Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım İran'da ki corona virüsü son durumu ne ? - Corona virüsü tedavisi bulundumu ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rona

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Corona Virüsü'nde dünya genelinde bu virüse bulaşan kişi sayısında büyük bir artım görülürken, İran'da da durum her geçen gün daha kritik bir vaziyete geliyor. İran'da Corona Virüsü'ne yakalanan sivil kişi sayısı 295 olarak belirtilirken birde buna 5 milletvekilinin de yakalandı. İran'da hayatını kaybedenlerin sayı 43'e ulaşmıştır. Bu sayı dünya genelinde 2.933 kişidir. Dünyada bu virüse yakalanan kişi sayısı 85 bini aşkın bir sayı belirtiyor, kurtulanlar ise 39 bin kişi tabi bu sayı hem ülkelerin belirtiği hemde kayıta alınanlar yani bu sayılar kat-kat daha fazla.
Corona virüsü tedavisi bulundu mu?
Başlıkssız-1.jpg

Alimlerin detaylıca araştırmalarına rağmen resmi olarak tam bir tedavisi bulunmamaktadır, ki hal böyle olunca ortaya böyle bir soru çıkıyor
Peki tedavi olanlar nasıl tedavi oldular?
Sorunun cevabı aslında basit virüsün belirtileri olan burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, yüksek ateş, böbrek yetmezliği, nefes darlığı, baş ağrısıdır,
amma ilk belirtileri; yüksek ateş sonra ise öksürüktür ve yaklaşık bir hafta sonra nefes darlığı
Hastalığın ilk belirtileri tedavi edilerek kurtarılan insanlardır.

İran'ın dünya ile durumu ise makul; Türkiye(tek taraflı), Azerbaycan, Irak, Pakistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan...
Ülkeleri ile sınır kapısı kapatıldı. İran corona virüsü nedeni ile maçları, sinemaları, tüm toplumsal etkinlikleri durdurmuştur.
Corona virüsü nasıl öldürüyor?
Bulaşma
Ölüm
Corona virüsünün insanlara geçişinin Çin'deki bir deniz ürünleri pazardaki yılanlardan kaynaklandığı düşünülüyor.
Ölümlerin büyük bölümü zatürre gibi solunum yolu hastalıklarından gerçekleşiyor.
Virüsün insanalar arasında yayılması ise öksürük, hapşırma ve el sıkışma yolu ile gerçekleşiyor.
Yoğun zatürre sonuncunda ciğerlere dolan sıvı nefes almayı engelleyerek ölüme yol açabiliyor.
Ağız yada burun yoluyla vücuda giren virüs solunum sistemine yerleşiyor. Daha sonra tüm vücuda yayılıyor.
Dolaşım sistemi etkileyen virüs nedeniyle, akciğerlerden kan dolaşımı yeterince oksijen sağlanamadığında çoklu organ yetmezliği de ölüme götürebiliyor.

Son düzenleme:

sh6ke

Guard of the Silence

Discord:

stqson#1224

Elmaslar
129
Puanlar
6.595
Yer
İstanbul
Konu gayet güzel ve hoş ama tek sıkıntısının şu olduğunu düşünüyorum kelime sayısı ve bilgilendirme açısından düşük. Başarılarının devamını dilerim.​

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Konu gayet güzel ve hoş ama tek sıkıntısının şu olduğunu düşünüyorum kelime sayısı ve bilgilendirme açısından düşük. Başarılarının devamını dilerim.​
Değerli yorumunuz için teşekkürler, 4-5 farklı yerden bilgi aldığım için sadece resmi ve önemli bilgileri vermek istedim

Farkedilmem_

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Yok.

Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
Oynamıyorum
Dostlarım hergün iğren iğrenç yaratıkları yiyorlar, peki neden böyle bir virüs çıkmasın? onlar faydalanıyor biz zararlanıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Dostlarım hergün iğren iğrenç yaratıkları yiyorlar, peki neden böyle bir virüs çıkmasın? onlar faydalanıyor biz zararlanıyoruz.

Eki Görüntüle 108543
_________________________________________________________________CasperNW.mcnetwork.me__________________________________________________
Neredeyse her şeyi yedikleri konusuna katılıyorum fakat artık konu tüm dünya için vahim

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Görünüşe bakılırsa durumlar İran ve sınırı olan ülkemiz için kötüleşiyor ki uzmanların hemen daha etkili önlemler alması gerekiyor.

X For xCruwzy

Youtube : xCruwzy

Discord:

X for xCruwzy#7568

Elmaslar
963
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
xCruwzyYT
Bu zamanlar da her şey üst üste geliyor :/ bi de bu corona

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı