Sol Reklam
Sağ Reklam

Eski/Yeni Minecraft Skyblock Serverleri Tartışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

iTaKka

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

๖̶̶̶ζ͜͡iTaKka๖̶̶̶ζ#4205

Elmaslar
143
Puanlar
6.840
Minecraft
iTaKka
Konuma hoş geldiniz!
Bu konuyu eski ve yeni minecraft skyblock serverlerinin farklarını tartışmak için açıyorum.

Herkesin bildiği gibi artık piyasada herkes OP veya UltraOP skyblock sunucular açıyor ve çoğunda da sezon sistemi mevcut. Ben bunu hiç sevmiyorum o kadar uğraşıyoruz sırf OP Skyblock diye amaçlar azaldığında sıfırdan başlıyoruz bence bu çok saçma bir şey OP türünde skyblock nasıl ortaya çıktı bilmiyorum ama artık eski ve keyifli skyblock sunucusu yok ve sohbet alanı da çok sessiz, eski sunucularda sohbet hep yardımlaşma ile geçerdi. Mesela eskilerde " Odun satan var mı? " şimdilerde ise " 1 stack spawner satan var mı? " . Bir de çoğu sunucuda sohbet alanı çok ölü ve selam veren kişiye bile cevap verilmiyor.

Bütün OP Skyblock sunucularında sohbet ölü olmasa da adaya blok dizmekten kimse sohbete bakmıyor, sabahlıyor, beli tutuluyor sabahtan akşama kadar blok diziyor ve 1. oluyor gerçekten derecesi olmayınca OP Skyblock sunuculardan midem bulanıyor diyebilirim. Açılan Emek Skyblock sunucuları bile eski tadı veremiyor çünkü o kadar çok OP tarzına alışıldı ki, artık skyblock'un amacı unutuldu ve güzel sistemleri olan sunucular olsa da o sistemler bile kurtarmıyor yani eski tadı asla alamayacağımıza %99.9 eminim diyebilirim.

Benim hayalimde kurduğum ve olmasını çok istediğim sunucu ve özellikleri:
  • Öncelikle açıldıktan kısa bir süre sonra kapanmaması
  • Saldırılara dirençli olması ve oyunun akışını bozan hiç bir şeyin olmaması
  • Adaletli ve İlgili yönetim ekibi
  • Bir özellik eklerken veya kaldırılırken anında kaldırılmaması oyuncuların oyuna sunulması veya yönetim olarak toplantı halinde karar verilmesi
  • VIP üyelik alındığında herkesi geçebilecek özellikler, eşyalar vb. verilmemeli sadece /tamir vb. gibi basit komutları olmalı
  • Bir kere emek skyblock'da spawner satılmasın isteyen bir çok kişi var maalesef bu saçma bir fikir çünkü minecraft'ın doğasında spawner var ve onu kaldırmak bana göre saçma.
  • Eskiden olduğu gibi 4 tarafımızda olan komşu adaların en az 8 görüş mesafesiyle görülebilecek kadar birbirine yakın olması ve arada zıplayarak komşumuzla selamlaşmak :)
  • Edit eşyaların olmaması ve büyü masasının değerini tekrar kazanması.
  • Creeper'lar patladığında adamıza hasar verebilmeli spawner hariç bütün blokları kırabilmeli ki eskiden korktuğumuz gibi ondan kaçalım :)
  • Enderman'lar spawner hariç bloklarımızı çalabilmeli ve edit eşyalar olmadığı için eskisi kadar ondan korkmamız
  • En önemlisi de, eski dostluklar...
  • vb...

Peki sizin hayalinizde kurduğunuz skyblock serveri nasıl? Yorumlara bekliyorum ?

CormanThor

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

CormanThor / Kerem#5386

Elmaslar
18
Puanlar
1.995
Zaten bu isteklerin tamamı olsa sunucu kaliteli ve uzun ömürlü olup piyasaya adını duyuracak bir sunucu olur.Altına bir yere imzanı at,aman birisi fikirleri kopyalar falan piyasa kızışmasın :;p

xRasta

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
0

KanedgyBO

SkriptTale

Discord:

TheLudoBile#3485

Elmaslar
390
Puanlar
5.565
Yer
Bursa / Erikli
Minecraft
TheLudoBile
benim hayalim 10 gruplu menü yapabilmek

JesterNW

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

EnDShoT#0207

Elmaslar
7
Puanlar
410
Minecraft
EnDShoT
Eski minecraft skyblock mu çok özledim :(
O golem sp ler nerde veya markete gidip itemlerin yerlerin ezberlemen ahh ahh eski günler ?

S

sooply

Ziyaretçi
Bir kere emek skyblock'da spawner satılmasın isteyen bir çok kişi var maalesef bu saçma bir fikir çünkü minecraft'ın doğasında spawner var ve onu kaldırmak bana göre saçma.

Mob trap var, iron golem doğurtabilirsin, bunu vanilla skyblock'ta yapabilirsin. Spawner kesinlikle satılmamalı. Aksini iddia eden düzgünce skyblock hiç oynamamıştır.

BordoMavi

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

BordoMavi#9396

Elmaslar
83
Puanlar
0
Minecraft
BordoMavi
Eskiden olduğu gibi 4 tarafımızda olan komşu adaların en az 8 görüş mesafesiyle görülebilecek kadar birbirine yakın olması ve arada zıplayarak komşumuzla selamlaşmak :)

Çok eskiden bütün skyblock sunucularında görünüyordu. Millet eğilip eliyle zıplayarak selam veriyorduk.

Creeper'lar patladığında adamıza hasar verebilmeli spawner hariç bütün blokları kırabilmeli ki eskiden korktuğumuz gibi ondan kaçalım :)

Maalesef birçok oyuncu uğraşamaz. Creeper kırdığında direk sinirlenir çıkar gider. Artık kitle böyle ne yazık ki. Ama dediklerin doğru.​

iTaKka

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

๖̶̶̶ζ͜͡iTaKka๖̶̶̶ζ#4205

Elmaslar
143
Puanlar
6.840
Minecraft
iTaKka
Zaten bu isteklerin tamamı olsa sunucu kaliteli ve uzun ömürlü olup piyasaya adını duyuracak bir sunucu olur.Altına bir yere imzanı at,aman birisi fikirleri kopyalar falan piyasa kızışmasın :;p
Kopyalasınlar zaten bütün maddeleri hiç kimse yerine getiremez örneğin eski dostluklar
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Eskiden olduğu gibi 4 tarafımızda olan komşu adaların en az 8 görüş mesafesiyle görülebilecek kadar birbirine yakın olması ve arada zıplayarak komşumuzla selamlaşmak :)

Çok eskiden bütün skyblock sunucularında görünüyordu. Millet eğilip eliyle zıplayarak selam veriyorduk.

Creeper'lar patladığında adamıza hasar verebilmeli spawner hariç bütün blokları kırabilmeli ki eskiden korktuğumuz gibi ondan kaçalım :)

Maalesef birçok oyuncu uğraşamaz. Creeper kırdığında direk sinirlenir çıkar gider. Artık kitle böyle ne yazık ki. Ama dediklerin doğru.​
Aslında creeper fikrim gerçekten saçma olmuş survival sunucusu değil sonuçta o olmasa da olur :)

Mob trap var, iron golem doğurtabilirsin, bunu vanilla skyblock'ta yapabilirsin. Spawner kesinlikle satılmamalı. Aksini iddia eden düzgünce skyblock hiç oynamamıştır.
Aslında gerçekten haklısınız bildiğim kadarıyla çoğu mobun spawner olmadan doğacak farmları yapılabiliyor ?

Eski minecraft skyblock mu çok özledim :(
O golem sp ler nerde veya markete gidip itemlerin yerlerin ezberlemen ahh ahh eski günler ?
Evet ? eşyaların yerini ezberlemek güzeldi, sanal market de güzel ama eskisinin tadı yok ?

/tamir zaten geçmeye yeterli
Yani spawner de satılmayacağını düşünürsek VIPlere ne özellik verilebilir başka /fly verilse zaten /tamir 'den 100 kat geçmesini kolaylaştırır.

benim hayalim 10 gruplu menü yapabilmek
Tam olarak anlayamadım ☹

Son düzenleme:

BlackKpoT

İlim Sahibi Olmak İsteyen
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
"Tam olarak anlayamadım ☹ " ironi yapmış sanırım ben de tam anlayamadım. Dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Çok başarılı bir konu olmuş. Benim de aklımda 2014 Faction sunucusu açmak var. Tüm bu yeniliklerden uzak kalmak istiyorum.​

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.633
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Piyasadaki kişiler sadece onlineye bakıyor, özelliklere hiç bakmıyor. Bu üzücü bir durum

KanedgyBO

SkriptTale

Discord:

TheLudoBile#3485

Elmaslar
390
Puanlar
5.565
Yer
Bursa / Erikli
Minecraft
TheLudoBile
"Tam olarak anlayamadım ☹ " ironi yapmış sanırım ben de tam anlayamadım. Dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Çok başarılı bir konu olmuş. Benim de aklımda 2014 Faction sunucusu açmak var. Tüm bu yeniliklerden uzak kalmak istiyorum.​

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı