Sol Reklam

Çözüldü http412 (pizm) - Dolandırıcılık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

WellSetups

Foreda
WellSetups

Discord:

proomp

Elmaslar
139
Puanlar
1.520
Yer
Türkiye
Minecraft
ebuzone
Ödemeler yöneticilerin hesabına yapılır ve para güvende tutulur fakat Arda Y*, kabul ettiği sözleşmelerin ihalinde bulunarak müşteriyi -kontrolümüz dışında- dolandırmıştır. Kendisi, bireysel olarak birçok alanda hizmet veriyor: "eklenti kodlama, eklenti paketi yapma, discord bot kodlama, client/launcher kodlama ve tasarım". Bu kişiyle çalışarak; belirtilen son teslim tarihinde gecikmeler yaşanılabileceğini, yüklü miktarda ödeme yaptıysanız o siparişin çok uzun bir süre gecikeceğini veya dolandırılacağınızı düşünüyoruz. Ayrıca bu siparişi bitimemiş olmasına rağmen kendi takımı olan "Fuase" satış takımının ücretli reklamını yapıp yeni müşteriler ve yeni siparişler edindiğini düşünüyoruz.
Geçmişte pizm adıyla bilien, şu an http412 adını kullanan Arda Y* gerçek adlı kişi bizimle (Foreda) çalışmıştı. Son zamanlarda müşterilere verdiği son teslim tarihini aşıyordu ve çok geç geri dönüş yapıyordu. Para kontrolü bizde olduğu için (belirli miktarlarda iade yaparak) müşteri memnuniyetsizliğini önleyebiliyorduk ancak en sonki siparişlerden birinde; 1.200₺'lik, 5 adet özel eklenti siparişinde -yöneticiler çevrimdışıyken müşteriyle iletişim halindeydi- ödeme için kendi IBAN bilgisini iletti ve müşteri de Arda Y* hesabına ödemeyi yaptı; bu durumda Arda Y*, Serbest Çalışan Sözleşmemizdeki "Bir serbest çalışan olarak, Foreda müşterilerinden doğrudan banka hesabıma veya başka herhangi bir biçimde dış ödemeleri asla kabul etmeyeceğimi kabul ediyorum." maddesini ihlal etti.
Eklentilerin son teslim tarihi olarak 1 hafta belirtmişti ancak aradan 5 hafta geçmesine rağmen hala da eklenti teslimatını sağlamadı. En son konuşmaya göre -6 Ocak'ta- eklentilerin teslimi + aldığı ücretin yarısını (510₺ kendisi ödeyecek - 90₺'sini biz ödeyeceğiz) ödeyecekti ancak aradan 10 gün geçti ve devamlı olarak yapacağım tarzında konuştu. Kişinin açık ve net olarak düpe düz oyaladığı her aklı selim insan tarafından rahatça anlaşılabilir diye düşünüyoruz.

Sipariş tarihi: 08.12.2022
Teslim edilmesi gereken süre: 1 hafta
Ücret: 1.200₺
Ad, Soyad: Arda Y*

Şu anki Discord adı: http412#3068 - 1009549061428355185

Geçmiş Discord adları:
pizm.#2222
pizmdot#3872 - 853696769937244210

Şu an çalıştığı yer: Fuase (Sahibi)

Geçmişte çalıştığı yerler:
- Firedia
- Cubido
- Foreda
- Flujula

BuiltByBit Hesabı: https://builtbybit.com/members/289557/
TIKLA
1s.jpg

2s.png

Son düzenleme:

Engleis.exe

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Engleis#9898

Elmaslar
39
Puanlar
2.070
vergi levhası olmayan yerlerde sözleşme geçerli mi oluyormuş

Yigidoo_

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Yigidoor

Elmaslar
17
Puanlar
905
Yer
Türkiye
Minecraft
Yigidoo
Bir eklenti paketi yaptıracağımda, gerçekten kapsamlı bir şey söylemiştim. Kendisi ticket'ta "Ben bi' bakayım." deyip yaklaşık 2 dk. sonra örnekleri detaylıca incelediğini söylemişti. O noktada bi' sorun olduğunu anlayıp çekildim. Her eklenti kodlayıp, Discord botu yazan güvenilir olmuyormuş demek ki :D

Kreof

Reaven Team, her türden olağanüstü hizmet!

Discord:

kreof

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
vergi levhası olmayan yerlerde sözleşme geçerli mi oluyormuş
Bunun vergi levhasıyla veya yasalarla pek bir alakası yok aslında, minecraft alanında satış yapan ekiplerin birçoğunda müşteriler için ve ekip üyeleri için ayrı ayrı sözleşmeler bulunur. Bu sözleşmeler hiçbir resmi geçerliliği olmaksızın uyulması rica edilen sözleşmelerdir.
Sipariş öncesinde hem satıcının hem de müşterinin "Bana verilen sözleşmeyi okuyup anladım ve kabul ediyorum." tarzında bir beyanda bulunması istenir ve oluşabilecek tüm sorunlardan sorumlu oldukları söylenir.
Eğer müşteri güvenmiyorsa satıcı ekibe katılmadan önce ondan alınan ve doğrulanmış bilgilerin bir kısmı müşteriye iletilir. Herhangi bir dolandırıcılık söz konusu olduğunda bu bilgilerin tamamı müşteriye verilir(Satıcı ekibe katılmadan önce bunun yapılmasına yazılı onay vermiş olmalıdır.) ve bundan sonrasında oluşabilecek sorunlarda ekip sorumluluk kabul etmez olaylar tamamen müşteriyle satıcı arasındadır.

Sözleşme mantığını umarım anlatabilmişimdir, bu takımda aslında bu mantığa uygun sözleşmesine uyan bir takım gibi gözüküyor ancak ticaret işlerinde en ufak yanlış tüm doğruları götürür dikkat etmek lazım. Ayrıca size önerim ticket talebini açan bota "Sizin güvenliğiniz açısından ödemelerinizi yalnızca ekip yöneticilerine yapmanız rica olunur." tarzında bir yazı yazdırmanız çok daha iyi olur, müşteri satış sözleşmenize de(var ise) "Ekip yöneticilerine yapılmayan hiç bir ödemeden sorumlu değiliz." gibi bir yazı olabilir.

Tekrardan herkese geçmiş olsun.

WellSetups

Foreda
WellSetups

Discord:

proomp

Elmaslar
139
Puanlar
1.520
Yer
Türkiye
Minecraft
ebuzone
Bunun vergi levhasıyla veya yasalarla pek bir alakası yok aslında, minecraft alanında satış yapan ekiplerin birçoğunda müşteriler için ve ekip üyeleri için ayrı ayrı sözleşmeler bulunur. Bu sözleşmeler hiçbir resmi geçerliliği olmaksızın uyulması rica edilen sözleşmelerdir.
Sipariş öncesinde hem satıcının hem de müşterinin "Bana verilen sözleşmeyi okuyup anladım ve kabul ediyorum." tarzında bir beyanda bulunması istenir ve oluşabilecek tüm sorunlardan sorumlu oldukları söylenir.
Eğer müşteri güvenmiyorsa satıcı ekibe katılmadan önce ondan alınan ve doğrulanmış bilgilerin bir kısmı müşteriye iletilir. Herhangi bir dolandırıcılık söz konusu olduğunda bu bilgilerin tamamı müşteriye verilir(Satıcı ekibe katılmadan önce bunun yapılmasına yazılı onay vermiş olmalıdır.) ve bundan sonrasında oluşabilecek sorunlarda ekip sorumluluk kabul etmez olaylar tamamen müşteriyle satıcı arasındadır.

Sözleşme mantığını umarım anlatabilmişimdir, bu takımda aslında bu mantığa uygun sözleşmesine uyan bir takım gibi gözüküyor ancak ticaret işlerinde en ufak yanlış tüm doğruları götürür dikkat etmek lazım. Ayrıca size önerim ticket talebini açan bota "Sizin güvenliğiniz açısından ödemelerinizi yalnızca ekip yöneticilerine yapmanız rica olunur." tarzında bir yazı yazdırmanız çok daha iyi olur, müşteri satış sözleşmenize de(var ise) "Ekip yöneticilerine yapılmayan hiç bir ödemeden sorumlu değiliz." gibi bir yazı olabilir.

Tekrardan herkese geçmiş olsun.
Aydınlatıcı açıklamanız için teşekkürler. Hem müşterinin hem de çalışan kişinin mağdur olmaması için "Serbest Çalışan Sözleşmesi" ve "Hizmet Şartları"mız var. Ödeme kısmı için önerinizi dikkate alacağız, teşekkürler. Böyle bir durumun tekrar etmemesi için gerekli tüm önlemlerimizi aldık ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz.

OWay.Offical

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

YasinEA#1881

Elmaslar
6
Puanlar
910
Yer
Türkiye
Minecraft
Hypeboost00
bilgilendirme için teşekkürler bir kişinin daha dolandırılmasının önüne geçmiş olursun umarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı