Sol Reklam

İnceleme Hytale'dan Ne Bekilyoruz? Ben Ne Bekliyorum?

Siz Hytale'den ne bekliyorsunuz?

• Yaratıcılık, Özgürlük ve Oyunu Değiştirebilmek

• Güzel Bir Oynanış, Mekanik ve Yaratıkların Bolluğu

• İyi Düşünülmüş Bir İnşa Sistemi

• Sürekli Oynanabilirlik

• Keşif Hissi ve Güzel Grafikli Bir Açık Dünya

• Diğer Yazmak İstiyorum

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
P

PUFF1N

Ziyaretçi
Evet beyler ben PUFF1N yeni katıldım. Bu konuda insanlar Hytale'den ne bekliyor ve ben ne bekliyorum bunun hakkında konuşacağız. İnsanlar benim gördüğüm kadarıyla Minecraft'ın verdiği özgürlük ve yaratıcılığın en az 5 katını, inşaat sisteminin mükemmel olmasını ve kombat sisteminin de tatmin edici olmasını bekliyorlar. Benim gördüklerim bu. Şimdi sırada benim ne beklediğim var.

Benim Hytale'den asıl beklediğim şey o mükemmel dizayn edilmiş mod, modelleme ve animasyonu bir arada bulunduran oyun motoru. Bildiğiniz gibi Hytale'ın bu oyun motoru özel ve bu oyun motorunu oyunun yapımcıları biz oyunculara ücretsiz olarak sunuyor. (İsterseniz Hytale'ın sitesindeki orijinal konuya buradan ulaşabilirsiniz.) Dediklerine göre öğrenmesi kolay ve eğlenceli. Benim Hytale'ın sitesinde okuduklarım benim gözüme bir ışık tuttu aydınlandım ve sorguladım ve dedim ki "Diğer sandbox oyunlar niye bunun gibi bir sisteme sahip değil?" Bildiğim kadarıyla Roblox dışında böyle bir sisteme sahip bir oyun yok. Benim burada gördüğüm potansiyeli bir örnek ile açıklamama izin verin. Mesela siz bir sunucu kurdunuz bu sunucuyu da Mount & Blade oyununda ki gibi ortaçağ temalı bir sunucu yapmak istiyorsunuz ama bildiğiniz gibi Hytale'ın mevcut hali buna hayalinizdeki gibi izin vermiyor o zaman siz de Hytale Model Maker'a (Oyun motorunun ismi) girip oyuna eklemek istediğin animasyonları, modelleri vs. tasarlayabilirsiniz. Verdiğim örnek üzerinden devam edersek sunucuya askerler, NCP'ler, Mount & Blade haritası vb. şeyleri 3. bir kaynak kullanmadan ekleyebiliyorsun. Düşünsenize sunucunuza yeni gelen bir oyuncuya animasyonlu ve ara sahneli sunucuyu anlatan bir başlangıç yaptırabiliyorsunuz. Kendi sunucunuza özel Hytale'da olmayan silahlar, mini oyunlar (Mesela Kart oyunu.) vb. tasarlayıp ekleyebiliyorsunuz. İşte bu oyun içinde oyun olma durumu, yaratıcılık, özgürlük ve her şeyi değiştirebilmek beni çok heyecanlandırıyor yapılabileceklerin gerçekten hiç bir sınırı yok tek sınır sizsiniz. Üstelik oyunu düz oynamak isteyenleri de es geçmiyor başlı başına hiç bir şey eklemeden bile güzel bir oyun olmayı başarıyor. Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

Peki Siz Hytale'dan ne bekliyorsunuz? Anketten oylayabilirsiniz.

MegaCrafter

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

MegaCrafter#7368

Elmaslar
61
Puanlar
3.785
Minecraft
MegaCrafterAT
Potansiyelinden bahsedilen bu sistem 1998 yapımı Half Life içinde bile barınan bir şey. Biraz uğraşıldığı sürece harita veya model editörü gibi şeyler barındıran her oyunda olabilecek bir şey bu. Roblox veya Hytale'e özel değil ve Hytale'in ilk defa yaptığı bir şey de değil. Bunu Minecraft da başından beri yapabilirdi. Ancak Notch amca (yazdığı ölümcül kod tabanını göz ardı edersek) oyunu başta multiplayer olacağını düşünerek değil düz bir hayatta kalma oyunu olarak tasarlamış. Hytale'in kötü olacağını tabii ki düşünmüyorum ama aşırı beklentiye girip abartmaya gerek yok.

(Artık riot denen çöp yığınının yıllardır var olan şeyleri yeni gibi gösterip pazarlama yapmasından bıkmaya başlıyorum da...)

P

PUFF1N

Ziyaretçi
Potansiyelinden bahsedilen bu sistem 1998 yapımı Half Life içinde bile barınan bir şey. Biraz uğraşıldığı sürece harita veya model editörü gibi şeyler barındıran her oyunda olabilecek bir şey bu. Roblox veya Hytale'e özel değil ve Hytale'in ilk defa yaptığı bir şey de değil. Bunu Minecraft da başından beri yapabilirdi. Ancak Notch amca (yazdığı ölümcül kod tabanını göz ardı edersek) oyunu başta multiplayer olacağını düşünerek değil düz bir hayatta kalma oyunu olarak tasarlamış. Hytale'in kötü olacağını tabii ki düşünmüyorum ama aşırı beklentiye girip abartmaya gerek yok.

(Artık riot denen çöp yığınının yıllardır var olan şeyleri yeni gibi gösterip pazarlama yapmasından bıkmaya başlıyorum da...)
Aslında anlatmak istediğim oyun motoruna sahip olması değil (Mal değilim dostum.) oyun motorunun kolay, basit ve herkesin yapabileceği şekilde tasarlaması. Bunları tabi ki de Minecraft'ta da yapabilirsin ancak 3. kaynak yazılımlarda çok fazla vakit harcarsın. Bu sistem anlattıkları gibiyse oyuna entegre etmek veya sunucuya entegre etmek çok kolay oluyor. Minecraft'da animasyonlarla uğraşmak çok zor üstüne bir de optimizasyon sıkıntısı da var. Roblox niye sevildi? (Hiç sevmem bu arada.) kendi oyununu tasarlayabildiğin için. İşte Roblox'ta ki bu basit tasarlama, modelleme gibi şeylerin daha gelişmişi. Benim anladığım bu. Hem bahsettiğin oyun Half-Life'dan örnek verelim, modlama düşünülerek tasarlanmadığı için mod yaparken ek çaba harcıyorsun tonla hatayla karşılaşıyorsun. Hytale'da ki mesele modlama düşünülerek tasarlanmış olması. Minecraft dediğin gibi modlama düşünülerek tasarlanmadığı için oyunu içini tam olarak istediğin gibi dizayn edemiyorsun. En fazla eklediğin moba bir skin, sikko bir animasyon bir de script yazabiliyorsun. Hytale'da bu çok daha detaylı ben buna heyecanlanıyorum. Bu arada Riot o kadar da çöp bir firma değil yahu. Oyuncuları dinliyor. EA gibi * değil P2W oyunlar yapmıyor. Bu oyun motorunu da Riot değil Hypixel'in kendisi pazarladı Riot satın almadan önce. Son olarak WEB'de de bu oyun motorundan tasarım yapabiliyormuşuz söylemeyi unutmuşum. Selametle kal.

MegaCrafter

Discord:

MegaCrafter#7368

Elmaslar
61
Puanlar
3.785
Minecraft
MegaCrafterAT
Aslında anlatmak istediğim oyun motoruna sahip olması değil (Mal değilim dostum.) oyun motorunun kolay, basit ve herkesin yapabileceği şekilde tasarlaması. Bunları tabi ki de Minecraft'ta da yapabilirsin ancak 3. kaynak yazılımlarda çok fazla vakit harcarsın. Bu sistem anlattıkları gibiyse oyuna entegre etmek veya sunucuya entegre etmek çok kolay oluyor. Minecraft'da animasyonlarla uğraşmak çok zor üstüne bir de optimizasyon sıkıntısı da var. Roblox niye sevildi? (Hiç sevmem bu arada.) kendi oyununu tasarlayabildiğin için. İşte Roblox'ta ki bu basit tasarlama, modelleme gibi şeylerin daha gelişmişi. Benim anladığım bu. Hem bahsettiğin oyun Half-Life'dan örnek verelim, modlama düşünülerek tasarlanmadığı için mod yaparken ek çaba harcıyorsun tonla hatayla karşılaşıyorsun. Hytale'da ki mesele modlama düşünülerek tasarlanmış olması. Minecraft dediğin gibi modlama düşünülerek tasarlanmadığı için oyunu içini tam olarak istediğin gibi dizayn edemiyorsun. En fazla eklediğin moba bir skin, sikko bir animasyon bir de script yazabiliyorsun. Hytale'da bu çok daha detaylı ben buna heyecanlanıyorum. Bu arada Riot o kadar da çöp bir firma değil yahu. Oyuncuları dinliyor. EA gibi * değil P2W oyunlar yapmıyor. Bu oyun motorunu da Riot değil Hypixel'in kendisi pazarladı Riot satın almadan önce. Son olarak WEB'de de bu oyun motorundan tasarım yapabiliyormuşuz söylemeyi unutmuşum. Selametle kal.
Hytale ile Half Life arasında modlama zorluğu açısından nerdeyse fark yok. Hytale sadece bunu pazarlıyor. Half Life pazarlamadığı için insanlar sanki bir sürü şeyle uğraşılması gerekiyor gibi düşünüyor. (Bahsettiğim diğer her örnekte de olduğu gibi.) Half Life modlanarak Counter-Strike gibi bir oyuna dönüştürülebiliyordu sonuçta.

Bunları bir sürü oyundaki modlama ile yakından ilişkili ve kendisi de oyun yazan biri olarak söylüyorum.

P

PUFF1N

Ziyaretçi
Hytale ile Half Life arasında modlama zorluğu açısından nerdeyse fark yok. Hytale sadece bunu pazarlıyor. Half Life pazarlamadığı için insanlar sanki bir sürü şeyle uğraşılması gerekiyor gibi düşünüyor. (Bahsettiğim diğer her örnekte de olduğu gibi.) Half Life modlanarak Counter-Strike gibi bir oyuna dönüştürülebiliyordu sonuçta.
Var çünkü birisi 1998 yılından :) ama mesele bu değil. Biz Minecraft ile Hytale arasında ki zorluğu karşılaştırıyoruz. Gördüğüm kadarıyla Minecraft'tan daha DETAYLI bir sistemi var kolaylığı da kodunu yazmasından değil resmi olarak desteğinin olmasından geliyor. Minecraft'ın resmi mod desteği yok mesele bu.

D

Drqu1n

Ziyaretçi
trailer'a bakıp aldanmamak lazım minecraft'ın yeni trailer'larıda çok hoş duruyor ancak oyuna bi giriyorsun pek değişiklik yapılmamış neredeyse aynı şekilde
çöp bir oyun gibi durmuyor ama pek güzelde sayılmaz
bana kalırsa creativerse oyununun geliştirilmiş hali gibi yani tutmaz

ve ayrıca oyun içinde oyun mantığı çoktan yapıldı yanlış hatırlamıyorsam enis kirazoğlunun kanalında var yani yeni bir şey değil

P

PUFF1N

Ziyaretçi
trailer'a bakıp aldanmamak lazım minecraft'ın yeni trailer'larıda çok hoş duruyor ancak oyuna bi giriyorsun pek değişiklik yapılmamış neredeyse aynı şekilde
çöp bir oyun gibi durmuyor ama pek güzelde sayılmaz
bana kalırsa creativerse oyununun geliştirilmiş hali gibi yani tutmaz

ve ayrıca oyun içinde oyun mantığı çoktan yapıldı yanlış hatırlamıyorsam enis kirazoğlunun kanalında var yani yeni bir şey değil
Ben sadece trailera bakıp konuşmuyorum oyun içi pek çok görüntü, video vs. sitesinde var bakabilirsin. Evet o videoyu izlemiştim ama o bir Playstation oyunuydu yanlış hatırlamıyorsam aynı zamanda kodlama yapma yoktu. Bunda kodlama yapmadan sadece tasarım yapabiliyorsunuz . Dediğim şeyleri yapabilmeniz için kodlama dili bilmeniz şart. Orjinal konuya bakmanızı tavsiye ediyorum. Belki sizde benim gördüğüm potansiyeli görürsünüz.

SansarReisOfficial

Tasarımcı
Yasaklandı

Discord:

Corrsy#7006

Elmaslar
424
Puanlar
12.285
Yer
Dünya
Minecraft
CrazySansar
Hocam metine Hytaleden birkaç fotoğraf ekleyip görünümü güzelleştirebilirdiniz. Böyle oluncada insanın okuyası gelmiyor umarım yorumumu dikkate alırsınız :)
(Bu arada oy verdim xd)

zBlob_HD

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
98
Puanlar
14.025
Minecraft
_BatuhanDEV_
vallaha çıkacakta çıkana kadar ne kadar zaman gecek belli değil

UnderWorldTR

Discord:

Niğdeli#2599

Elmaslar
5
Puanlar
335
Yer
Niğde
Minecraft
iiSkyXD
çıktı mı

xdredd

Minecraft Mapper

Discord:

xdredd. / a7a

Elmaslar
257
Puanlar
3.255
Minecraft
atakamisama

ByAkilli

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

Tolga#3989

Elmaslar
127
Puanlar
4.830
Yer
Giresun

zBlob_HD

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
98
Puanlar
14.025
Minecraft
_BatuhanDEV_
Hytale bence artık gelecek gibi gözükmüyor tabi bi oyun kolay yapılmıyor ama bu kadarda sürmez

LySoon

Level Designer

Discord:

ImKami#9999

Elmaslar
989
Puanlar
17.145
Minecraft
KamiSensei
Hytale projesini en son Riot Games satın almadımı?
Riot aldıysa p2w olmaz, ama kozmetik pay 2 pleasure durumu olacaktır.
Projenin özü ne kadar korunur bilmiyorum tabi, hytale biraz Hexxit kafasında olucaktı diye hatırlıyorum. Gezmek keşfetmek bosslar la savaşmak zindan mağara vb bulmak gibi keşif öğesi bol bir minecraft olucaktı gibi. Ama oldukca uzun süredir bir ses yok o yüzden bilemiyorum belki iptal bile edilebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı