Sol Reklam
Sağ Reklam

Bulundu ConConCraft Meslek Skripti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Metestakenn

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

mashe1337

Elmaslar
18
Puanlar
1.355
Yer
Türkiye
Minecraft
Mashe
Merhabalar conconcraft sunucum için pizzacı yeri gelecek ve burada mesela örneğin fırına sağ tıkladığında et verecek bunu yapabilirim kolay birşey fakat
mesela örneğin kendileri bir fırın yapıp kendi yerlerine koyup sürekli pizza kasabilir bunu nasıl yapabilirim? Nasıl düzeltebilirim kısacası olacak şey sadece pizzacıda fırına sağ tıklayınca et vermesi

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
Merhabalar conconcraft sunucum için pizzacı yeri gelecek ve burada mesela örneğin fırına sağ tıkladığında et verecek bunu yapabilirim kolay birşey fakat
mesela örneğin kendileri bir fırın yapıp kendi yerlerine koyup sürekli pizza kasabilir bunu nasıl yapabilirim? Nasıl düzeltebilirim kısacası olacak şey sadece pizzacıda fırına sağ tıklayınca et vermesi
Tam anlamadım. Problemin yaratıldığı kısım sanırım skripti anladığım kadarıyla fırına tıklayınca et verecek şekilde ayarlamışşınız. Ve problemde şu bunlar fırına bişey koymasa da et kasabilir diye anladım ben. Doğrumu anlamışım?

Metestakenn

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

mashe1337

Elmaslar
18
Puanlar
1.355
Yer
Türkiye
Minecraft
Mashe
Tam anlamadım. Problemin yaratıldığı kısım sanırım skripti anladığım kadarıyla fırına tıklayınca et verecek şekilde ayarlamışşınız. Ve problemde şu bunlar fırına bişey koymasa da et kasabilir diye anladım ben. Doğrumu anlamışım?
Yok hayır mesela sadece pizzacı binasında fırına sağ tıklayınca et verecek diğer yerlerde vermeyecek

Ozngky

Fırında Isıttığım İlk Taş
Yumiyan

Discord:

Ozngky

Elmaslar
47
Puanlar
13.520
Yer
Yumiyan Kasabası
Minecraft
Ozngky
Merhaba,

Bahsettiğiniz özellikleri tam olarak anladığımı umuyorum. Pizzacı yerindeki fırına sağ tıklandığında oyunculara et vermek istiyorsunuz, ancak oyuncular kendi fırınlarını yaptıklarında da et kazanabilecekler.

Bunun için bir çözüm, özelleştirilmiş bir fırın bloğu kullanmaktır. Yapmanız gereken şey, normal Minecraft fırın bloğundan farklı bir blok oluşturmak ve bu bloğu oyuncuların kendilerine yerleştiremeyecekleri bir şekilde sınırlandırmaktır.

Bu yeni fırın bloğunu özelleştirmek için, öncelikle Skript veya benzeri bir eklenti kullanmanız gerekebilir. Ardından, bloğun sağ tıklandığında verilecek olan eti ayarlamak için bir Skript kodu yazmanız gerekecektir.

Örneğin, aşağıdaki Skript kodu, oyuncuların sadece pizzacı yerindeki fırına sağ tıkladıklarında et kazanmalarına olanak tanır:

Kod:
on rightclick on furnace:
    if location is not in pizzacı_yeri:
        cancel event
    else:
give player cooked_beef

Burada "pizzacı_yeri" oyuncuların fırınlarını yerleştiremeyecekleri bir bölge olarak belirlenmiştir. Eğer oyuncu bu bölgede değilse, et verme işlemi iptal edilir. Ancak oyuncu pizzacı yerindeki fırına sağ tıklarsa, cooked_beef öğesi verilir.

Umarım bu öneri işinize yarar.

OyunNW

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
5
Puanlar
3.695
Minecraft
AliDmr
options:
pizza-item: cooked_beef
pizza-name: "&6Pizza"

on load:
# Register custom pizza item
register new item with id "PIZZA" named "%pizza-name%" to %pizza-item% with lore "&7Lezzetli pizza!" with permission "pizzacraft.item.pizza"

# Register custom furnace block
register new block with id "PIZZA_FURNACE" named "&6Pizza Fırını" to furnace with permission "pizzacraft.block.pizzafurnace"

on rightclick on furnace:
if furnace is custom furnace:
if region at furnace is "pizzabolgesi":
add 1 of custom item "PIZZA" named "%pizza-name%" to player's inventory
send "&6Lezzetli bir pizza aldınız!" to player
else:
send "&cBurada pizza yapamazsın!" to player

Hataları olabilir, mobilden olduğu kadar yaptım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı