Sol Reklam

Rehber Çok kaliteli bir minecraft sunucusu nasıl açılır? - Büyük Rehber

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EditeY

Karanlık taraftan merhaba!

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri
285348.jpg

Çok kaliteli bir minecraft sunucusu kurma
Özgünlük
Çok kaliteli bir Minecraft sunucusu kurmak için, kendinize özel skriptlerinizin ve sistemlerinizin olması lazım.
Yani a hosting firmasının, hazır plugin paketleri olmaması lazım.
A hostinginden Minecraft sunucusu aldınız orayı kullanın ve kendinize özel bir paketler yapın
eğer yapmayı bilmiyorsanız bu forum'da bazı hazır Plugin Paketi yapanlar var onlardan yaptırabilirsiniz.
Ve dikkat etmeniz gereken bir şey var oradan aldığınız paket hiçbir sunucuda kullanılmaması veya 2-3 tane sunucuda kullanılsın çok fazla sunucuda varsa o paketi almamanızı öneririm, çünkü bir oyuncu başka sunucu varken neden bu sunucu diyebilir o yüzden dikkatli seçin, yetkililer'e geçelim.

businessman-607831_1920.png

Yetkililer
Yetkililer çok önemli bir seçimdir Laubali tavırlar kullanmaması önemlidir!
Eğer sunucunuzda bir Yetkili üyelerle tartışıyorsa o yetkiliyi uyarın ve ya, sunucunuzdan Yetkisini alın.
Yetkililer resmi konuşması önemlidir ve, konuşurken bazen üyelerle şakalaşırsa üyeler o Yetkiliyi ve sunucuyu daha çok sevicektir (Şakalaşma konusunu abartmasın.)
justitia-goddess-goddess-of-justice-goddess-of-truth.jpg

Adalet
Adalet önemli bir konudur, eğer sunucunuzda Adaletsizlik gibi bir durum olursa o üye çok yüksek bir ihtimalle
sunucuyu terkedecektir örnek bir üye tartışıyorsa, tartışmayı başlatan susturulmadı ama tartışmaya katılan susturulduysa,
üye sunucudan ayrılabilir veya başka gibi durumlar Hile konusunu'da dikkate alın,bir üye şüpheliyse anında AnyDesk TW3 demeyin,
çok can sıkıntısı yapıyor, üyeyi gizlice '/vanish' komutuyla takip edin eğer çok şüpheli bir durum olursa kontrole alın.
giphy.gif

Koruma
Koruma
için forum'da bir sürü konu var ve çok fazla kaynak var forum'da olan Güvenlik konularına bakın yapın.
Eğer bunları yaptıysanız ve olmuyorsa bunu yapanın ip adresini bulun (VPN)'li değilse.
Eğer VPN kullanıyorsa işiniz biraz zor o kişinin hakkında biraz bilginiz olmalı ismi soyadı yaşı vb...
Eğer ip adresi veya bilgileriniz varsa dava açabilirsiniz not olarak (Dava açmayı bilmeden dava açmayın.)
Ve davanız olumsuz sonuçlanabilir.
7ec92e_d3fbfa4f9e094eadb41c8e2bcc354138_mv2.jpg

BungeeCord
BungeeCord önemlidir sunucunuzu BungeeCord yapmanızı öneririm.
Nedeni şu: Üyeler Faction'dan bıkıp SkyBlock'a geçmek isteyebilirler ama sunucunuz BungeeCord değilse
Başka sunucuya geçicekler ve üye sayınız azalacaktır.
BungeeCord'u bilmiyorsanız ve açıcaksanız BungeeCord'da birsürü bug vardır en yaygını Port'la admin hesabına
girmesidir, bunu engellemek için forumda birsürü konu var bakabilirsiniz, eğer BungeeCord yapamayacak
bütçedeyseniz, alttaki yazıya bakın.
giphy.gif

Satışlar
Eğer spigot sunucusuysanız Satışlar sizin için önemlidir, ki BungeeCord'a geçmek için.
Bu yüzden VIP satışları, ürün satışları yapın eğer ortak kullanıyorsanız sunucuyu ürünün fiyatını bölüşecek şekilde
yapmanız önemlidir örnek MVIP+ 27TL yerine 30 TL yapın çünkü 27 TL'yi paylaşamazsınız ama 30 TL'yi 15TL olarak paylaşabilirsiniz, ve sunucuyu geliştirebileceksiniz ilk önce zorunda değilseniz, parayı sunucuyu geliştirmeye yatırın ve BungeeCord yapın 80 TL gibi bir fiyat olması lazım BungeeCord.
giphy.gif

Reklam
Sunucunuzun reklamını WebSitelerde para karşılığı yapın ve üye sayısını çoğaltın ve sonrasında sunucunuzu geliştirirsiniz ve, VIP satışları ... yaparsınız sonrasında reklama ihtiyacınız kalmaz ama para yapmadan reklam yapmak isterseniz bu forum'da sunucu kısmı var orada konu açarak yapabilirsiniz reklamını, ve ASLA BİR MİNECRAFT SUNUCUSUNA GİDİP REKLAM YAPMAYIN, sunucunuzun düşmesiyle bitecektir ve DDoS saldırıları alabilirsiniz.

Ekler

• thumb-350-422674.jpg
    thumb-350-422674.jpg
    6,9 KB · Görünt.: 161
Son düzenleme:

Vornland

.
Elmaslar
95
Puanlar
4.530
Büyük rehber dediğin şey bu mu?

EditeY

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri

Dartux

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

dartux#6005

Elmaslar
16
Puanlar
0
diksiyon sanki iyi değilmiş gibi. Bir cümleden bir cümleye atlanıyor ve noktalama işaretlerinde hata var..

Vornland

.
Elmaslar
95
Puanlar
4.530
Eklemek isteyecekleriniz varsa söyleyin ekleyeceğim, ve konuyu okumadınız sanırım.
Konuyu okudum. Sadece ana başlıkları ve herkesin bildiği bazı şeyleri anlatmışsınız.
Benim fikrime göre başlıkta yazdığı gibi büyük bir rehber değil.
Ayrıntılara inip bu alt başlıklarla kalmayıp uygulamalı olarak da anlatabilirsiniz.

EditeY

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri

BlazeNetwork

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
147
Puanlar
9.320
Yer
Bende bilmiyorum nerdeyim?
Ben beğendim büyük rehber denilemez ama gerçekten bilgilendirici bir rehber olmuş.

EditeY

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri
Ben beğendim büyük rehber denilemez ama gerçekten bilgilendirici bir rehber olmuş.
2 tane yeni yazılar ekledim ekleyeceğimde, o yüzden büyük yazdım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

diksiyon sanki iyi değilmiş gibi. Bir cümleden bir cümleye atlanıyor ve noktalama işaretlerinde hata var..
Konuyu okudum. Sadece ana başlıkları ve herkesin bildiği bazı şeyleri anlatmışsınız.
Benim fikrime göre başlıkta yazdığı gibi büyük bir rehber değil.
Ayrıntılara inip bu alt başlıklarla kalmayıp uygulamalı olarak da anlatabilirsiniz.
Gördüğüm hataları düzelttim ve çoğu kişinin bilmediği şeylerde ekledim.

xCrawet

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

iCannK#7690

Elmaslar
65
Puanlar
3.955
Minecraft
iCannK
Forumda birsürü konu var demek yerine anlatsanız daha hoş olur, ayrıca diksiyon dersi almanızı öneririm.

EditeY

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri
Forumda birsürü konu var demek yerine anlatsanız daha hoş olur, ayrıca diksiyon dersi almanızı öneririm.
Bu gün bir yazar'dan aldım :) sizin tarayıcıda bir sorun var bende güzel gözüküyor.

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
Yazım hataları, konu düzeni, anlatım şekli düzeltilirse güzel bir konu olabilir.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Mükemmel bir rehber çok teşekkürler anlık sunucum 400 oyuncu çekiyor. Dava açmayı bilmeden dava açmayın ne olm çok basit sanıyorsun herhalde bu işleri

EditeY

Discord:

tengri#7983

Elmaslar
293
Puanlar
11.100
Yer
Türkiye,İstanbul
Minecraft
god-tengri
Yazım hataları, konu düzeni, anlatım şekli düzeltilirse güzel bir konu olabilir.
Hocam, düzelttim zaten nerede yazım hatası yaptıysam söyleyin düzelteyim.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Mükemmel bir rehber çok teşekkürler anlık sunucum 400 oyuncu çekiyor. Dava açmayı bilmeden dava açmayın ne olm çok basit sanıyorsun herhalde bu işleri
Hocam, öneriniz varsa söyleyin lütfen konuyu aşağılamayın.

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı