Sol Reklam

İlk Uzay Ülkesi Asgardia'da Vatandaş Olabilmenin Fiyatı Açıklandı

U

Unknownloce

Ziyaretçi
Asgardia Nedir ?

İlk uzay ülkesi olacak olan Asgardia, yönetim örgütlenmesini tamamlarken geçtiğimiz gün Azeri iş adamı Igor Ashurbeyli, uzay ülkesi Asgardia'nın devlet başkanı seçildi. Lgor Ashurbeyli ayrıca Asgardia vatandaşlarının fiziksel olarak Dünya'da yaşayacağını fakat Dünya'nın başka bir ülkesindeymiş gibi olacaklarını ifade etti. Uzay ülkesi başvurularının 100 bini geçmesi halinde "Birleşmiş Milletler"e uzay devleti olarak başvuracaklarını ekledi. Proje araştırmacılarından Ram Jakhu, daha önce uzay ülkesi kurmaya çalışan kimsenin olmadığını söylerken, projenin ilk olduğunu ve küçük yapı halinde başlayarak ileride orada yaşam süren bir millet olmayı başaracaklarını ifade etti.

1028949381.jpg

Resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre Asgardia Vatandaşlık Kanunun da önemli bir değişikliğe gidildi. Buna göre Asgardia Vatandaşı olmak için artık belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Çevrimiçi olarak kurulan ve ilk uzay ülkesi olarak tanımlanan Asgardia’nın Vatandaşlık Kanunun da değişiklikler gerçekleştirildi. Bu değişiklikler neticesinde Asgardia Vatandaşları, vatandaşlık haklarını sürdürebilmek ve Asgardia’nın büyümesine destek olmak için yıllık vatandaşlık ücreti ödemek zorunda kalacaklar.

Asgardia Başkanı, Dr. Igor Ashurbeyli tarafından onaylanan yasaya göre Asgardia vatandaşları yıllık 100 Euro vatandaşlık ücreti ödemek zorunda kalacaklar. Bu ücret, 2018’den 2019’a kadarki dönemde geçerli olacak ve Asgardia Parlementosu’nun gerekli görmesi halinde artırılabilecek.

2584584-728xauto.jpg

Asgardia vatandaşlığına yeni başvuracak olan kişiler, başvuruyu takip eden 30 gün içerisinde vatandaşlık ücretini ödemek zorunda. Halihazırda Asgardia vatandaşı olan kişiler ise ücretlerini herhangi bir zaman ödeyebilirler. Ayrıca Dr Igor Ashurbeyli, 1 Kasım 2019’a kadar vatandaşlık ücreti ödemeyecek olan ilk 100 bin Asgardia vatandaşını de belirledi.

12 Ekim 2016 ile 1 Ekim 2018 tarihleri arasında Asgardia’nın geliştirilmesi için bağışta bulunan vatandaşlar, 2019 yılına kadar vatandaşlık ücretini ödemekten muaf tutulacaklar. Vatandaşlık ücretini ödemeyi reddedenlerin vatandaşlıkları ve vatandaşlık hakları askıya alınacaktır. Daha detaylı bilgi için aşagıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

new_logo1.57479.png

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
çok garip bir olay. Ben olsaydım türk halkına özel dolar düşürürdüm o bölgede :)

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Arkadaşlar hakkınızı helal edin ben gidiyorum :D

U

Unknownloce

Ziyaretçi

SoulX

Vatan Sevdalısı

Discord:

SoulX#3935

Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya

Mystery

Yahudi yakıyorum rahat bırakın lütfen.
Elmaslar
85
Puanlar
350
Bilet isteyenler özelden yazsın (Korsan Bilet)

bakiaydogan

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Unzwantaii#7341

Elmaslar
0
Puanlar
13.245
Minecraft
Unzwantaii
Ayda 100 euromu uzayda ekmekçilik yaparız artık.

xSchenaTR

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
36
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Dua edinde, Uzaydayken, Ekvatora girmesin :;p

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı