Sol Reklam

Paylaşım Hypixel - Hytale Oyunu Çıkıyor Biz Neden Hâla Güzel Çıkartamıyoruz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Muzaffer Bayraktar

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Muzaffer BAYRAKTAR#8519

Elmaslar
7
Puanlar
2.000
Minecraft
MuzoTC
İşinde gayet başarılı bir sürü mühendislerimiz ve vatandaşlarımız var. Ayrıca çocuklara küçük yaşta da robotik kodlama eğitimi veriliyor. Bizim tek sorunumuz birlik olamamız. Bir kişi diğerinin açığının peşinde veya ondan iyi olma peşinde. 15-20 mühendis bir araya gelip türklere ait bir oyun motoru geliştirebilirler. Onunla çok güzel proje çıkartabilirler.
Yani bir proje yapabilmemiz için öncelikle güven ve birlik önemli.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
İşinde gayet başarılı bir sürü mühendislerimiz ve vatandaşlarımız var. Ayrıca çocuklara küçük yaşta da robotik kodlama eğitimi veriliyor. Bizim tek sorunumuz birlik olamamız. Bir kişi diğerinin açığının peşinde veya ondan iyi olma peşinde. 15-20 mühendis bir araya gelip türklere ait bir oyun motoru geliştirebilirler. Onunla çok güzel proje çıkartabilirler.
Teşekkürler çok doğru yazmışsınız.​

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.300
Puanlar
7.530
Güzel konu fakat şu fontu kullanmayı bırakmalısın bence, kötü duruyor. Başlıkları eğik yazmaktansa da kalınlaştırmayı kullanırsan daha hoş durabilir.
Babays.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Güzel konu fakat şu fontu kullanmayı bırakmalısın bence, kötü duruyor. Başlıkları eğik yazmaktansa da kalınlaştırmayı kullanırsan daha hoş durabilir.
Babays.

Fontu değiştirdim yeni konularıma bakarak anlayabilirsiniz. !Minecraft Genel! bölümünde yayınlıyorum konularımı genellikle.​

Snow Software

Discord:

iSnowBoy#6220

Elmaslar
0
Puanlar
3.705
Bilgisi Olan Kişilerle Neden Yapılmasın. Ben Kendime Ekip Arkadaşı Bulabilsem Oyun Yapmaya Başlarım. Fakat Tek Başıma Çok Uzun Sürer.

Snow Software

Discord:

iSnowBoy#6220

Elmaslar
0
Puanlar
3.705
Çok Geç Cevap Veriyorum Kusura Bakma. Ama Oyun Motoru Başlı Başına Bir Uğraştır. Unreal,CryEngine,Unity Gibi Gelişmiş Oyun Motorları Yapabilmemiz İçin Fizik,Matematik ve Yazılım Konusunda Ciddi Oranda Gelişmiş Kişilere Lazımdır. Ve Bir çok Şirkette Genelde Hazır Motorları Kullanıyor. Ya da Büyük Şirketler Kendi Ekipleriyle Baştan Yapıyor.
Örnek: Tencent Games(Unreal Engine Kullanıyor)

Snow Software

Discord:

iSnowBoy#6220

Elmaslar
0
Puanlar
3.705
Fizik Ve Matematik Ne Alaka Diyebilirsin. Fizik Motorunda(Yer çekimi gibi fizik olayları) için hesaplamalar vs. vs. Sonra Vektörler vs. vs. Cidden Çok Büyük Bir Ekip Gerektiriyor.

Sensei ''C''

Pixel Arter and Pixel Animator.

Discord:

Sensei#7806

Elmaslar
574
Puanlar
8.420
Yer
Adana
Minecraft
SenseiMC
Dostum, Savunma sanayiye verilen bütçe ile Oyun sektörüne verilen bütçe aynı değil.

Savunma sanayi mühendisi ile Oyun geliştirici çok farklı muamele görüyor.
Düşün; Misafirliktesin. Biri işini soruyor, Mühendisim desen Oo aferin aferin derler.

Ancak Oyun Geliştiricisi dersen ne olduğunu sorarlar veya iyiymiş diye geçiştirirler. Oyun geliştiricileri buradan çok daha iyi muamele görecekleri yeri tercih ederler tabii.

Devletin savunma sanayiye verdiği gibi bir destek maalesef ki Oyun sektöründe yok. Olsa zaten şuan GTA'yı İstanbul haritasında oynuyorduk...
Ya kardeşim oyuna niye bütçe ayıralım.

Muzaffer Bayraktar

Discord:

Muzaffer BAYRAKTAR#8519

Elmaslar
7
Puanlar
2.000
Minecraft
MuzoTC
Çok Geç Cevap Veriyorum Kusura Bakma. Ama Oyun Motoru Başlı Başına Bir Uğraştır. Unreal,CryEngine,Unity Gibi Gelişmiş Oyun Motorları Yapabilmemiz İçin Fizik,Matematik ve Yazılım Konusunda Ciddi Oranda Gelişmiş Kişilere Lazımdır. Ve Bir çok Şirkette Genelde Hazır Motorları Kullanıyor. Ya da Büyük Şirketler Kendi Ekipleriyle Baştan Yapıyor.
Örnek: Tencent Games(Unreal Engine Kullanıyor)
İşte bu yüzden gelişemiyoruz. Hep bir şeylerin hazırını kullanma peşindeyiz. Ne olur türklerin başlı başına yaptığı bir oyun motoru olsa? Dışa bağımlı olmak demek buna örnektir işte. Dışa bağımlı olduğumuz için "boşver zaten hazır ne uğraşıyoruz ki" diyoruz. İşte bu yüzden çalışkan değiliz.

RisusLite

Discord:

JustEnes#8297

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
JustEnes
asılında iyi olur

Draethy

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Draethy#5546

Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
Draethy
Ben buna katılmıyorum. Türkiye'deki gamer kitlesi ve oyuna yeni başlayanlarda dahil olmak üzere olan bu aktif kitle bir oyunun tutması için uygundur ki zaten eğer cidden tutacak bir oyun yaparsanız zaten yayınlayıcı firmalar zaten sizin oyununuz için koşuşturcaktır. Buradaki asıl sorun insanların geçinme sıkıntısı ve işsizlik. Kaç bilgisayar-yazılım mühendisi dışarda geziyor ve maddi durumu kötü. Binlerce... Yönetim eğer iş imkanı sunmak isterse bu şuanda en büyük alan olan teknoloji.

Lord.sk

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
28
Puanlar
3.770
Benim tek takıldığım kısım, konu başlığında bulunan hata. Hytale oyunu çıkıyor, biz neden hala güzel çıkartamıyoruz? diye bir başlık.
Ne diyeyim, güzel görmek istiyorsan, kızlara bak, denize bak.
Deniz'de güzeldir.

Güzel çıkartamıyoruz? ne demek ya.

(Espri yapıyorum, gelmeyin üzerime. xd.)

Lord.sk

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
28
Puanlar
3.770
Kendi hataları fark etmeyen bir boş üye. İsterseniz konu tarihine bakınız ilk önce. Daha sonra boş yorum yazınız. Her yerde ''virgül'' kullanmak daha güzel bir şey. İyi günler dilerim...
Kardeşim, espri yapıyorum. Konuyun güzel olduğunu belirtmeyi unuttum. Boş olan sensin.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Diyelim ki birisi bir oyun yapıyor. Adam uğraşıyor kısıtlı bütçe küçük ekip ile uğraşıp bir oyun çıkartıyor. Sonuç; Kimse oyunu farketmediği için oyunun çıktığından haberimiz bile olmuyor. Bazıları youtuberlara reklam veriyor ki youtuberlar kısıtlı reklam verebiliyorlar ve çok ücret istiyorlar. Genelde herkes youtuberi görmek için bir kez giriş yapıyor sonrada bir daha oyuna uğramıyor. Ama mesela Zula reklamı çok iyi başardı bu sayede tutabildi. Mount & Blade ise alanında sayılı oyunlardan olduğu için reklam almadanda rahatça yükselebildi. Ancak şu devirde Türklerin oyun tutturması zor iş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı