Sol Reklam
Sağ Reklam

En iyi forum yazılımları #1

Rona

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Forum yazılımı nedir?
İnternet ilk çıktığı zamanlarda sıkça rastladığımız forum sitelerine günümüzde çok az rastlar olduk. Artık forum sistemlerinin popülerliğini bloglar almış gözüküyor. Forumlar kullanıcıların aktif olarak yer aldıkları, herkesin ayrı ayrı bir kullanıcı adına sahip olduğu ve fikrini bir konu dahilinde veya kendi açtıkları bir konu içerisinde açıkça belirttikleri bir paylaşım alanıdır.

Forumların blog sistemlerinden en önemli farkı ziyaretçilerin kendi konu başlıklarını oluşturmasıdır. Bu özellik sayesinde oturmuş ve belli bir ziyaretçi potansiyeline sahip bir forum sitesini özel olarak güncellemeye ve içerik eklemeye gerek kalmaz. Çünkü forum üyeleri bu görevi fazlasıyla yerine getirmektedir. İnternet geçmişine bakarsanız eskiden var olan köklü forum sitelerinin yayınlarına hala büyük bir hızla devam ettiklerini görürsünüz. Bu yazımızda sizlere en iyi ve kullanışlı forum sisteminden bahsedeceğiz.

vBulletin
bn.jpg

Vbulletin şüphesiz ki piyasada yer alan en iyi forum yazılımıdır. Birçok köklü forum sitesi Vbulletin altyapısına sahiptir. Kullanışlı eklentileri, güçlü seo yapısı, sürekli güncellenmesi, maksimum güvenlik önlemleri ve her şeyin yönetilebildiği admin paneli sayesinde vbulletin forum yazılımları arasında 1 numaradır. Yazılım dili php dir. Vbulletin ücretlidir ve fiyatlar sürümlerine ve ek özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ― ―
Discord: Eliyev#4149

Ekler

• 1582719138699.png
    1582719138699.png
    5,3 KB · Görünt.: 74

Citrus

Arcenia Network & Team Zephyr

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Bence "en iyi" demek biraz öznel bir yargı. Evet köklü bir forum yazılımı olabilir ama vBulletin kadar kaliteli forum yazılımları da mevcut. Ben XenForo yu vBulletine tercih ederim şahsen ve bu benim şahsi görüşümdür. Köklü forumların çoğu vBulletin kullanıyor bu da doğru fakat yeni açılan çoğu forum da XenForo'yu tercih ediyor. Konudaki "en iyi" kısmı haricinde güzel konu.

I don't know

Pluginer & Tasarımcı & Maper | play.rainbownw.xyz

Discord:

I don't know

Elmaslar
80
Puanlar
0
Minecraft
I don't know
Flarum açıkları olmasa bence en güzellerinden birisi .Çünkü ücretsiz :)​

Rona

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Bence "en iyi" demek biraz öznel bir yargı. Evet köklü bir forum yazılımı olabilir ama vBulletin kadar kaliteli forum yazılımları da mevcut. Ben XenForo yu vBulletine tercih ederim şahsen ve bu benim şahsi görüşümdür. Köklü forumların çoğu vBulletin kullanıyor bu da doğru fakat yeni açılan çoğu forum da XenForo'yu tercih ediyor. Konudaki "en iyi" kısmı haricinde güzel konu.
Tabi bende XenForo tercih ederim hem görüntü hemde sistem amaçlı fakat istatisikler bunu gösteriyor
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Flarum açıkları olmasa bence en güzellerinden birisi .Çünkü ücretsiz :)​
Tabi, ücretisiz alıp sonra iş tutuktan sonra alan adı alarak güzelce irellemek olur.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Şahsen xenforo bana göre en baba forum sistemlerinden birisidir. Tabi vbulletin de güzel yanları vardır ancak hem tasarımsal hemde sistem olarak en beğendiğim xenforo.

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485
XenForo diyeceğini sandım

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı