Sol Reklam

Discord.js v12 Eğitim #1

Rona

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Her keze merhaba arkadaşlar bu gün sizlere disocord.js v12.0.0-dev (tam yayınlanmamış sürümü) için eğitim dersi vereceğim.
Ben bunu nasıl kuracağım ?
Bana tıklayarak nasıl kuracağınız hakta foruma ulaşa bilirsiniz.
Gerekli işlemleri yaptıktan sonra standart bir ilk ders vereceğim
İlk olarak yapacağımız işlem için bize node.js lazım. Bunun için node.js nin resmi web sitesini açıyoruz. Site için tıkla.
1581598133320.png

Buradan node.js indiriyorsunuz ve ardından standart next mantığı ile irelliyor ve eklentiyi kuruyorsunuz.
Ardından masa üstüne dönüyoruz ve sonra bir klasör oluşturuyoruz
1581598173636.png

Klasörün ismi fark etmiyor, oluşturduktan sonra içini açıyoruz ve SHIFT+SAĞ TIK sırayla tıklıyoruz ve PowerShellpenceresini buradan açın diyoruz
1581598207416.png

Açılan pencereye npm init yazıyoruz ve enter diyoruz
1581598229653.png

Sonrasını dikkatli izleyiniz. Bu kısımda git repostiory:, keywords: kısmını boş bırakınız
1581598292986.png

package name: Botun ismi
version: Botun sürümü
description: Botun açıklaması
entry point: Botun ana/main dosyası ismi
test command: Botu çalıştırmak için kullanacağınız kod (node <istediğinizi yazın>)
author: Buraya kendi isminiz yaza bilirsiniz
lisence: Botun lisansı (ISC / MIT)
1581598981936.png

Ardından yes diyerek işlemi tamamlıyoruz, yukarıda verdiğim forumda anlatığım şekilde discord.js v12 sürümü kuruyorsunuz. Şimdilik dersimiz bitti anlamadığınız veya aldığınız bir hata, bir sorun varsa bana discord üzerinden ulaşa bilirsiniz. Discord: Rua#4038

NOT: Bunun v12 alakası olmadığını biliyorum sadece ilk ders gereği böyle yaptım.

Ekler

• 1581598290296.png
    1581598290296.png
    10,5 KB · Görünt.: 118

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
630
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Discord.js 12.0.0-dev versiyonu tam çıkmadan kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Çünki birkaç hatası var bu hatalar botu arada kapatabiliyor. Api hatalarıda bulunuyor. 11.5.1 i kullanmanı öneririm. Birde botu aktif etmeyi ve davet etmeyide burada anlatabilirdin. Çok yarıda kalmış.

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Discord.js 12.0.0-dev versiyonu tam çıkmadan kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Çünki birkaç hatası var bu hatalar botu arada kapatabiliyor. Api hatalarıda bulunuyor. 11.5.1 i kullanmanı öneririm.
Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Dedikleriniz doğrudur, ancak bu sürümde eski sürüme rağmen daha çok özellikleri var eğer dikkat ettiyseniz üstede tam sürüm olmadığını belirmiştim :))​

xCrawet

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

iCannK#7690

Elmaslar
65
Puanlar
3.955
Minecraft
iCannK
Ders'e devam etmenizi öneririm çünkü gerçekten böyle derslere ihtiyacım var :)

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
630
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Dedikleriniz doğrudur, ancak bu sürümde eski sürüme rağmen daha çok özellikleri var eğer dikkat ettiyseniz üstede tam sürüm olmadığını belirmiştim :))​
Aslında bende böyle bir seri başlattım ama hala devamını getiremedim bu aralar çok yoğunum. Biraz araştırırsan açtığım konuyu bulabilirsin.

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485
Niye kendi bilgisayarımız dan kuralım ki Glitch Hangi güne duruyo

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Niye kendi bilgisayarımız dan kuralım ki Glitch Hangi güne duruyo
Öncelikle fikrin için teşekkürler,herkesin bir bakış açısı var ben glitch güvenmiyorum o yüzdende oradan başlamadım​
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Aslında bende böyle bir seri başlattım ama hala devamını getiremedim bu aralar çok yoğunum. Biraz araştırırsan açtığım konuyu bulabilirsin.
Umarım tez bir zamanda kendinize gelirsiniz ve serinin devamını yaparsınız​

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485

Öncelikle fikrin için teşekkürler,herkesin bir bakış açısı var ben glitch güvenmiyorum o yüzdende oradan başlamadım​

glitch e güvenmiyosun da adamların zaten bizden daha iyi yazılım biliyo

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Discord.js 12.0.0-dev versiyonu tam çıkmadan kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Çünki birkaç hatası var bu hatalar botu arada kapatabiliyor. Api hatalarıda bulunuyor. 11.5.1 i kullanmanı öneririm. Birde botu aktif etmeyi ve davet etmeyide burada anlatabilirdin. Çok yarıda kalmış.
Arkadaşın önceki konusunda ben de belirttim fakat kullanmakta ısrarcı :)

Glitche güvenmiyorsunuz? Siz güvende tuttuğunuz sürece güvende kalır. Ama sahibi makineye girip bakmaz diyemem :]

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485

Glitche güvenmiyorsunuz? Siz güvende tuttuğunuz sürece güvende kalır. Ama sahibi makineye girip bakmaz diyemem :]
İşsiz gibi proje arıycagını hiç sanmıyorum

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi

nightfirex

Örümcek Hoşt!

Discord:

☆ Can#8830

Elmaslar
104
Puanlar
9.485
Aynen, o yüzden türk haçk tim basmadığı sürece güvende :)
THT yunanistan sitelerine saldırmakla uğraşıyormuş sanırım forumunda herkez şu siteyi hackledim deyip paylaşıyo Yani glitche güvende :)

Rona

Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
glitch e güvenmiyosun da adamların zaten bizden daha iyi yazılım biliyo

Aynen, o yüzden türk haçk tim basmadığı sürece güvende :)
THT yunanistan sitelerine saldırmakla uğraşıyormuş sanırım forumunda herkez şu siteyi hackledim deyip paylaşıyo Yani glitche güvende :)
Sanırım sizlere kullanmama sebebini açmam gerek ilk olarak glitch node.js sürümü discord.js v12 için uygun değil.
İkincisi şimdiye kadar sizin bilmediğiniz pek çok projeyi bu yolla ele keçirdiler bunlara örnek olarak Kral botu getire bilirim.
Üçüncüsü eğer glitch bu kadar güvenli olsaydı tüm büyük çaplı projeler glitch de kullanılırdı o zaman insanlar salakmı? neden boşuna para harcasınlar ki, demeki bir şeyler biliyorlarda uzak masaüstü kullanıyorlar ha ben demiyorum uzak masaüstüne hiç kimse sızamaz ama alacağınız firma ne kadar iyi güvenlik sağlarsa girilmesi o kadar imkansızlaşır. Ben bilmediğim konularda hiçbir zaman israr etmem ister inanırsınız ister inanmasınız ama benim 83k botum glitch üzerinde patlatıldı ve ben bu yüzden artık glitch kullanmıyorum normalde ss atartım fakat hesabım kapatıldı.​

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı