Sol Reklam

İnceleme Code Geass | Anime İncelemeleri #8

Code Geass İzledin Mi?

• Evet, izledim.

Oylar: 4 66,7%
  • Hayır, izlemedim.

Oylar: 2 33,3%
  • Hayır ama izleyeceğim.

Oylar: 0 0,0%

• Oy Verenler
    6
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
D

Duygulandım

Ziyaretçi
Code Geass Wallpaper.jpg

Code Geass

Yönetmen: Goro Taniguchi
Stüdyo: Sunrise, MBS
Tür: Mecha, Macera, Dram, Aksiyon
Yapım Yılı: 2006
Sezon Sayısı: 2
Bölüm Sayısı: 25+25
MyAnimeList Anime Puanı: 10/8.72

Code Geass'ın Konusu

10 Ağustos 2010 yılında, Britanya Japonya'ya savaş açar. Japonya, Britanya İmparatorluğu'nun en yeni ve en güçlü insansı robotu olan Knightmare Frame'e karşı hiçbir şey yapamaz. Japonya, Britanya'ya büyük bir farkla yenilir. Japonya artık Alan 11'dir ve Japonlara da artık 11'ler denilir. Britanya prensi olan Lelouch vi Britanya'nın annesi gözü önünde katledilir, canından çok sevdiği kardeşi olan Nunnally görme ve yürüme yetisini kaybeder. Lelouch babasına bunu söylediğinde ise babası onları Japonya'ya, sefil bir hayata terk eder. Varlıklı bir aile tarafından korunan Lelouch ve Nunnally, soy isimlerini Lamperouge olarak değiştirirler ve varlıklı bir yaşam sürerler. Savaştan yedi yıl sonra Lelouch liseden kumar oynamak için arkadaşı Rivalz ile kaçar. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler bir anda kaza yaparlar. Lelouch, onları kontrol etmek için kamyonun yanına gider ve kamyonun içerisinde mahsur kalır. Kamyon kaçmak için tekrar hareket eder ve kamyonun peşinde Britanya özel kuvvetleri vardır. Mahsur kalan Lelouch kamyonun içerisinden çıkamaz. Bu yüzden yakalanır. Onu yakalayan kişi Britanya askeri olan ve çocukluk arkadaşı olan Suzaku’dur. Bu sırada askeri sır olan kutu açılır ve içerisinden esrarengiz bir kız çıkar. Bu sırada Britanya askerleri Lelouch ve kızı yakalar. Leouch'un vurulmasını istemeyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulur. Lelouch’un öldürülmesine engel olmak için gizemli kız Lelouch'un önüne atlar ve gizemli kız vurulur. Gizemli kız ölmeden önce Lelouch’a özel ve doğaüstü bir güç olan Geass gücünü verir. Geass gücü Lelouch'un emir verdiği herkesin o emri yapmasını sağlar. Lelouch, bu gücü Britanya'yı yok etmek ve babasından intikam almak için kullanmaya karar verir.

Karakterler

Lelouch.gif

Lelouch Lamperouge - Lelouch vi Britanya

Nunnaly Lamperouge.gif

Nunnally Lamperouge - Nunnally vi Britanya

Suzaku Kururugi.gif

Suzaku Kururugi

C.C.gif

C.C.

Kallen.gif

Kallen Stadtfeld

Shirley Fenette.gif

Shirley Fenette

Milly Ashford.jpg

Milly Ashford

Code Geass Hakkındaki Görüşlerim

Code Geass benim için çok önemli bir anime. Çünkü en sevdiğim anime. Code Geass'ı yeni bitirdim ve en sevdiğim animeler arasında zirveye oturdu. Çizimleri çoğu kişi beğenmese de çizimleri bence mükemmel. Karakterleri, hikayesi, çizimleri ile mükemmel bir anime. Hikayesi ağzımı açık bıraktı. Anime sürekli beni şaşırttı. Çok saran ve kendini gerçekten izleten bir anime. Animedeki Lelouch karakteri o kadar zeki bir karakter ki, sürekli Lelouch gibi düşünmeye başladım. Evde de onun taklitlerini yapıyorum. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

code geass wallpaper.jpg

Ekler

• Lelouch.gif
    Lelouch.gif
    998,6 KB · Görünt.: 61
Son düzenleme:

Violet Evergarden

From bottom of my heart "I Love You"

Discord:

Violet Evergarden#9379

Elmaslar
709
Puanlar
9.550
Gerçekten güzel konu olmuş Duygu eline sağlık :<3:

L

Lendry

Ziyaretçi
Anime izlemeyi pek fazla seven birisi değilim ama bu tarz konular açıldığı sürece ilgimi çekmiyor değil. xd Yine çok başarılı bir konu olmuş ellerine sağlık. <3

Lelouch Lamperouge bu karakterin gifi ayrı bir güzel ama :D

D

Duygulandım

Ziyaretçi
D

Duygulandım

Ziyaretçi
Anime izlemeyi pek fazla seven birisi değilim ama bu tarz konular açıldığı sürece ilgimi çekmiyor değil. xd Yine çok başarılı bir konu olmuş ellerine sağlık. <3

Lelouch Lamperouge bu karakterin gifi ayrı bir güzel ama :D
Lelouch'la yaşıtız ihihihihi. <3

L

Lendry

Ziyaretçi
D

Duygulandım

Ziyaretçi
Izlemedim ama aralarında en yakışıklı suzaku Kururugi bence
Suzaku da fena. Ama izlersen Lelouch sana daha iyi gelebilir. Her şey dış görünüş değil. Ona kalırsa kötülerden biri çok daha yakışıklı ama Lelouch farklı...

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Animelerin yüzlerce bölüm olmasını geçtim, artık izlemeye yetişemiyorum. Sayenizde bir sürü listem oldum ?

AnadoluHost

Fiyat + Performans + Kalite

Discord:

Kiyo#4051

Elmaslar
44
Puanlar
2.325
Minecraft
Pyme93
Söyleyecek çok şeyim var ama basitçe yazacağım.27 yaşına geldim ve Code Geass hala favori animemdir. Hani yüzüklerin efendisi , star wars vb orjinal-unutulmaz filmlerdir ya, Anime klasmanındada bu öyledir.

Lelouch vi Britannia size emrediyor ! - Geberin !

D

Duygulandım

Ziyaretçi
Söyleyecek çok şeyim var ama basitçe yazacağım.27 yaşına geldim ve Code Geass hala favori animemdir. Hani yüzüklerin efendisi , star wars vb orjinal-unutulmaz filmlerdir ya, Anime klasmanındada bu öyledir.

Lelouch vi Britannia size emrediyor ! - Geberin !
Beni en çok etkileyen animelerden biridir. Benim en sevdiğim 2. anime ve gerçekten çok güzel bir animedir.

Todo

Just A Future Surgeon
Emektar

Discord:

Todo#1808

Elmaslar
193
Puanlar
14.160
Minecraft
GakkoshBEY
Hoş bir anime serisiydi, izlemeyenler için izlemesini tavsiye edebilirim.

emirhanlord

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Nekro#8006

Elmaslar
0
Puanlar
13.255
Suzaku'ya az sövmedim he

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı