Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Gelmiş Geçmiş En İyi 5 Netflix Dizisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

1075701-widescreen-netflix-wallpapers-3082x2048.jpg

Gelmiş Geçmiş En İyi 5 Netflix Dizisi
Yepyeni farklı hayatlar ile tanışmaya hazır olun.
Selam değerli forum okurları, bugün sizler için gelmiş geçmiş en iyi 5 Netflix dizisini listeledik. Sizlere hazırladığım bu liste içerisinde bildiğiniz veya bilmediğiniz çok ilginç diziler olabilir. Bu bahsedeceğim dizilerin büyük bir bölümünü izledim ve keyif aldım. O zaman değerli olan zamanımızı daha fazla kaybetmeden hemen makalemize hızlı bir şekilde geçiş yapalım.

tc-the-division-movie-netflix.jpg

Dark_TV_Series-739381052-large.jpg
1 - Dark Dizisi
Hem gerilimin hem de maceranın olduğu dizilerinden hoşlanır mısınız? Eğer bu tarz dizilerden hoşlanıyorsanız bu dizinin tam olarak size göre olduğunu söyleyebilirim. Bu bahsettiğim dizi Almanya'da geçiyor. Tahmin ettiğiniz gibi de Alman dizisi. Netflix piyasasında pek fazla Alman dizileri ünlü değil fakat son zamanların en fazla dikkat çeken dizisi olmayı başarıyor. Şahsen kendimde bu diziyi izledim ve her bölümünü severek izledim. Dizinin konusuna geldiğimiz zaman, ilk günler hayat oldukça normal. İlerleyen süreçte iyice kafamız karışmaya başlayacak. Daha sonraki süreçte iyice olaylar birbirine girecek. Peki nasıl? 1950 yıllarında bir nükleer reaktör kuruluyor. Bu reaktörün kurulmasıyla birlikte 33 yılık bir döngü oluşuyor. 2019 yılında yaşayan karakterlerimiz, 1986 ve 1950 yıllarına yolculuk ediyorlar. Bu dönemlerde hiç olmadık olaylarla karşılaşıyorlar. Eh dizi sonu da belli. ( Dizi hakkında bilgi vermek istemem. ) Dark dizisi, tam olarak 2 sezondan oluşuyor. 3. sezonun ise 2020 yılının Haziran aylarında çıkması bekleniyor. Dizinin IMDb puanı ise 8,7'lere kadar ulaşmayı başarmış ki gün geçtikçe bu sayı git gide yükseliyor. Aşağıdan 2. sezonun nihai tanıtımını izleyebilirsiniz.
1572645547361.png
stranger-things-season-3-2019-ni-1920x1080.jpg
2 - Stranger Things
Stranger Things, 15 Temmuz 2016 tarihinde ilk sezonuyla Netflix'in küresel platformunda yayınlandı. Eh tabii büyük bir bölümünüzün bildiği gibi bu muazzam dizi oldukça tuttu. Halan de kendisine has aktif bir kitlesi bulunuyor. Bu dizi ise bilim kurgu ve korku türüne dayalı. Dizinin konusuna geldiğimiz zaman ufak bir kasabada ailesiyle yaşayan bir çocuk bulunuyor. Eh tabii korku filmi bu karakterlerimiz durur mu? Durmaz! Bu bahsettiğim çocuk hiç olmadık zamanda kayboluveriyor. Bunun ardından bütün polis ekipleri çocuğun izini sürer. Acı gerçek şudur ki; çocuk üstünde gizemli deneyler yapılır. Bu kaybolan çocuk da bahsettiğim gizemli deneylerin gizemli bir parçası olmayı başarır. Dizinin IMDb puanı ise 8,5 sularında geziniyor. Ha bu arada dizinin tam olarak 3 sezonu bulunuyor. Yakında da 4. sezonu çıkacak.
1572645025072.png
1424994-narcos.jpg
3 - Narcos
Uyuşturucu baronun oldukça gizemli planını süren bu dizi, Netflix'de izlenme rekorlarına imza attı. Aynı zamanda dizi içeriğinin 1980'li yılları anımsatması dizinin tutmasında oldukça etkili oldu. Bunun yanı sıra bu bahsettiğim dizide aksiyon, macera, korku ve gerilim dörtlüsünü bulabilirsiniz. Narcos, adından da anlaşıldığı gibi Kolombiya'nın en güçlü uyuşturucu baronu çetelerinden birisidir. Dizinin 3'er adet sezonu bulunuyor ve maalesef dizi 3. sezonunda final yaptı. Alternatif olarak yeni dizi projeleri ise yolda olduğu söyleniyor. İşte bu dizinin IMDb puanı ise 8,4 puanında geziniyor.
1572645054342.png
c7fcf38c2f26db218deaf50c44d3bc07.jpg
4 - Breaking Bad
Büyük ihtimal bu diziyi anneleriniz, babalarınız veya yakınlarınız mutlaka izlemiştir. 2008 yılında çıkan bu efsanevi dizi, Netflix platformunda da bulunuyor ve oldukça ilgide çekiyor. Dizinin IMDb puanı ise 7,5 civarlarında bulunuyor. Dizinin konusu ise kanserden öğreneceğini öğrenen bir kimya öğretmeni, ailesinin var olan geleceğini çok daha üst seviyelere taşıyabilmek amacıyla metamfetamin satmaya başlamıştır. Eh tabii bu adam Kimya öğretmeni değil mi? Eski öğrencisi ile kafa kafaya verir, böyle işleri büyütür. Eh gerisi de izlemekte kalıyor (: ( Bu bahsettiğim dizi 5 sezondan oluşmaktadır. )
1572645166749.png
thumb-1920-807045.jpg
5 - Black Mirror
Black Mirror, 5 sezondan oluşan aksiyon, drama, macera, gerilim dizisidir. Daha doğrusu bu efsanevi dizide aradığınız her türü bulabileceğinizi garantisini veriyorum. Aynı zaman dizinin IMDb puanı 8,8 gibi oldukça güzel bir puana sahip. Bu dizinin ana konusu ise yakın zamanda olan geleceğimiz ve hayatımız üzerinde geçiyor. Daha doğrusu 100-200 yıl sonra yaşayacağımız hayatın ilginç olaylarına tanıklık ettiğini söyleyebilirim. Aynı zamanda bu dizinin tanıtım videoları milyonlarca izlenerek son zamanların en çok izlenilen dizi tanıtım videosu rekorunu kırmayı başardı. ( Sizlere öneririm. )
1572645114581.png

Son düzenleyen: Moderatör:

ZyuzAx

Gidişin umrumda değil, Gelişin gibi.

Discord:

2qke#0001

Elmaslar
162
Puanlar
6.455
Minecraft
2qke
Güzel anlatımın için teşekkür ederim. Bence Breaking Bad'ın 1. sırada olması gerekiyordu. Efsane, Efsane, Efsane!

ZyuzAx

Gidişin umrumda değil, Gelişin gibi.

Discord:

2qke#0001

Elmaslar
162
Puanlar
6.455
Minecraft
2qke
1572651005778.png

Hatanızı düzeltiniz.

AyarsızOyuncu

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
2
Puanlar
0
En iyi dizisi hakan muhafız :D

Jcicosn

Hayata küskün bir öğrenci

Discord:

Elon Musk#3678

Elmaslar
103
Puanlar
4.060
Minecraft
Jcicosn
Dizi olarak Stranger Things'in abartıldğını düşünüyorum.İlk sezonun da eğlenmiş olabilirim.Sonraki sezonlar tam anlamıyla saçma.Ya da Türkçe dublaj mahvediyor.

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
La casa de papel nerede, :D olamaz :d

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel anlatımın için teşekkür ederim. Bence Breaking Bad'ın 1. sırada olması gerekiyordu. Efsane, Efsane, Efsane!

Merhaba, sıralamayı rastgele yaptım. Daha doğrusu iyiden kötüye sıralama yapmadım. Bunun yanı sıra yorumun için teşekkür ederim <3

Teşekkür ederim. Hemen düzeltiyorum :))

En iyi dizisi hakan muhafız :D

Eh onu bir daha ki makalemize ekleriz :3

Dizi olarak Stranger Things'in abartıldğını düşünüyorum.İlk sezonun da eğlenmiş olabilirim.Sonraki sezonlar tam anlamıyla saçma.Ya da Türkçe dublaj mahvediyor.

Aslında bende diziyi pek beğenmedim. Daha doğrusu ilk bölümünü 10 kere falan izledim sarmıyor. ( Üstelik yabancı dublaj. )

La casa de papel nerede, :D olamaz :d

Eh hep bilindik dizileri koymamaya çalıştım.

DwordGG

O Bir İnsan
Moderatör Müfettişi

Discord:

DwordGG#2855

Elmaslar
873
Puanlar
16.335
Yer
l
Minecraft
DwordGG
Güzel bir konu olmuş, ellerinize sağlık.

Son düzenleme:

KanedgyBO

SkriptTale

Discord:

TheLudoBile#3485

Elmaslar
390
Puanlar
5.565
Yer
Bursa / Erikli
Minecraft
TheLudoBile
Faydalı ve güzel bir konu olmuş. Eline sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı