• Merhaba Ziyaretçi, Kurban bayramın kutlu olsun! Kurban bayramında hediye almak ister misin? Eğer ki hediye almak istiyorsan buraya tıklayarak bilgileri oku. Bu etkinliği sakın kaçırma!
Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

En iyi Windows sürümü | İçeri

admiraldus

deniz, her zaman verdiğini geri alır.
Koordinatör
Premium
Onaylı Satıcı
12 Nisan 2018
184
1.179
890
admiraldus
admiraldus#0683
admiralduski

2 GB RAM sahibi biri olarak Windows 10 kullanıyorum. Pek sıkıntı görmedim. Ayrıca eğer oyun oynayan biriysen gidip Linux kullanmak gibi bir hataya düşme. Bana göre Linux oyun oynamaya uygun bir işletim sistemi değil ve oyunların en çok desteklediği platform Windows. İhtiyaçlarına göre düşün. Yok şu yüzden sıkıldım falan derken birden daha da kötü bir duruma düşme.

MaskeliPeder

Play.CasperNW.CoM
4 Eylül 2017
747
207
490
MaskeliPeder
MaskeliPeder#8352
live:MaskeliPeder
MaskeliPeder

Ubuntu Linux kullanmaktayım. Gayet hızlı çalışıyor ve gerekli işlerini vs. rahatlıkla halledebiliyorsun. Ayrıca az RAM yemekte. Denemek amaçlı istersen sanal makie kurup Ubuntu Linux'a 1GB RAM ver; yinede çok rahat bir şekilde istediklerini hallediyorsun.

Ya işin kısası Ubuntu Linux işte :D
Sanal makine kurup 1 gb ram verirsek sonra geri nasıl alıcaz onu?

12 Mart 2017
40
18
330
duoquote
Duoquote

Açıkçası Ubuntu benim için günlük işler yapmaya yarayan veya tüketici hedefli bir işletim sistemi değil, tamam evet oyun da oynayabiliyosun bin bir türlü programı da açabiliyorsun ama bir yere kadar veya açabildiklerin de çok sağlıklı çalışmayabiliyor. Bu yüzden daha çok sunucu tabanlı veya daha derin işler yapmaya yarayan bir sistem benim için. Windows 10'u cidden hiçbir şeye değişmem, belli başlı birkaç ayarları var onun dışında kendisi fazla ram harcayan bir sistem değil zaten. Sistemler genelde ram kullanmak değil de işlemleri yerine getirmek için kullandıkları sistem farkından dolayı daha çok/daha az işlemci kullanma olayı olabilir. Tamam evet ubuntu boş temiz bir sistem ram kullanımı tabii ki daha az olacak ancak sunduğu şeyler de kendisi gibi tertemiz ve az (Tüketici açısından bakarsak). Wine falan filan var ancak onları kurucan daa bin bir türlü sorunu atlatıcan daa daha sonrasında tam stabil her şeyi yerine oturttum dedikten sonra tekrar bozulucak onunla uğraşıcan falan filanlar daa diye uğraşacağıma gidip bilgisayarıma 8GB ram daha alıp rahat rahat kendi halimde Windows 10 kullanmaya devam ederim daha iyi.

Taeryl

Kömür Madencisi
15 Nisan 2018
139
32
190
Taeryl

Windows 8.1 Embedded İndistury Pro öneririm çok hafif bir işletim sistemi. Normal windowsdan hic fark yok .Ayrıca öğrencilere ücretsiz lisans kodu bile veriyor Microsoft.