnasında birbirlerine vurup kırma işlemini bozabilecekler gibi
Misal mavi takım %40 kırmış fakat biri vurduğu için yarıda kesilmiş baştan başlamak yerine %40 da kalacak.
Taşı kıran takımı tüm sunucuya announce geçicek ve mavi takıma katılmış tüm oyunculara belirleyebildiğimiz eşyalar envanterlerine hediye verilecek.

Bu tarz bir event skripti hoş olurdu :D
Bunu @BlackKpoT yapmıştı onun skriptini inceleyebilirsin.

bynoment

Discord:

Arwale#2906

Elmaslar
47
Puanlar
13.620
Minecraft
Arwalee

HaciGandalf

Katniss Everdeen

Discord:

HaciGandalf#2689

Elmaslar
73
Puanlar
9.035
Yer
Türkiye / İstanbul
Discord İzni
Hocam dcde neden engel attınız?
Engel yemedin arkadaşlıktan çıkardığım için yazı yazamıyorsun. Yapmak istemediğim halde fazla darladın laf anlayacak bir tipe de benzemiyordun ben de arkadaşlıktan çıkardım. Daha da bir şey dersen cevap vermeyeceğim.

HaciGandalf

Katniss Everdeen

Discord:

HaciGandalf#2689

Elmaslar
73
Puanlar
9.035
Yer
Türkiye / İstanbul
Discord İzni
Örneğin mesela ben oyuncu birini alıp fırlatmak istiyorum yapabilirimsin ?
Hiç detay vermemişsin tam olarak ne istediğini anlayamadım. Oyuncuyu ileri geri yukarı aşağı ittirebiliyoruz demek istediğin şey buysa.

bynoment

Discord:

Arwale#2906

Elmaslar
47
Puanlar
13.620
Minecraft
Arwalee
BlackDesertOnline daki tarzda
1633191605790.png

Veya silkroad kervan sistemi
1633191640274.png

Dünya haritası kullanıyorum ve baya büyük bir harita insanların keşif ve seyahat etmelerini istiyorum.
Haritada Belirli yerlere koyacağım npc lerden alıp diğerine taşıyıp daha pahalıya satıp para kazanmalarını istiyorum.

Örnek
A noktasından B noktası mesafe 1000 blok = x2 fiyat (A dan veya B den alıp götürdüğünde)
Bu vagon sistemini eşşek ve chest ile yapılabilir diye düşünüyorum.
Eğer mümkünse eşşek chestleri dolu ise oyuncu etrafında thief mantığında zombiler spawn olup eşşeğe ve oyuncuya saldırıp öldürebilsinler.

3 adet Sınıf var silkroad kervanında
Guard (Kervan sahibini korur onunla gittiğinde kardan pay alır)
Kervancı (Kervanı taşır malları alır götürür satar)
Thief /Oyuncu olanı (Kervanı yağmalayıp sadece thief sınıfındaki kişilerin açabileceği warpa ışınlanıp orada yüksek fiyattan satış yapar tüccarın eşyalarını )

Gibi gibi çok uğraştırmak istemem böyle birşey için sadece kafana yatarsa güzel proje çıkabilir

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD

Pucci

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
148
Puanlar
3.025
Yer
Nope
Minecraft
Nope
Engel yemedin arkadaşlıktan çıkardığım için yazı yazamıyorsun. Yapmak istemediğim halde fazla darladın laf anlayacak bir tipe de benzemiyordun ben de arkadaşlıktan çıkardım. Daha da bir şey dersen cevap vermeyeceğim.
Lafı anlamayacak bir tipe benziyor olmamı varsayalım (Halbuki öyle bir şey gerçek değil.) eğer ki yapmak istemiyorsan dürüstçe belirtebilirdin, örnek olarak "Hayır yapmak istemiyorum zorlamayın." demeniz sohbeti direk olarak sonlandırmaya yöneliktir ancak siz "Tamam sen olay örgüsünü yaz kodu yazarız." deyip fikrimi (ç)aldığınızdan sonra engel atarsanız burada sizi haklı gösteren bir kısım olamaz.

sinyorelder

Yani wow, adalet kalmamış
Koordinatör
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
678
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER
Lafı anlamayacak bir tipe benziyor olmamı varsayalım (Halbuki öyle bir şey gerçek değil.) eğer ki yapmak istemiyorsan dürüstçe belirtebilirdin, örnek olarak "Hayır yapmak istemiyorum zorlamayın." demeniz sohbeti direk olarak sonlandırmaya yöneliktir ancak siz "Tamam sen olay örgüsünü yaz kodu yazarız." deyip fikrimi (ç)aldığınızdan sonra engel atarsanız burada sizi haklı gösteren bir kısım olamaz.
fikrini bir yerde paylaştılar veya kullandılar mı dostum eğer yapmadılarsa uzatmanın pek bir anlamı yok

Son düzenleme:

HaciGandalf

Katniss Everdeen

Discord:

HaciGandalf#2689

Elmaslar
73
Puanlar
9.035
Yer
Türkiye / İstanbul
Discord İzni
Fikrinin çalınmış olması için kullanılmış olması lazım o çöp fikir umurumda bile değil bu kadar kalitesiz işlere adımı yazdırmıyorum teşekkürler.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı