Sol Reklam
Sağ Reklam

İlk konuyu açan biz olalım, bu bir eleştiri konusu olsun!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kadir Yiğit

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

kkadiryigit

Elmaslar
76
Puanlar
9.000
Yer
Kocaeli
Minecraft
Bladrise
Selamlar, anlaşıldığı üzere bu kategori forumdaki takımları veya genel olarak sorunları rahatça konuşabileceğimiz veya ekiplerin konularının altına "sen benim çorabımı çaldın" muhabbetini orada yapmak yerine burada yapmamızı sağlayan bir kategori sanırsam.

İlk soruyu ben sormak istiyorum. Biliyorsunuz ki MC-TR forumu uzun süredir web hayatını sürdürmekte olan bir forum ve daha öncelerinde sadece Onaylı Satıcı olarak nitelendirdiğimiz kişiler satış yapabiliyorken kaliteli satışların yapıldığı (Burada beni gömmeden önce örnek veriyorum burada yorumum iyi iş yapan veya büyük ekiplere değil zaten anlayan anlamıştır anlamayan da yorum yaparsa anlatabilirim. ŞİMDİ KONUMUZA DEVAM EDELİM!) ve şimdi ise Takım olarak nitelendirdiğimiz belirli bir kişi topluluğunu kapsayan ve bu hizmetleri toplu olarak veren ekiplerin piyasa fiyatlarını düşürmesine yorumunuz nedir?

Violet Evergarden

From bottom of my heart "I Love You"

Discord:

Violet Evergarden#9379

Elmaslar
709
Puanlar
9.550
Çoğu şeyin artık ücretsiz paylaşılması ve tasarımcı-pluginer sayısının artması olabilir.Ama bana kalırsa asıl neden minecraft ve piyasasının ölüyor olması.

YusufYaman

Discord Uzmanı

Discord:

YusufYaman#0001

Elmaslar
200
Puanlar
13.570
Yer
İstanbul
Minecraft
YusufYaman
Serbest piyasa budur dostum herkes istediği fiyattan istediği kaliteyle hizmet verebilir. Örneğin bir hosting şirketi piyasa altı fiyat verip -ram başı 5tl- bunu reklam malzemesi yapıp müşteri kazanabilir.

Kalite ise vazgeçilmezdir. Sen kaliteli hizmetini sunduktan sonra müşteri 5 liraya kaçmaz. Nitekim bunun örnekleri var 5 tlden sunucu satıp arkasında onlarca müşterisini geri de bırakıp kapatanları gördük.

Piyasa bu şekilde ucuzu da olacaktır pahalısı da önemli olan verdiğin fiyatın hakkını da vermen 200tl paket yazıyorsan o paketin o parayı haketmesi gerekiyor. Ondan sonrası hikaye herkes bilir ucuz etin yahnisinin yenmeyeceğini.

Takım sistemi çok güzel ancak güvenilirliği düşürüyor. Bence onaylı satıcıların yıllık 100-150TL olması gerekiyor. Takım flamasının da yıllık 200TL olması gerekiyor. Takım flamasına ise sadece onaylı satıcıların alınması gerekiyor yani 200TL verip 10 tane rastgele kişi sokmamalı. Takım flamasının altında birleşen her bir üyenin ayrıca onaylı satıcılarının olmuş olması ve denetlenmesi gerekiyor bu kişilerin.

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.293
Puanlar
7.530
boş ver, yazılımcı diye gezinenler yazılım bilmiyor tasarımcı diye gezinenler yaratıcılıktan bahsedip başka tasarımları kopyalıyor, forum kitlesi zaten ortada. Tek sorun piyasanın ucuzlaması olsa keşke.

minatodr1

"minatodr1.design"
Elmaslar
239
Puanlar
6.885
Yer
Japan
Fiyat konusunu tartşılamaz çünkü serbest piyasa ekonomisi...

>>TheLegend<<

Легенды никогда не умирают

Discord:

>>TheLegend<<#6052

Elmaslar
434
Puanlar
15.025
Discord İzni
Minecraft
THELEGEND
Müşteri bilinçlenmediği sürece bundan yararlanmak isteyen, bizim bit pazarı diye tabir ettiğimiz satıcılar ve düşük kaliteli ürünler asla bitmez. Müşteri "abi 20 liram var türkiyenin en kaliteli ve hiç kimsede olmayan özel paket istiyorum ne kadar?" diye bir cümle kurarsa, kötü niyetli satıcı bu adamın saf olduğunu anlar ve soyar soğana çevirir, veya tamamen özel diye daha önce hazırladığı bir paketi azıcık değiştirip kakalar. Bilinçli bir müşteri zaten dünya standartlarında ve özel bir paketin yapımının aylar sürebileceğini ve çok yüksek fiyatları olabileceğini az çok tahmin eder. İşini iyi yapan adamın kokusunu da 10km öteden alır ona göre seçer.

Platformun bu duruma yapabileceği bir şey yoktur denetim sadece bir yere kadar mümkündür. En meşhur ticaret pazarı mc-market bile yalnızca hazır ürünlere denetim uygulayabilir çünkü tek yapabileceği şey budur. Tam denetim için herkesin evine bir tane adam yollaması ve arkasından hiç ayrılmaması gerekir aksi halde mümkün değil.

Diyeceğim o ki bu konuda yapılabilecek en kalıcı ve en iyi çözüm önerisi; müşteriyi bilinçlendirmeye yönelik çalışmaların yapılmasıdır. Müşteri bilinçlendiği zaman her satıcı seviye atlayacak, iki taraf da memnun kalacak

O

Onur1337

Ziyaretçi
Kimin hangi ürünü hangi fiyata sattığı gram haddim değil ama. Aynı pluginleri 10 dakikada kopyalayıp sadece dosya adını değiştirip 50₺'ye satarsanız biri çıkar "aynı paketi yapmam zaten 10 dakikamı alıyor müşteri kazanıyım" der 10 tlye de satar 20 tlye de satar. Önce yaptığınız işlere bakın sonra diğer işlere laf atarsınız arkadaşlar. :)

D

DangerNW

Ziyaretçi
editlemek kolay iş farklı bi ürün sürersin ortaya ve piyasada satılan çoğu plugin ücretsiz bulabilirsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı