Sol Reklam
Sağ Reklam

aleystamc.com

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
135
Böyle bir konuyu açmanız aslında çok yararlı bazı makale yazarları çok fazla detaya girmiyor

Son düzenleme:

-HamzaCan-

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

-HamzaCan-#4975

Elmaslar
6
Puanlar
1.995
Yer
Ankara
Minecraft
RagingLego
Arkadaşlarıyla eğlenmek isteyenlerin dikkatini çekecek güzel bir konu.

ogbeta

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
56
Puanlar
1.405
Minecraft
TahaOffi
Detaylı bir yazı olmuş. Çok teşekkürler. İlk defa kullanacak biri için çok güzel anlatılmış.

Dazshy

Bazı haksızlıklar oldu..

Discord:

Dazshy#8198

Elmaslar
55
Puanlar
3.975
Minecraft
Dazshy
Forge sunucusu açan daha önce görmemiştim ama gerçekten yararlı bi konu olmuş yani forge sunucusu açsa bile sadece o kadar mod'a dayanacak kişilerin bilgisiyarı iyi olması gerek heralde :DASdasd

K

kahta123

Ziyaretçi
Eki Görüntüle 140483

Forge Nedir?

Minecraft'ı daha eğlenceli hale getirmek için çeşitli modlar vardır. Bazı modlar oyunu kolaylaştırarak eğlence katar, bazıları ise zorlaştırarak... Bu modlar Forge olmadan kullanılamaz. Yani modlarla oynamak için Forge ile giriş yapmak gerekir. Kısacası Forge, mod yükleyicisi olarak bilinir. ( Mod Loader )

Eki Görüntüle 140484

Forge Türü Sunucu Kurma

Minecraft Forge sitesinden istediğiniz Forge dosyasını indirebilirsiniz. Bu sitede sürümlere göre Forge dosyalarını filtreleyebilir, en çok indirilen veya en son çıkan dosyayı görebilirsiniz. Ayrıca Show all Versions yazısına tıklayarak seçtiğiniz sürüme ait tüm Forge dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

İstediğiniz bir sürümü seçin ve Installer butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan reklam sayfasında 6 saniye bekledikten sonra sağ üstteki Skip butonuna tıklayın. İndirme işlemi başlayacaktır. Eğer dosya zararlı olarak görülürse saklama butonuna tıklayarak dosyaya izin verebilirsiniz.

Sunucu için yeni bir klasör oluşturun. İndirdiğiniz Forge dosyasını çalıştırdıktan sonra önünüze resimdeki gibi bir sekme açılacaktır. Buradan Install Server kutucuğunu işaretleyin. Okla gösterilen yere tıklayarak dosya konumunu seçebilirsiniz. Dosya konumu olarak, oluşturduğunuz klasörü seçebilirsiniz. Son olarak Ok butonuna tıklayarak kısa bir kurulum işlemini başlatabilirsiniz.

Eki Görüntüle 140489
Kod:
@echo off
java -Xms2048M -Xmx2048M -jar forge-1.12.2-14.23.5.2854.jar
pause

Kurulum bittikten sonra resimdeki Başlat isimli dosya haricindeki tüm dosyalar klasöre kurulmuş olacaktır. Başlat.bat dosyasının içindeki forge-1.12.2-14.23.5.2854.jar kısmını sizin Forge dosyanızın ismine göre düzenlemeniz gerekir. Düzenledikten sonra bu dosyayı çalıştırarak son kurulumu başlatabilirsiniz.

Kurulum sırasında resimde görüldüğü gibi bir hata ile karşılaşacaksınız. Eula dosyası ile ilgili bir sorundur bu. Sözleşme olarak bilinir.

Kuruluma devam etmek için Eula.txt dosyasını açıp resimdeki gibi eula ayarını true yapmalısınız. Böyle yaptıktan sonra dosyayı kaydedin ve Başlat.bat dosyasını tekrar çalıştırın. [/SIZE]Done (44,639s)! For help, type "help" or "?"[SIZE=5] tarzında bir yazı gelince kurulum tamamlanmıştır.

Eki Görüntüle 140493

Kurulum bittiğinde klasör bu hale gelecektir.

Mod Nasıl Yüklenir?
İnternetten sunucunuzun sürümü ile aynı sürümde olan modları sunucunuzda kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz modları mods isimli klasöre atın ve sunucuyu başlatın. Modların klasörleri config klasörüne gönderilecektir. Oradan dilediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz.

Oyuncular Modlu Sunucunuza Nasıl Giriş Yapacak?

Sunucunun paketini hazırladıktan sonra config ve mods isimli klasörleri oyuncular ile paylaşmalısınız. Oyuncular kendi bilgisayarlarına kurdukları Forge Client ile girmeliler. Bu Client'in dosya konumuna gidip sizin paylaştığınız klasörleri oradaki klasörler ile değiştirmelidirler. Eğer klasörler aynı olmazsa sunucunuza giriş yapamazlar.

Günümüzde minecraft sunucularında genel olarak kullanılmasada sevilen bir konuyu ele almışsınız. Elinize ve emeğinize sağlık.

Discord: KadirBey#5343

ZOnurReisZ

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
34
Puanlar
13.620
güzel konu olmuş eline sağlık forge ile sunucu açmayı bilmeyenler için bilgilendirici :)

connectus

Discord:

connectus#4405

Elmaslar
7
Puanlar
135
Yer
İstanbul
Minecraft
connectus
Harika anlatım, teşekkürler.

star_craft

Elmaslar
1
Puanlar
120
Yer
adana
Resimler gitmiş

Yasinto5709

Hey Dostum! Barış Getirmeye Geldik.
Emektar
Sunucu Sahibi

Discord:

yasindev

Elmaslar
130
Puanlar
4.580
Yer
Minecraft
Minecraft
Yasinto5709
Güzel konu ancak resimleri yeniden eklemeniz gerek sanırım

Creeperucan

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!
Deneyimli Moderatör
MinePass

Discord:

creeperucan

Elmaslar
125
Puanlar
7.355
Minecraft
Creeperucan
Zamanında forge sunucunun nasıl kurulacağını bilmiyordum ve youtube'de felanda videoya denk gelmemiştim zorlana zorlana tek yapmayı başarmıştım. Bu tür çok az bilinen sunucu yöntemlerinin anlatılması beni mutlu ediyor. İyi formlar.

DarthStrafe

McaStudios Minecraft Hizmetleri
Editör
MinePass
McaStudios

Discord:

darthstrafe

Elmaslar
79
Puanlar
345
Yer
İstanbul
Minecraft
DarthStrafe
Pek çok kişi forge hakkında bilgisi yoktu, başarılı ve cok doğru bir konu olmuş başarılarınızın devamını dileriz <3

Aresta

HeisenSetups〡Minecraft Services
Yıldız Editör
Seçkin Editör
HeisenSetups

Discord:

swoxyi

Elmaslar
104
Puanlar
920
Yer
Türkiye
Minecraft
Swoxyi
Forge türünde sunucu kurmak isteyen sunucu sahipleri için başarılı bir konu elinize sağlık.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı