Sol Reklam
Sağ Reklam

Sceaw

Comeback #</>

Discord:

Pâtr#0010

Elmaslar
279
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
crytek.jpg

Crytek ve Improbable'dan Yeni Bir İş Birliği!
Crytek firması, Almanya'da bulunan 3 Türk kardeş tarafından açılmıştır. Grafikleriyle adından bolca söz ettiren Crytek, yeni bir AAA oyun yapımına başladığını bizlere iletti. Crytek, kısa zaman sonra bu AAA oyunu ile ilgili olarak daha fazla detay paylaşılacağını da iletti. Ortaya muhteşem eserler bırakmayı düşünen Crytek firması, İngiliz bir firma olan Improbable ile iş birliği yapmak için atağa geçmiştir. İş birliği konusunda kararlı ve gururlu olan Crytek, AAA oyun yapımında CryEngine isimli oyun motoru kullanılıp muhteşem eserler çıkartacak. Fortnite’in geliştiricisi ve Improbable 25 milyon dolarlık yatırım fonu ile Unity tekelini yıkmayı planlıyor. Ayrıca şunları da söylemeden geçemeyeceğim. Türk firması olması gerçekten bizlere gurur veriyor!

crytek-spatialos-kullanarak-yeni-bir-aaa-oyun-11684675_o.jpg

Crytek ve Improbable ortak olmaktan gurur duyduklarını ama bunun daha büyük bir şeyin başlangıcı olmasını istediklerini de dile getiriyor. Alanında en iyisi ve her zaman gelişen projeler oluşturmak için diğer teknoloji uzmanları ve geliştirici servisleri ile birlikte çalışmak istediklerini de sıkça dile getiriyorlar. Belki önümüzdeki günlerde Crytek ile başka bir firmanın anlaştığı haberini de yapabiliriz. Bu kadar gelişmiş bir firmadan her şey beklerim. Ayrıca öne çıkan bir Türk firması olduğunda hem beni şaşırttı hem de beni gönlümden fethetti.

hunt-showdown-1.jpg

CRYENGINE ve SpatialOS kullanarak geliştirilen ve yakında yayınlanacak olan 1000 oyunculu Battle Royale oyunu olan Mavericks: Proving Grounds, bu projelerde yer aldığını sizlere belirtmek isterim. Bu oyunu bende oynamayı düşünüyorum, umarım iyi bir oyun olmayı başarır ve diğer oyunlar kadar sevilir. Tabii kitle de çok önemli, bunu unutmayalım. Bu oyun için iyi bir kitle toplayacaklar mı? Hep birlikte izleyip göreceğiz.

Unreal%20GDK%20Marketplace-Featured%20Image-895x489-1d792da6d6645f3ea06c3424c779e3fa.png

SpatialOS nedir?

SpatialOS, gerçek zamanlı oynanan, belirli bir başlangıcı ve sonu olan 2 kişiden 10000 kişiye kadar destek sağlayan bütün oyunlarda kullanılabilir. Ayrıca SpatialOS oyunları PC, Xbox One, PlayStation 4, iOS ve Android için geliştirilebilir özelliği taşıyor. Bu sayede oyunlar çapraz platform desteği ile bütün platformlarda oynanması mümkün olacak. Eğer ki oyun geliştirilip piyasaya sürülürse, bu oyunu Android gibi akıllı telefonlarımızdan da oynayabilme özgürlüğüne sahip olacağız. Artık oyun sizlerin cebine kadar girmiş olacak. İstediğiniz kadar ve istediğiniz yerde oynayabilirsiniz.

Ayrıca Crytek tarafından yapılan oyunun çıkış tarihi şu an belirli değil. Yapımcılar bizlere çok yakında açılacak deseler de bizler bu oyun için de sabırsızlanıyoruz.

KENDİ YORUMUM

Gerçekten iş birliği yapmalarına çok sevindim. Yeni çıkaracakları oyun için de sabırsızlanıyorum. Büyük yapımların birbiri ile kol kola yürümesi çok güzel. Birde o firma Türk firması olduğundan denilecek söz bulunmuyor. Umarım iki firma da ulaşabileceği en üst seviyeye ulaşır.
ayrac-png.60030

Burada konumun sonuna gelmiş bulunuyoruz, umarım konumu beğenmişsinizdir.
Diğer konularımda görüşmek üzere...
Hoş ve esen kal!

Tobi

"No one cared who I was until I put on the mask."
Elmaslar
141
Puanlar
13.980
Bi Crysis Battle Royale çıksa piyasayı deşer geçer bunlar

S

sooply

Ziyaretçi
Güzel bir oyun çıkaracakları kesin.

WinstonTR

o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler
Elmaslar
151
Puanlar
4.305
Yer
Kanada Ontario
Minecraft
WinstonTR
grafik agırlıklı degilde sarıcak bişeyler ekleseler kesin efsane olur D:

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
İşin içinde Crytek var ise bence bu oyunun tutmama gibi bir olasılığı yok gibi :d

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Güzel bir konu olmuş dostum.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Efsane bir oyun bekliyor olacağım ve iyi ki böyle bir konu açmışsın teşekkürler iyi forumlar...​

SoulX

Vatan Sevdalısı

Discord:

SoulX#3935

Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı