Sol Reklam

HTML - Span etiketi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bestpolice

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

bestpolice#3942

Elmaslar
87
Puanlar
350
Minecraft
WebCandy
Selam! Bugün Span etiketi nedir ondan bahsedeceğim.

Span?: Bir HTML komutu oluşturulduğunda içerik kısmı yazıldığı zaman bir yerin kalın,italik,renkli olmasını istiyorsak burada span devreye giriyor.
Span neden devreye giriyor?: Burada html etiketinin yanına eğer id veya class atarsak tüm içerik biçimlendirilecek ve biz tüm içeriğin biçimlendirilmesini istemiyoruz.

<p>Yeni <span class="content"içeriğim!</span></p> - Burada örneğin yeni içeriğim adlı bir içerik oluşturduk. içerikte olan "içeriğim!" kelimesini örneğin mavi yapılmasını istiyoruz.

Kod:
<body>
      <style>
            .content{
             color: blue;}
      </style>
</body>

Ekran_Alnts.PNG

Gördüğünüz gibi sürekli bir yeni html komutu oluşturuyormuşuz gibi oldu sanki, burada span etiketinin asıl özelliği class veya id çünkü class veya id ile ancak css ile yapılandırma yapabiliriz.

S

sooply

Ziyaretçi
Nerelerde div, nerelerde span etiketi koyulmalı söyleseydin daha iyi olurdu bence. div etiketi ile span etiketini bir arada anlatman daha iyi olur :D. Çok güzel bir içerik bu seriyi devam ettir iyi anlatıyorsun.

Bestpolice

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

bestpolice#3942

Elmaslar
87
Puanlar
350
Minecraft
WebCandy
Nerelerde div, nerelerde span etiketi koyulmalı söyleseydin daha iyi olurdu bence. div etiketi ile span etiketini bir arada anlatman daha iyi olur :D. Çok güzel bir içerik bu seriyi devam ettir iyi anlatıyorsun.
Div anlatmadım bilerek ancak ileride css konuları da gelebilir belki. Yorumun için sağ ol. Ek olaraktan zaten span etiketini detaylıca anlattım en iyi anlattığım kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı