Sol Reklam

En iyi forum yazılımları #son

Rona

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Forum yazılımı nedir?
İnternet ilk çıktığı zamanlarda sıkça rastladığımız forum sitelerine günümüzde çok az rastlar olduk. Artık forum sistemlerinin popülerliğini bloglar almış gözüküyor. Forumlar kullanıcıların aktif olarak yer aldıkları, herkesin ayrı ayrı bir kullanıcı adına sahip olduğu ve fikrini bir konu dahilinde veya kendi açtıkları bir konu içerisinde açıkça belirttikleri bir paylaşım alanıdır.

Forumların blog sistemlerinden en önemli farkı ziyaretçilerin kendi konu başlıklarını oluşturmasıdır. Bu özellik sayesinde oturmuş ve belli bir ziyaretçi potansiyeline sahip bir forum sitesini özel olarak güncellemeye ve içerik eklemeye gerek kalmaz. Çünkü forum üyeleri bu görevi fazlasıyla yerine getirmektedir. İnternet geçmişine bakarsanız eskiden var olan köklü forum sitelerinin yayınlarına hala büyük bir hızla devam ettiklerini görürsünüz. Bu yazımızda sizlere en iyi ve kullanışlı forum sisteminden bahsedeceğiz.
Mybb
1582898309089.png

Mybb ye ücretsiz forum sistemleri arasında en iyisi diyebiliriz. Mybb birçok eklentiye, tema seçeneklerine ve detaylı bir admin paneline sahiptir. Yazılım dili Php dir.

PhpBB
1582898377847.png

PhpBB
; Mybb gibi ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir forum yazılımıdır. Mybb ye nazaran kullanım olarak biraz daha karışıktır.

NOT: verilen bilgiler kısıtlı olduğundan iki yazılımı aynı anda tanıtım.

EditeY

Karanlık taraftan merhaba!

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri
Php sitelerin bir çok bugu var eğer şifresi değiştirilmemişse çok kolay bir şekilde sonuna /themes gibi şeyler koyarak admin paneline ulaşabiliriz.

Rona

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Php sitelerin bir çok bugu var eğer şifresi değiştirilmemişse çok kolay bir şekilde sonuna /themes gibi şeyler koyarak admin paneline ulaşabiliriz.
Ben php hem yazılım olarak hemde site tasarımı anlamından hiç bir zaman sevmedim ve kullanma gereği duymadım nedeni karşıdaki insan sistemlerden çok site tasarıma bakar tasarım hoşsa ve göz okşarsa karşı taraf memnun kalır, sizin dediğinizde ola bilir.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı