Sol Reklam

Evren Genişliyor Peki Ya Sınır ? --TEORİ--

Jcicosn

Hayata küskün bir öğrenci

Discord:

Elon Musk#3678

Elmaslar
103
Puanlar
4.060
Minecraft
Jcicosn
Evrenimizin sürekli geliştiğini ve genişlediğini biliyoruz. Hayatlarımızın sonu olduğu gibi elbette evrenin de sonu olacak. Evrenimizin yaşının 13.75 milyon yıl olduğu şuan hesaplanmış durumda. Unuttuğumuz bir şey var, evrenin yaşını en uzun yıldızı bularak hesaplıyoruz. Hubble Teleskopu o kadar uzak verileri alamıyorsa hesaba katılmayan 13.8 milyon yıl daha olabilir.

1572970301378.png

Düşündüğümüzde mantıksız gelebilir. Dünyamız yavaş yavaş çatlama yoluna doğru gidiyor mu ? Daha basit şekilde anlatmak gerekirse;

1572971571674.png

1.Senaryo
--Olası son oksijeni tüketiyorsunuz--

Olası senaryoları dile getirmek istiyorum. Dünya'nın yok olacağını düşünün. Evinizde oturmuşsunuz kahvenizi içiyorsunuz. Çığlıklar geliyor. Camdan baktığınızda etrafı toz duman kaplamış. Peki ya siz ne yapacaksınız. Oturduğunuz yerden ölümü bekleyeceksiniz. Belki televizyonu açacaksınız, kanalları gezeceksiniz ama hiçbir kanal göstermeyecek. Çünkü uydularınız çakıldı. Sistemleriniz çöktü. Belki de kim bilir son oksijeni tüketiyorsunuz (büyük ihtimalle de öyle olacak).

Bir şey anlamak üzere dışarı çıktınız. Yüzünüzde maskeler elinizde eldiven sokak sokak dolaşıyorsunuz. Etrafta garip giyimli insanlar dolaşıyor. İnsanları güvenli bölgeye taşımaya çalışıyor. Sizi arabaya yüklemeye çalışıyorlar ama oksijen bitiyor ve yığılıp kalıyorsunuz.

1572972230742.png

Senaryolara ara vererek yazıma devam etmek istiyorum. Bu süre içinde araştırmalar yaptım. Evren de yırtık gibi bazı şeyler olursa kaç yıl sonra anlarız. Ulaştığım net sonuçlar yok. Minik bir hesaplama anca yapabildim.

Elektromanyetik Işıma= 2.9979245800000000 m/s = 10.79..... km/sgibi bir hesaplamalar ile başladık. 1 ışık yılını hesapladık. Yaklaşık 9.500.00.000.000 gibi bir rakamlar bulduk. Can alan kısıma geçmek istiyorum. Dünya'nın taa diğer ucunda bir şey en azından 86911588785.05 yıl gibi bir sürede ulaşıyor. Hesaplamalar yanlış olabilir. Sonuçta bu konuda profesyonel bir insan değilim. Yakında düzenlemeler yapıp makaleyi güncellemeyi düşünüyorum zaten.

1572972631924.png

--2.Senaryo--
--Yetkililer yıllar önceden durumu fark etmiştir--

Televizyonlarınız da bir açıklama "Acil durum ilan edilmiştir. Halkımızın acilen toplama bölgelerine gitmesi önemle rica olunur." yapılır. Siz eşya alma telaşındayken kapınız çalar sizi almaya gelmişlerdir. Maksimum 3 maske hakkınız var. Çocuğunuz,siz,eşiniz bitti. Başka bir çocuk için maalesef maske yok.
1572973406833.png

Sizi alıp araca bindiriyorlar. Geldiğiniz yer toplama kampı gibi bir yer. Geçitten sizi ve ailenizi 25 kat aşağıya radyasyon dalgasına dayanıklı bir tüpe koyuyorlar. Yeniden anons yapılıyor. Bu sefer durum anlaşılana kadar sizleri odanız da tutuyorlar. Suyunuz,yemeğiniz yok. İhtiyacınızı böyle bir alet ile görüyorsunuz.

1572973612124.png

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Forum içerisinde uzun zaman sonra böyle teorik konular açıldığını gördüm. Açıkçası böyle konuları görmeyeli çok olduğu için konunuzu büyük bir zevkle okudum. Anlatım açısından oldukça sade ve hoş bir anlatım olmuş. Son olarak 1920x1080 açısında resimler kullansan daha iyi olabilir.

Muhammed Efe

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

MackleanTR#9999

Elmaslar
281
Puanlar
0
Minecraft
MackleanTR
hoş bir anlatım olmuş,ellerinize sağlık.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı