Sol Reklam
Sağ Reklam

Haksız Rekabet

Unknown

projects.gg

Discord:

rudde#9029

Elmaslar
280
Puanlar
14.270
Minecraft
rudde
Merhabalar, aşağı yukarı beş senedir bu forumun takipçisiyim. Geçtiğimiz seneden beri forum, haksız rekabete yol açıyor gibi geliyor bana. Keyubu'dan 80TL'ye bir aylık sunucu alan her reklam türünü alarak yaklaşık 160TL civarında kâr ediyor fakat ben sunucularımı Keyubu'da barındırmadığım için bana çok daha pahalıya mâl oluyor. Keyubu'dan boş makine alıp reklam yapmak istesem de bunun kötüye kullanım olduğu söyleniyor ve reklam yapamıyorum.

Geçen seneden beri forumdaki yönetim ve düzen biraz daha düzgünleşti fakat bu seferde sorun ortada. Benim merak ettiğim husus Keyubu'nun forumu reklam forumu yapmasına izin veriliyorsa neden diğer üyeler için reklam fiyatlarında düzenlemeye gidilmiyor?

Buradaki sitemim Keyubu yönetimine ya da MC-TR yönetimine değil. Bu düzenlemeyi kimsenin düşünmemiş olmasına.

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Aynı şekilde senin gibi farklı hosting kullandığım için kendim sağlıyorum reklamımı tamam iyi hoş hosting müşterisine avantaj sağlıyor veya bu şekilde pazarlıyor ama abartıya kaçıyor verilen reklamlara uygun diğer müşterilere fiyat çıkarılmalı veya hostingden alan müşteriye abartılı reklam verilmemeli diye düşünüyorum​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Konuda söylediğiniz birçok şeye hak veriyorum fakat reklam konusunda pek hak veremeyeceğim. Keyubu, Minecraft piyasasında görebileceğimiz en genç Minecraft firmalarındandır. Firmanın yeni olmasından dolayı çalışanlarının üyelerine karşın nitelikler verdiğini düşünüyorum. Hem farklılık iyidir.

SYN_T3SL4

If you can't handle it you will win nothing !

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Haksız rekabet değil yerli bir rekabet. Eğer bu rekabetin kaynağını sorguluyorsan bu millete eski işlemci ve bolca bellek dayayıp ya da FTP'den kurtulamayıp ya da ya da sürekli makine taşıyan firmalara sormalısın. Bak bakalım onlar ne kadar haksız kazanç sağlamış sırf bunları yaptıkları için. Bu tamamen firmanın kendi politikasıdır. Hiçbir şekilde haksızlığa yol açmıyor. En azından önümüzdeki 5 senede böyle gider. Kullandığınız diğer firmaların farklı şekillerde yaptığı haksız kazançların gözlerinize görünmeyip gerçekten sağlam iş yapıp üstüne müşterilerinin layık olduklarını düşündükleri yere ulaşması için reklam hizmetlerini de karşılayan genç bir firmanın gözlerinize görünmesi beni şaşırtıyor doğrusu.

Unknown

projects.gg

Discord:

rudde#9029

Elmaslar
280
Puanlar
14.270
Minecraft
rudde
Haksız rekabet değil yerli bir rekabet. Eğer bu rekabetin kaynağını sorguluyorsan bu millete eski işlemci ve bolca bellek dayayıp ya da FTP'den kurtulamayıp ya da ya da sürekli makine taşıyan firmalara sormalısın. Bak bakalım onlar ne kadar haksız kazanç sağlamış sırf bunları yaptıkları için. Bu tamamen firmanın kendi politikasıdır. Hiçbir şekilde haksızlığa yol açmıyor. En azından önümüzdeki 5 senede böyle gider. Kullandığınız diğer firmaların farklı şekillerde yaptığı haksız kazançların gözlerinize görünmeyip gerçekten sağlam iş yapıp üstüne müşterilerinin layık olduklarını düşündükleri yere ulaşması için reklam hizmetlerini de karşılayan genç bir firmanın gözlerinize görünmesi beni şaşırtıyor doğrusu.
Ben diğer firmalara onlar çok iyi demiyorum fakat benim kullandığım firmaya bu şekilde ithamda bulunman tuhaf geldi. Keyubu da yurt dışı makinelerini benim kiraladığım firmadan alıyor. Genç bir firma olabilir, kampanya yapmak isteyebilir ona lafım yok hiçbir şekilde gayet de destekliyorum ama bir yere kadar. Forumda Keyubu adına o kadar fazla kampanya yapılmış ki hiçbir şekilde diğer firmalarla çalışan sunuculara reklam yapma fırsatı vermiyorlar. Ben Keyubu'ya 80TL'lik destek olup tüm bildirimleri almak isterim açıkçası ama yukarıda yazdığım gibi bunun kötüye kullanım olduğu düşünülüyor. Neden 60TL-80TL gibi fiyatlarla reklam veren insanlar varken 240TL civarında para verip tüm bildirimleri alayım ki?

MC-TR bir reklam forumuysa ve başka bir niteliği yoksa değilse evet haksızlığa yol açmıyor. Ama tüm üyelerini düşünüyorsa ya kimse rahatsız olmasın diye sadece bannerı herkese aynı ücretten satardı ki bunu yapmak gerçekten çok zor yapılmaması gayet haklı bir durum. Yahut bir firmanın sunucularının reklamını ücretsiz alırken diğer firmaların sunucularından %250 daha fazla ücret talep ediyorsa bu tamamen haksız rekabete giriyor. Bunun yanı sıra Keyubu ya da MC-TR ile aramda bir sıkıntı yok. Eski bir Keyubu çalışanıyım, derslerimden ötürü ayrıldım buna ek olarak da MC-TR yönetim davetini de aynı sebepten dolayı kabul etmedim. Eğer ben bu forumu düşünmüyor olsaydım bu yazıları yazmazdım. Reklam fiyatlarını düzenlemenin herhangi bir şekilde Keyubu'yu ya da MC-TR'yi kötü etkileyeceğini düşünmüyorum.

Ayrıca yazılarımı okumadan tekrar yorum yapacaksan lütfen bana komik bir emoji bırak ve mesajımı alıntılama.

Son düzenleme:

FoxCraftTR1

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Ares#1881

Elmaslar
8
Puanlar
900
Minecraft
Ares
Arkadaş Haklı Haksız BİR rekabet var

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı