Sol Reklam
Sağ Reklam

Haftanın Süper Kahramanı - Wolverine

Haftaya konuk olarak hangi kahramanı seçmeliyiz?

• Punisher - Marvel Comics

Oylar: 0 0,0%
  • Black Bolt - Marvel Comics

Oylar: 0 0,0%

• Oy Verenler
    4
  • Anket Kapalı .
G

Garp

Ziyaretçi
27 Ağustos 2018 - 02 Eylül 2018 | Haftanın Süper Kahramanı
Merhaba Haftanın Süper Kahramanı konumuza hoşgeldiniz. Bu hafta konuk olarak yanımızada Wolverine'i ağırladık. Önceki hafta açılmış olan Haftanın Süper Kahramanı konumuza gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu hafta konumu biraz röportaj tarzı yapmaya çalıştım, umarım beğenirsiniz.

Konu içerisinde geçecek olan yaratılma, tanrı, evren gibi kavramların üzerinde durmayınız. Hayal ürünü olduğunu unutmayınız!

Wolverine.jpg

Haftanın Süper Kahramanı: Wolverine
Wolverine, Wolverine... Sanırım herkes Wolverine'i X-Men olarak tanıyor. Yani adamın adını X-Men sanıyorlar. :'D Bu çok büyük bir yanlış. X-Men, Wolverine'nin üye olduğu grubun adıdır. X-Men grubunda Storm, Colossus, Cyclops, Jean Grey gibi birçok mutantı barındırıyor. Evet mutant dedim. Mutantlar, Marvel evrenindeki türlerden biri. X-Men'lerin neredeyse hepsi mutanttır. Kısa Geek bilgimizden sonra röportajımıza geçelim. :'D

Merhaba bay Wolverine, nasılsınız? Size birkaç soru sormak istiyoruz?
1_Acaba adınız nedir? Gerçek adınız? : James Howlett
2_Takma adınız nedir? : Wolverine
3_Peki size neden Logan diyorlar? : Bana neden mi Logan diyorlar? Bu çok uzun bir hikaye fakat şunu söyleyebilirim benim babamın adı Logan.
4_Bir takıma üye misiniz? Yoksa tek tabanca mı takılıyorsunuz? : Üye olduğum takımlar var bunun yanı sıra tek tabancada takılıyorum.
5_Peki üye olduğunuz takımlardan birkaç tanesini bize söyleyebilir misiniz? : Tabii. Avengers, X-Men ve X Force.
6_Peki elinizden çıkan bıçaklar veya pençeler nasıl oluştu? : Weapon X adındaki bir projeye katıldım. Yenilenme yeteneğim olduğu için bu projeye uygun aday bendim. Proje sonunda Adamantium pençelere ve iskelete sahip oldum. Kısaca Adamantium dışında beni öldürebilecek sınırlı düşman var.
7_Adamantium nedir? : Adamantium dünya teknolojisi kullanılarak yapılmış en sağlam maddelerden biridir. Adamantium çelikten daha sert ve daha güçlü olduğu için benim vücuduma enjekte edildi. Beni durdurulamaz bir savaş makinesi yaptı fakat içten içe öldüren bir zehiride almış oldum. Adamantium'un yapımı çok pahalı olduğu için yapabilecek sınırlı devlet ve şirket bulunuyor. Nasıl yapıldığını ise çok az kişi biliyor. Sıcak hali sıvı olduğu için enjekte işlemi hemen yapılmazsa Adamantium sertleşir ve boşa gider. Yani yüksek sıcaklıkta yapılan bir işlem. İlk Adamantium çizgi romanlarda 1969 Haziran tarihinde Avengers #66 adlı çizgi romanda Ultron'un zırhı olarak gösterildi.
8_Adamantium'un çeşitleri var mı? : Tabii ki. Adamantium'un birçok çeşidi mevcut fakat ben birkaç tanesini söyleyeceğim.
Gerçek Adamantium: Gerçek Adamantium belirli demir bileşenlerinin birleştirilmesi ile oluşur. Kaptan Amerika'nın kalkanı kadar dayanıklı ve yok edilemez bir metal çeşidi haline gelir. Çok nadir bulunduğu için yapımı zordur. Belirli miktardaki Adamantium, Nükleer saldırıyı durdurabilir.
İkincil Adamantium: İkincil Adamantium, Gerçek Adamantium kadar sağlam olmasada tank mermisi, balistik füze ve benzeri saldırıları savuşturabilir. Gerçek Adamantium'dan daha ekonomik olduğu için İkincil Adamantium tercih edilmektedir. Thor, Mjolnir ile İkincil Adamantium'u yok edebilmektedir.

Ufak bir aradan sonra tekrar sizinle olacağız...

Wolverine.jpg

Evet geri geldim. Röportajımıza kaldığımız yerden devam edebiliriz.

9_Adamantium'un kullanıldığı şeyleri biliyor musunuz? : Evet biliyorum. Birkaç tanesini söylemek istiyorum. Çünkü çok fazla kullanım alanı var.
1- Kaptan Amerika'nın kalkanı. Tam manası ile Adamantium olmasada Adamantium ve Vibranium karışımı bir alet.
2- Moon Knight'ın kılıçları.
3- Ultron'un zırhının bir kısmı.
4- X-23'ün pençeleri.
5- Cyber'in derisi ve pençeleri.
10_Adamantium ne kadar sağlam? : Bu soru için net bir cevap veremeyeceğim. Adamantium ana evrene göre en sağlam metallerden birisi hatta yok edilemez denebilir fakat Sonsuzluk Eldiveni sayesinde kolaylıkla yok edilebilir. Evrenden evrene değişen bir özellik ile de yok edilebilir. Ana evrende yok edilemezken, Ultimate evreninde ceviz kabuğu gibi yok edilebilir.
11_Adamantium ile ilgili çok fazla soru sorduk. :'D Gelelim ilk çıkış zamanlarına değil mi? : Haklısın artık Adamantium diye diye bıkkınlık geldi. İlk çıkış yaptığım sayı 1974 yılında yayınlanan The Incredible Hulk'ın 120. sayısı olabilir. O zamanlar kostümüm ile pençelerim bir bütündü. Tam bir saçmalık değil mi? 1075 yılında Giant Size X-Men adlı çizgi roman ile ünüme ün kattım ve tam bir X-Men kemik üyesi oldum. Sanırım X-Men'i bu kadar ünlü yapan benim. :D
12_Güçlerin nelerdir? : Güçlerim belli değil mi? Yenilenme, pençeler ve gelişmiş duyular. Örümcek Adam kadar gelişmesede gelişmiş duyulara sahibim. Ha bu arada Wade'in dediğine göre benim en önemli özelliğim popülerlikmiş. Ne kadar saçma? Ne kadar iyileşme yeteneğim olsada acıyı hissediyorum. İyileşme yeteneğim sadece hasar aldığımda çalışmıyor içki, sigara, zehir ve uyuşturucu gibi maddelere karşıda çalışıyor. Her ne kadar hasar almış gibi gözüksemde siz benim dediğim olayı anladınız.
13_Ağzından puronun düşmemesini şimdi anlıyorum. :'D Peki bildiğin kaç tane dil var? : Neler gördüm, neler yaşadım bilsen şaşarsın. Japonca, Rusça, Çince, İspanyolca, Kürtçe, Arapça, Azerbeycanca gibi dilleri rahatlıkla konuşabiliyorum.

Wolverine.jpg

Röportajımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Wolverine hakkında birkaç bilgi de ben vereceğim ve bitireceğim. Vereceğim bilgiler genel olarak çizgi roman odaklı olacak. Haydi geçelim bilgilerimize...

Size önereceğim çizgi romanlar sırası ile şunlar, İhtiyar Logan, Inhumans vs X-Men, Avengers vs X-Men, Deadpool Marvel Evrenini Öldürüyor, Gizli Savaş. Bu çizgi romanlarda Wolverine ön planda tutulmasada onun hakkında güzel bilgiler verilmekte. İhtiyar Logan dışında tabii ki. İhtiyar Logan adlı çizgi roman komple Wolverine'yi ele alıyor. (Bu çizgi romanlar modern olduğu için önerdim.)

Konu içerisinde geçen "Ha bu arada Wade'in dediğine göre benim en önemli özelliğim popülerlikmiş. Ne kadar saçma?" bu kısımdaki diyalog Deadpool Marvel Evrenini Öldürüyor adlı çizgi romanda geçmekte.

Wolvi.jpg

Evet bir konumuzun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Eğer Wolverine ile ilgili sorularınız var ise yorum kısmında belirtebilirsiniz. Haftaya farklı bir kahraman ile tekrar burada olacağım kendinize iyi bakın, sağlıcakla...

Ekler

• Wolverine.jpg
    Wolverine.jpg
    18,5 KB · Görünt.: 155
  • minecraft turkiye.png
    minecraft turkiye.png
    84,5 KB · Görünt.: 359
Son düzenleyen: Moderatör:

parkonmax

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Portukali#2457

Elmaslar
33
Puanlar
13.230
Yer
Bolu
Minecraft
Portukali
Başarılı bir konu.

G

Garp

Ziyaretçi

-ULTRA-

GY!
Elmaslar
222
Puanlar
4.020
Minecraft
Whessry
Yine ellerini konuşturmuşsun. Tek kelime ile harika! ;)

G

Garp

Ziyaretçi
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı