Sol Reklam

Haber Dünyanın En Çok Bağımlılık Yapan Oyunu Minecraft Seçildi!

Sizce litede olan oyunlar adaletli sıralanmış mı?

• Evet, gayet adaletli bir şekilde sıralandırılmış :3

Oylar: 8 80,0%
  • Hayır, aksine adaletsiz bir sıralama olmuş :(

Oylar: 2 20,0%

• Oy Verenler
    10
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

minecraft-logo-8.png

Dünyanın En Çok Bağımlılık Yapan Oyunu Minecraft Seçildi!
Minecraft, geçtiğimiz günlerde en çok bağımlılık yapan oyun olarak seçildi.
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte başlıkta olan konu hakkında oldukça detaylı bir şekilde konuşacağız. Yılların oyunu haline gelmiş olan Minecraft, yıllar geçmesine rağmen halen zirvelerde birçok oyuna eşlik etmeye devam ediyor ki hatırlarsanız Youtube'un en çok izlenen oyunları arasında bütün Battleground oyunlarına rağmen Minecraft 1. olmuştu. Peki sahiden Minecraft, biz oyuncuları oldukça bağımlı ediyor mu? İşte bu sorunun detaylarını bu makalemizde oldukça detaylı bir şekilde tartışacağız. Eh daha ne bekliyoruz? O zaman fazla vakit kaybetmeden konumuza geçelim. :))

1575903261842-png.99294

Bu geride bıraktığımız sayılı günlerde ise büyük bir oyun şirketinin yaptığı büyük bir araştırmaya göre, dünya genelinde 1.570 oyun arasından en çok bağımlılık yapan oyunlar listesinde 1. oyun 37.9 puanla, "Minecraft" oyunu olarak seçildi ki bazı kişiler bu sonuçları direkt görünce hali şaşırdı ki şahsen ben hiç şaşırmadım. 2011 yılından direkt piyasaya giren bu Minecraft, gerek eski sürümleriyle gerekse de yeni sürümleriyle oldukça uzun senelerdir gündemden düşmek bilmiyor ki bu değerlerin önümüzde olan 5 yıl içinde olası bir grafiği de gözlerden kaçmıyor. Peki bu en çok bağımlılık yapan oyun listeleri arasında sadece Minecraft mı var? Tabii ki de hayır. Araştırmayı yapan şirket, 1.570 oyun arasından yalnızca 17 oyunu seçti ve bu oyunlar arasında 1. olarak Minecraft seçildi. Arkasından ise Rockstar Games'in oldukça konuşulan yeni oyunu, "Red Dead Redemption 2" oldu ki bu bahsettiğimiz oyun henüz geçen sene çıktı. Oyunun henüz yeni çıkmasına rağmen bu kadar kısa sürede, "En Çok Bağımlılık Yapan Oyunlar" listesinde 2. sırada yer alması oldukça şaşırtıcı olmuş ki bu konu hakkında yorumlarınızı, görüşlerinizi ve düşüncelerinizi mutlaka yorumlar kısmında bekliyor olacağım. Aynı zamanda bu konu hakkında merak ettiğiniz önemli soruları mutlaka ve mutlaka bana sorularınızı sormaktan çekinmeyin.

maxresdefault-3-1.jpg

Sizlere bahsettiğim bu şirketin yaptığı bir başka araştırmaya göre, pek ilginç olarak kadınların erkeklerden daha çok oyun oynama oranın olduğunu görülüyor ki bu oranlar Orta Doğu ülkelerinde az daha yüksek seviyede olarak gözlemleniyor. ( Bu sizlere sunduğumuz veriler telefonları veya başka platformları kapsamamaktadır ve burada yalnızca bilgisayar oyunları sayılmaktadır. ) Bu araştırma şirketi ise bu oranın bahsettiğim bölgelerde daha çok olma sebebinin kültür olduğunu iddia ediyor. Sizce de gerçekten öyle olabilir mi? Her neyse, konu başından beri Minecraft'ın en çok bağımlılık yapan oyun olduğunu konuşuyoruz lakin bu oyunun arkasında bambaşka oyunlarda yer alıyor. Peki gerçekten bu oyunlar bağımlılık yapabilecek seviyede miydi? İşte bunun cevabını aşağıda olan başlık altında ki listeden kendi şahsi görüşlerine göre yapabilirsiniz ki bence listede olan çoğu oyunlar ciddi anlamda insanı bağımlı yapıyor ve oynarken de zevk alıyorsunuz.

4eeb6f622d50054a4236ed822d8ef0c9.jpg

Dünyanın En Çok Bağımlılık Yapan 17 Oyunun Sıralaması
Sizlere bahsettiğim araştırma şirketinin tam tamına 17 bağımlı yapan oyun listesi açıkladığını söylemiştim ki sizlerinde bu 17 oyunu oldukça merak ettiğini az çok tahmin edebiliyorum. Bu sebeplerden dolayıda sizler için oldukça özel bir başlık hazırlayıp bu 17 oyunu özel olarak sıraladım. Aşağıda olan resmin aşağısında 17 oyunun özel sıralaması bulunmaktadır.

grand-theft-auto-v-gta-5-wallpaper-dual-screen-3840x1440-195111.jpg

• Minecraft - %37,9
  • Red Dead Redemption 2 - %36,0
  • For Honor - %35,3
  • Overwatch - %35,1
  • GTA V - %34,7
  • Gears Of War - %34,0
  • Fortnite Battle Royale - %33,9
  • Rainbow Six Siege - %33,8
  • Call Of Duty - %33,6
  • Battlefield V - %32,9
  • Apex Legends - %32,6
  • Destiny 2 - %32,4
  • Forza - %32,0
  • NBA2K - %31,5
  • Rocket League - %30,8
  • PlayerUnknown's Battlegrounds - %30,4
  • Madden - %28,9
63-635006_gta-5-sunset-gta-5-background-hd.jpg

Listenin en çok dikkat çeken oyunlarından biriside, Rockstar Games'in eski oyunlarından olan, "Grand Theft Auto V" adlı eski serilerinden birisiydi ki oyun dünyası halen Rockstar Games'in 2013 yılında geleceğe yön veren bu oyunu oynamaya devam ediyor ki bence de listede olmayı hak eden oyunlar arasında da yer alıyor. Aynı zamanda da bu muazzam oyunun bağımlılık edici yönlerinin olduğu belirtilmiş. Sizce de bağımlı ediyor mu? Bu konu hakkında düşüncenizi yorumlara yazın.

Grand-Theft-Auto-V-14.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
Minecraftı bıraktım diyenler sadecene ara veriyorlar aradan en fazla 1 yıl sonra tekrar oynamaya başlıyorlar :))

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraftı bıraktım diyenler sadecene ara veriyorlar aradan en fazla 1 yıl sonra tekrar oynamaya başlıyorlar :))

Bu konuda gayet haklısınız çünkü Minecraft'a neredeyse 2-3 aydır girmiyorum ama bir sunucu işi çıksa hemen girerim ?

EmirhanSHN

EmirhanSHN - CubeTurk

Discord:

EmirhanSHN#9040

Elmaslar
118
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
EmirhanSHN
Her, ne kadar Minecraft'ı bilmeyip çocuk oyunu demelerine rağmen mükemmel bir oyun. Bende de bir bağımlılık yarattı.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Her, ne kadar Minecraft'ı bilmeyip çocuk oyunu demelerine rağmen mükemmel bir oyun. Bende de bir bağımlılık yarattı.

Hiçte çocuk oyunu değil. Bu lafı söyleyenler zaten küçük yaşlı oyunculara gönderme yapıyor ki onlar Roblox'a kaydı. Bence de güzel :))

Taner Karagöz

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

TanerKaragoz#0629

Elmaslar
1
Puanlar
0
Yer
Erzurum
Minecraft
TanerKaragoz
:melek: Bence de oyun gayet güzel

ToliaNetwork

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Wassu#0001

Elmaslar
10
Puanlar
0
Minecraft
Wassu
Listede League of Legend nasıl yok ya :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Listede League of Legend nasıl yok ya :D

Konuyu açtığım zamanlarda kaynağı belirli bir kaynaktan almıştım ve sanırsam bazı kategoriler de filtre dışıydı. Büyük ihtimal o yüzden yoktur ?

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Minecraft'ın kendine bağladığı gerçektende doğru. Beni en çok bağlayan minecraftta beğendiğim bir survival sunucusu olursa çok eğleniyorum​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft'ın kendine bağladığı gerçektende doğru. Beni en çok bağlayan minecraftta beğendiğim bir survival sunucusu olursa çok eğleniyorum

Doğruyu söylemek gerekirse de bende 2013 yılından beri bir türlü oyundan kopamadım. Gerçekten insanı bağımlı ediyor ki bıraktırmıyor da ?

CABT | RGBandKAC

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

♅ ƦƓƁƛƝƊƘƛƇ ☪#1869

Elmaslar
21
Puanlar
0
Yer
İstanbul - Bağcılar
Minecraft
furk4nbeyq
Minecraftı 1.4.7 den beri oynuyorum ciddi bir nikotin sanki bir an önce ilacı bulunmalı

HypelX

Uzun yoldan geldim, uzun yola devam..

Discord:

ZiyaBRN#8832

Elmaslar
718
Puanlar
15.420
Yer
Manisa
Minecraft
ZiyaBRN
Nihai En Çok Bağımlılık Yapan Oyun Loldür net!​

CABT | RGBandKAC

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

♅ ƦƓƁƛƝƊƘƛƇ ☪#1869

Elmaslar
21
Puanlar
0
Yer
İstanbul - Bağcılar
Minecraft
furk4nbeyq
Nihai En Çok Bağımlılık Yapan Oyun Loldür net!​

LoL piyasada kaç senedir var bilmiyorum ama Minecraft 12 senedir piyasada mantıken piyasada olduğu süreye göre az oynanan bir oyun ama LoL'den daha çok bağımlılık yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı