Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü HanCraft adlı sunucunun plugin paketi için yaptığı hırsızlık..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mandaren

Yurtta sulh, cihanda sulh.
Premium
Emektar

Discord:

mandaren

Elmaslar
47
Puanlar
2.170
Yer
Mars
Minecraft
mandarendev
Şikayeti Olan Kişi: Mandarén#0001
Şikayetçi Olunan Kişi/Sunucu: HanoğluHAN#6961
Konu: Nitelikli hırsızlık...
Açıklama ve kanıtlar: Öncelikle merhabalar, yukarıda belirtmiş olduğum arkadaş, insanları ortak olma bahanesi ile çekip daha sonra ortaya attığı ortak kullanalım dediği uzak masaüstü bağlantısı ile içeriye atılan lisanslı paketimi çaldı (kopyaladı) lisans sahibine paketi kendisinin kopyaladığını ilettim. Gerekli işlemleri kendisi sağlayacak ancak bu arkadaş paketi çaldı lisansı olduğu için kullanamayacak ancak içerisinden emeğiyle yapılmış karşılığı alınmamış skriptleri, pluginleri kullanacak lütfen kendisine itibar etmeyiniz. Kenidisi aşağıda ilettiğim SS'lerde görebileceğiniz gibi paketi kopyaladıktan sonra yalandan paketi sil vs. gibi şeyler söylüyor, sonrasında beni engelledi kendi sunucu discordundan yasakladı bilginiz olsun. Zaten paketi görünce ağızı açık kalıyor.. :D

ss1.png
ss2.png

HanCraft

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

MajorDepresyon#9999

Elmaslar
6
Puanlar
125
Yer
Türkiye
Neden kara liste açmışsın anlam veremedim
ilginç olanıda mc-tr platformunda moderatör olman.

Her neyse
HanCraft isminin karalanmaması için hiç
yanıt bile vermeyecektim oysa ki "hırsızlık" kelimesini görene kadar.

1 - HanCraft kurucusuna yetkili alım zamanında göndermiş olduğun ilk mesaj *

1.png

2 - Ortaklığı ret ettikten sonra Lisanslı paketi uygun fiyata satmaya çalışman *

3.png

4.png

Paketi gördükten sonra ortak olmaya karar verdim fakat kendisi sabah 08.00'da yazılan bir mesaja
gece 12de cevap verince,
ve HolmesCraft için açtığı discord hesabına beni moderatör yapınca,
HanCraft sunucusunu kapatmamı,
Bütün yetkililerimi HolmesCrafta aktarmam gerektiğini (zaten kendisininde
yayınlamış olduğu ekran görüntüsünde yayınlamış.)
Bir şeyleri Düzenlemek ve bir şeyler yapmak istediğimde bana güvenmediği,
için VDS kapatmam gerektiğini düşündüm.

-
Kendisi beni hırsızlıkla suçladı ama VDSe hiç bir zaman izin almayarak girmedim
ona rağmen bu yaptığın çok terbiyesizce.

Screenshot_4.png

Hiç bir lisanslı paketi çalmadım, çaldığıma dair hiç bir şey sunamayacağınıda biliyorum.
sana direkt engel atmamın sebebinin HanCraft Discord sunucumuza gelip 13 yaşında Abdullah Rehberimiz
ile yapmış olduğunda sesli ve yazılı sohbet içerisinde geçtiğin dalga ve inciltmeler sinirimi tepeme çıkarmıştı.

Screenshot_2.png

[KÜFÜR İÇERDİĞİ --BAZI-- İÇİN KOYMA GEREĞİ DUYMADIM]
[KANIT İSTEYEN ARKADAŞLAR OLURSA BURAYA YERLEŞTİREBİLİRİM.]

Paketi çok beğendiğimi her mesajda tekrar ettim fakat ilginç olan ise konunun açıklamasında

-- "Zaten paketi görünce ağızı açık kalıyor.. :D"-- dediğin bölümde bu yazdığın şey senin insanları
nasıl kolay rencide edeceğini gösteriyor.

Paketi sil dememin sebebi ise VDS ortak olarak 3 arkadaş kullanıyoruz 3. kendisiydi
zaten vds girdiğinde

2 Factions paketi mevcuttu (lisanssız)

Fakat arkadaşın VDSe attığı paket 400tl olduğunu bildiğimden silmesi gerektiğini söyledim.
Türk VDS bulunca oraya atarız diye düşünmüştüm.

Kedinsine yukarıda yaşadığımız olaylardan sonra özellikle rehberime (13 yaşındaki ve kuzenim) küfürler etmesi
ona engellememe sebep oldu ve VDS Kapatmama sepep oldu.
Bu kin ile buradan kara liste açmışsın farkındayım.

Böyle bir konu açman senin aleyhine oldu MC-TR'de nasıl yetki aldın hala anlamış değilim.
Allah gönlüne göre versin iyi geceler.

Ama en iyi tecrübem şu oldu MC-TR forumundan ne ortak bulunur ne de birileriyle iş yapılır

cevabı bilgisayardan hızlıca yazdım yazım hatası ve hatalı görsel eklediysem kusura bakmayın iyi geceler

Ekler

• 1.png
    1.png
    17 KB · Görünt.: 93
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,3 KB · Görünt.: 95
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    8,3 KB · Görünt.: 86
  • 4.png
    4.png
    12,1 KB · Görünt.: 93
  • 5.png
    5.png
    7,9 KB · Görünt.: 83
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,3 KB · Görünt.: 85
  • 5.png
    5.png
    7,9 KB · Görünt.: 89
  • 3.png
    3.png
    8,2 KB · Görünt.: 92
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,3 KB · Görünt.: 89
  • 4.png
    4.png
    12,1 KB · Görünt.: 97
  • 2.png
    2.png
    12,1 KB · Görünt.: 90
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,3 KB · Görünt.: 92
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    8,3 KB · Görünt.: 91
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,3 KB · Görünt.: 88
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    11,9 KB · Görünt.: 88
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    11,9 KB · Görünt.: 91

HanCraft

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

MajorDepresyon#9999

Elmaslar
6
Puanlar
125
Yer
Türkiye
Kara Listede öne çıkmayın diye hiç yanıt vermeyecektim ama arkadaşlarım uyarınca cevap vermek istedim.
Yakın zamanda HanCraft açıldığında tekrardan ortak olmak isteyeceğini biliyorum :D neyse fazla bir şey demeyeceğim.

Anlık sinir ve öfkeden böyle bir konu açtığın belliydi.

iYagi

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Yagi#0009

Elmaslar
2
Puanlar
375
Yer
İstanbul
Minecraft
qYagi
Eskiden ortak mıydınız?

Mandaren

Premium
Emektar

Discord:

mandaren

Elmaslar
47
Puanlar
2.170
Yer
Mars
Minecraft
mandarendev
Hadi bakalım arkadaşın anlattığı yalanlar nasıl bir bir ortaya çıkıyor.. :)

Öncelikle bu kendini akıllı zanneden arkadaşımızın bıraktığı ss'ler tamamıyla fake.. Tek tek kırpılıp piksel piksel kokmasından anlaşılabilir. Kendisiyle ne aramızda anlattığı konuşmalar geçti ne farklı bir şey her şeyi gerçek kanıtlarıyla aşağıya bırakalım.

1-) Arkadaş yukarıda ne yazmış sözde ben ortak aramıyorum bizimle ilerleyecek ekip arkadaşları arıyorum demiş değil mi? Peki ilk mesajı kim atmış? Arkadaşın yaptığı gibi fake olmaması adına profiline tıklayarak ekledim ss'i kendisiyle olan gerçek konuşma olduğundan emin olun istedim. Zaten paylaştığım fotoğraflar arkadaşın fotoğrafları gibi 12piksel değil FullHD ve gerçek ss'ler. :)

ilkmesaj.png

2-) Daha sonra kendisi aşağıda SS'lerde gördüğünüz gibi sesli sohbete çağırıyor ardından daha önce ortaklık yaptığını HanCraft adında sunucu açabileceğini Han isminin yok büyük dedesinden geldiğini kendi adında olduğunu sülalesinde olduğunu bir zamanlar ortaklık yapacakken adamın HanCraft'ı kabul etmediği için yapmadığını falan anlatmaya başlıyor. Kendisine güzel paketlere sahip olduğumu satın aldığımı vs. söylediğimde afedersiniz sazan gibi o zaman sen ne istiyorsan onu yapalım sunucu ismi diyor, ve HolmesCraft yapıyorum. :)

2.png

3-) Daha sonra arkadaş bana Minecraft Sunucu şablonu atıyor ve bu şablonla bir sunucu oluşturup kendisini davet ediyorum, yukarıda HolmesCraft Discord sunucusunda Moderatör yetkisi verdiğimi söylemiş hadi gelin denetim kaydını kontrol edelimm.. :D Bu arada fake veya başka sunucu falan fistan olayları olmasın diye Denetim kaydının başlangıçtan sonuna tamamını ilettim..

denetim.png

4-) Bu attığı fake SS'ler ve iftiralar tutmaz diye rehberime küfürler etti hakaretler etti 13 yaşında çocuk falan dedi demiş, ne rehberini tanırım ne küfür hakaret ettim bırakın küfürü hakareti sohbet bile etmedim. Eğer kanıtlayabiliyorsa fake olmayan kanıtlar ile lütfen küfür ve hakaretlerimi iletsin.

5-) Yukarıda ilettiği SS'te kendisine lisanslı şekilde aldığım OPSkyBlock plugin paketini satmaya çalıştığımı göstermeye çalışmış ve onun içinde Fake bir SS hazırlamış, gelin bakalım kendisinin paylaştığı SS'te ki 06.08.2022 tarihinde olan tüm konuşmalara bir göz atalım..

ss1.png
ss2.png
ss3.png
ss4.png
ss5.png
ss6.png
ss7.png

6-) Kendisi yuklarıda ilettiği mesajlarda hiç ortaklık istemediğini vs. söyleyip kendisiyle baya bir çelişmiş, önce ortak istemediğini ekip arkadaşları aradığını benle ortaklık yapmadığını söylemiş ama daha sonra sabah 08:00'da yazdığım adam gece 12:00'da cevap veriyor nasıl ortaklık yapabilirim engelledim demiş. Birincisi neden ortaklık yapmadığın bir adama sabah 08:00'da yazıp 12:00'da cevap alıyorsun ve konuşmaya devam ediyorsun. Diyelim ki bu sebeplerden ortaklık istemiyorsun ve yapmazsın. Ama ortaklık yapmayacağın kişiye bunu düzgünce mi iletirsin yoksa bir suçlu gibi engelleyip kendi HanCraft discord sunucundan banlar mısın? Bakalım ortaklığı kabul edip VDS iletmiş misin iletmemiş misin? (Bu arada attığı VDS TR bile değil. Büyük ihtimalle sadece ortaklık süsü vermek için yurt dışı bir VDS iletti azure vs.)

vds.png

SÖYLEYECEKLERİM BU KADAR, ARKADAŞ SAHTEKAR DOLANDIRICI VE MONTAJCININ TEKİDİR NE İŞİN YAPIN NE FARKLI BİR ORTAKLIK SAĞLAYIN.

UNUTMA İSİM KARALAMAK ÖYLE KOLAY BİR ŞEY DEĞİL KÜÇÜK ARKADAŞ. :)

GEREĞİNİN FORUM YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN YAPILMASINI ARZ EDİYORUM!

Ekler

• vds.png
    vds.png
    49 KB · Görünt.: 99

Mandaren

Premium
Emektar

Discord:

mandaren

Elmaslar
47
Puanlar
2.170
Yer
Mars
Minecraft
mandarendev
Eskiden ortak mıydınız?

Hayır ortaklık yapmadık, ilk defa yapacaktık. Ancak arkadaş hırsızlığı ortaya çıkınca montaj ss'ler ile ben yazmışım gibi üstüme çamur atmaya çalışmış, ama başaramamış.. :) Yukarı ilettiğim mesajları kontrol ederek yalanlarının nasıl ortaya çıktığını görebilirsin.

Mandaren

Premium
Emektar

Discord:

mandaren

Elmaslar
47
Puanlar
2.170
Yer
Mars
Minecraft
mandarendev
Kara Listede öne çıkmayın diye hiç yanıt vermeyecektim ama arkadaşlarım uyarınca cevap vermek istedim.
Yakın zamanda HanCraft açıldığında tekrardan ortak olmak isteyeceğini biliyorum :D neyse fazla bir şey demeyeceğim.

Anlık sinir ve öfkeden böyle bir konu açtığın belliydi.

Bakalım önce çıkan kim oluyor. :)

Admin OUa:

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

MrMistry#5436

Elmaslar
209
Puanlar
5.505
Yer
Şanlı Urfa - Viranşehir
Minecraft
LifeLesS
Konuyu okurken önce @mandoren i tuttum sonra ssleri görünce vay yalancı dedim sonra fake oldugunu görünce duygudan duyguya girdim taraf değiştirip durdum olum :D
neyse böylelerinin sayısı çok valla ne yapalım.

Mandaren

Premium
Emektar

Discord:

mandaren

Elmaslar
47
Puanlar
2.170
Yer
Mars
Minecraft
mandarendev
Konuyu okurken önce @mandoren i tuttum sonra ssleri görünce vay yalancı dedim sonra fake oldugunu görünce duygudan duyguya girdim taraf değiştirip durdum olum :D
neyse böylelerinin sayısı çok valla ne yapalım.

Böyleleri çok tabii, ancak bizim görevimiz böylelerini ortaya çıkarmak.

S

staffy2dev

Ziyaretçi
Merhaba,

Bu konu çözüldüğü için kilitlemeye karar verildi. Fotoğrafların sahte ve montaj olması, dolandırıcılık olması sebepleri gösterilerek Mandaren'nin haklı olduğu görülmüştür. Kişi sahte fotoğraf ile kargaşa yaratmaktan ve dolandırıcı olduğundan dolayı forumdan kalıcı yasaklanmıştır.

İyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı