Sol Reklam

Haber Dünya'nın En Yaşlı Oyuncusu 90 Yaşında!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Dünya'nın En Yaşlı Oyuncusu 90 Yaşında!
Bildiğiniz üzere oyunlar günümüzde birçok kişiye hitap etmekte genç, çocuk ve yaşlılara Mori Hamako adında 90 yaşında ki ve Dünya'nın en yaşlı oyuncusu. Kendisi toplam 39 yıldır video oyunu oynuyor genel olarak bilinse de yaşlı olduğu yakın zamanda Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na girdi.

dyad-Mori Hamako.png

90 yaşında olan ve Japonya'da yaşayan Mori Hamako, Call of Duty: Modern Warfare, Grand Theft Auto V ve Resident Evil gibi aksiyon, macera ve korku oyunlarını oynarken deneyimlerini bir yere yüklemek için Gamer Grandma adında bir Youtube kanalına sahip. Mori Hamako bu video oyunları ile tanışması 1981 tarihine dayanıyor yani baya eski bir oyuncu kendisi. 1981 tarihinde Joponya'da Nintendo Entertainment System (NES) geçmeden önce ilk olarak Cassette Vision konsolu ile başlayan yolculuğu 80'lerin sonunda bitiyor ve bilgisayara geçiş yapıyor daha sonra PlayStation ile tanışıp oraya geçiyor. Mori Hamako bir röportajında şu ifadeleri kullandı, “Bugünün oyunlarını oynarken film izliyormuş gibi hissediyorum. En çok GTA 5’i seviyorum. Grafikler gerçekten çok etkileyici. Adeta bir film gibi” ifadelerini kullandı. Mori Hamako son olarak şunları ekliyor, “Oyun oynamaya başlarsam hayatın gerçekten ilginç olacağını ve gereksiz şeyler hakkında duyduğum endişelerin azalacağını hissettim” Mori Hamako günde toplam 7, 8 saatten fazla video oyunu oynadığını belirtiyor. Gerçekten böyle insanlar bu devirde fazla görülmeye başladı artık eski nesilde video oyunu kavramına iyice kendisini alıştırmaya başladı. Türkiye'de henüz pek yaygın olmasa da bu yaşlıların video oyunu oynaması olayı yabancı ülkelerde oldukça popüler umarız bizim de tonton dedelerimiz bu türde şeylere merak sarar belki de yaşlılar arası turnuva yapılabilir veya yaşlı ve gençler turnuvası gibi bir şey son olarak gerçekten 90 yaşında olmasına rağmen tutku ile bu tarz oyunları oynadığı için kendisini tebrik etmememiz gerekiyor.

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
Konu başlıgını görünce japonlardan oldugunu düşünmüştüm zaten :D ben bile 7,8 saat oynamıyorum bilgilendirme için teşekkürler <3

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul

theSyd

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
19
Puanlar
0
Bu yaşlı kadının hala oyun oynuyor olabilmesi çok ilginç. 90 yaşında bile oyun oynuyorsa, kim bilir hala kaç yaşına kadar oynama devam edecek. Ama cidden, 39 yıl çok büyük bir zaman dilimi. Ama rekorlar kitabına girmesi de gurur verici tabii. Güzel ve bilgilendirici olmuş. Böyle güncel haberleri bizimle hızlı bir şekilde paylaşıyor olman sana bir artı kattı!

OnlyDarkness

Forum Editör Şefi
Editör Müfettişi
MinePass
Emekli
Quezly

Discord:

OnlyDarknesss#0932

Elmaslar
199
Puanlar
14.045
Yer
AYDIN / DİDİM
Minecraft
OnlyDarknesss
ben o kadar oyun oynamaya kalksam herhalde bir süre sonra sıkılır ve bırakırdım. eline sağlık güzel bir konu olmuş

RegularNw

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

ÇağlarBey#0048

Elmaslar
24
Puanlar
1.310
Minecraft
noobpro33
gelecekteki halim olarak düşünüyorum :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Dünyanın en yaşlı oyuncusu 90 yaşında mı? Gerçekten çok ilginç. Özellikle bu kişinin kadın olması da beni en çok şaşırtan şey oldu. Tabii yabancı birisi olduğu için en başta erkek sandım ama kadınmış ki bu şeyde dediğim gibi bir ilginç. Kadına gerçekten helal olsun. Artık bir PUBG atarız ?

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
629
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
bu ninemizin istediği oyunu bitirememesinden korkuyorum. çok büyük emek.

Lynch

Göz Düşürme Sanatı Nedir?

Discord:

Lynch#7622

Elmaslar
1.678
Puanlar
17.435
Adem bey sizinde sonunuz böyle olucak Lütfen fazla oyuna kaptırmayın kendinizi :D​

Madrid

Madrid

Discord:

Madrid#4787

Elmaslar
123
Puanlar
4.170
Minecraft
Glypsh
Facebook
madrid
Twitter
madrid
Oyunlarda karşısına hile gelse ne yapar acaba :dusundurucu:

Club Mineriel

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Cavalry#5436

Elmaslar
11
Puanlar
1.980
Minecraft
Cavalry
Skyrim oynayan bi ninemiz var onu da incelemenizi öneririm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı