Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber En İyi Discord Bot Kütüphanesi (KCOMMANDO)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Koply

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
350
Minecraft
Koply

quality.png build.png
Java ve Kotlin'de bot yaparken botun altyapısını hazırlamaya artık üşendiğim için bazı çözüm yolları aramaya başlamıştım. Bot altyapısı hazırlayıp onu klonlayarak yeni botlarda kullanmanın iyi bir fikir olduğunu düşünerek koply-core'u yapmıştım fakat bunun iyi bir fikir olmadığını kullandıkça anladım. Bende neden bir komut altyapısı yapmayayım diye düşündüm ve yaptım!

Bu konu yüreği geniş, gönlü bol olan yazılım ve teknoloji tutkunlarını barındıran Codexia sayesinde varoluşa eklenmiştir.

Aşırı basit bir şekilde bir Java ping-pong botunun örneğini aşağıya bırakıyorum. Ek olarak komutlar arası zaman aşımı da ekleyebilirsiniz.
Java:
public class Main implements CommandUtils {
    public static void main(String[] args) {
        JDA jda = JDABuilder.createDefault("YOUR-TOKEN").setAutoReconnect(true).build();
        jda.awaitReady();

KCommando kcommando = new KCommando(jda)
                .setPrefix(".")
                .setPackage(Main.class.getPackage().getName()).build();
    }

@Command(names = "ping",
            description = "Pong!")
    public void pingCommand(MessageReceivedEvent e) {
        e.getTextChannel().sendMessage("Pong!").queue();
    }   
}

Bu kadarla bitmez, Kotlin halini de bırakıyorum... demek isterdim fakat XenForo Kotlin dilini kod bloklarında desteklemiyor. Kodu rengarenk göremediğimiz sürece koymanın bir anlamı yok. Renkli Kotlin örneğine Github üzerinden bakabilirsiniz.

Java ve Kotlin örnek projelerine gitmek için tıklayabilirsiniz. Kütüphaneyi projenize maven veya gradle üzerinden ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için KCommando Github sayfasına bakabilirsiniz.

Konunun başındaki fotoğrafın sebebi için tıklayabilirsiniz
.

bu konuyu ziyaretçi olarak görenler için küçük bir not: küçük forumlarda ziyaretçiler linkleri göremiyor doğal olarak. Github'da KCommando şeklinde aratırsanız daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Son düzenleme:

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835
acaba ne işe yarıyor ondanda bahsedermisiniz?

MegaCrafter

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

MegaCrafter#7368

Elmaslar
61
Puanlar
3.785
Minecraft
MegaCrafterAT

Koply

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
350
Minecraft
Koply
acaba ne işe yarıyor ondanda bahsedermisiniz?
Her bot projesinde komut sistemini ayarlamak geliştiricinin en az 5 dakikasını alıyor. Bu kütüphane ise bu süreyi düşürmeyi hedefledi ve başardı da.

Java bileni ve bilmeyeni ayırıyor. Proje beginner seviye için uygun değildir. En azından oop temellerine hakim olan kesime yönelik geliştirildi.

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Açıkçası çok yararlı bir kütüphane. Hedeflerini başarmaları tüm kullanıcılar tarafından iyi olmuş. Konu & bilgilendirme için teşekkür ederiz.

Koply

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
5
Puanlar
350
Minecraft
Koply
4.2.3 güncellemesi ile oldukça modüler olan entegre veri koruma sistemi ve bunu mu demek istediniz? gibi çok havalı özellikler eklendi.

Detaylar için Github sayfasına uğrayabilirsin.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı