Sol Reklam

Rehber En optimize version hangisidir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

why_ok

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

neon#9065

Elmaslar
1
Puanlar
580
Minecraft
why_ok
Merhaba, başlıkta gördüğünüz gibi sunucu kurarken hangi versiyonu seçmem gerektiği konusunda kafam karışık. MMO RPG bir sunucu açacağım ve normal minecraft mekanikleri yerine başka mekanikler yapacağım. Aklımda 1.17.1 kurmak var çünkü blokları olsun, moblar olsun yeni sunucumda işe yarayacak. Bazı kişiler 1.15 kurmamı önerdi ancak 1.15 ile 1.17 arasında ne kadar FPS ve TPS farkı var net bir belge bulamadım (Optimizeden kastım oyuncuların daha çok FPS alabilecekleri versiyonlar). Sunucumda daha çok kullanıcıların FPS lerinin yüksek olması gerekiyor çünkü daha önce dediğim gibi normal minecraft mekaniklerini kullanmayacağım bu yüzden oyuncular için en sağlıklı seçim hangisi olur?

bor4_

play.destrada.pw!

Discord:

bor4#0204

Elmaslar
109
Puanlar
520
Minecraft
bor4
Normalde en en en sağlıklı minecraft sürümü 1.8'dir ancak MMORPG kuracağınızı söylemişsiniz, 1.12 ile 1.15 arasında ki sürümlerin şu anda 1.16 ile 1.17'den çok ama çok daha iyi optimize edilmiş olduğunu söyleyebilirim. 1.16 bile halen server TPS sorunları yaşamakta, her ne kadar TPS düşmemesi için önlem de alsanız, 20,25 oyuncu üstünden sonra aşırı gereksiz TPS düşüşleri yaşanıyor. 1.17'yi anlatmama gerek yok herhalde :) Yeni çıkan minecraft sürümleri genellikle Server işlemcilerinin tek çekirdek performansında sorun yaşar. Dediğim gibi yeni olduğundan dolayı oyuncuların, mobların, entitylerin tek tek optimize edilmesi zaman alabiliyor, bu yüzden sana önerebileceğim sürüm aralığı 1.12 ile 1.15 arasındadır, dilersen bunun üzerinde taban oluşturabilirsin.

Son düzenleme:

why_ok

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

neon#9065

Elmaslar
1
Puanlar
580
Minecraft
why_ok
Normalde en en en sağlıklı minecraft sürümü 1.8'dir ancak MMORPG kuracağınızı söylemişsiniz, 1.12 ile 1.15 arasında ki sürümlerin şu anda 1.16 ile 1.17'den çok ama çok daha iyi optimize edilmiş olduğunu söyleyebilirim. 1.16 bile halen server TPS sorunları yaşamakta, her ne kadar TPS düşmemesi için önlem de alsanız, 20,25 oyuncu üstünden sonra aşırı gereksiz TPS düşüşleri yaşanıyor. 1.17'yi anlatmama gerek yok herhalde :) Yeni çıkan minecraft sürümleri genellikle Server işlemcilerinin tek çekirdek performansında sorun yaşar. Dediğim gibi yeni olduğundan dolayı oyuncuların, mobların, entitylerin tek tek optimize edilmesi zaman alabiliyor, bu yüzden sana önerebileceğim sürüm aralığı 1.12 ile 1.15 arasındadır, dilersen bunun üzerinde taban oluşturabilirsin.
Önerinizi dikkate alacağım, başta 1.16 ile açacağım eğer olmazsa 1.15 e düşürme kararı aldım.

Spoofur

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
895
Minecraft
Christo2222
1.8.9 olduğunu düşünüyorum

Deniizz

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

' Chiara#0019

Elmaslar
8
Puanlar
2.005
Yer
Mersin
Minecraft
Zeus

CommieLand

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
9
Puanlar
135
Minecraft
Nierstein
Çok değişiyor aslında bunun cevabı. Soru optimizasyon ise kesinlikle 1.8, eğer stabil bir oyun deneyimi fakat daha güncel bir oyun istiyorsan 1.11.2, eğer fps-tps düşüşleri beni alakadar etmez kalite istiyorum diyorsan 1.12+ sürümleri kullanmanı öneririm. En nihayetinde bu biraz da sende bitiyor, biz sunucumuzu 1.11.2 açtık mesela daha sakin çalışması için. Ama daha güncel bir sunucu için 1.16.5 kullanılmalı, fakat dediğim gibi bu da çok ciddi oyun içi problemler yaşatıyor, denendi onaylandı.

xbroka

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
107
Puanlar
2.775
Minecraft
Object
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı