Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Çakma lobide BungeeCord komutlarını nasıl engellerim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheFlaxed01

Play.TriaNetwork.Tk

Discord:

TheFlaxed#1433

Elmaslar
16
Puanlar
0
Minecraft
TheFlaxed
Öncelikle merhaba arkadaşlar benim sorunum BungeeCord komutlarını sadece Çakma lobide engellemek istiyorum mesela AdvancedBan'ı BungeeCorda ekledim ve BungeeCord configinden yetkililere yetkilerini verdim ama oyuncular yetkili isimleriyle girip Çakma lobide AuthMe'ye takılmadan komutları girebiliyorlar disabled commands'a eklesem bu sefer yetkililer ban vs. atamıyor skriptle engellenemiyor zaten. aranızda BungeeCorddan anlayan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Disabled commandsa ekledikten sonra oplarda mı ban atamıyor? Console üzerinden ban atılıyor mu?

TheFlaxed01

Play.TriaNetwork.Tk

Discord:

TheFlaxed#1433

Elmaslar
16
Puanlar
0
Minecraft
TheFlaxed
Disabled Commands eklediğim zaman sadece konsoldan ban atabiliyorum başka türlü olmuyor disable commands dan kaldırsam bu sefer yetkili isimleriyle girip ban mute vs. atabiliyorlar.

SYN_T3SL4

If you can't handle it you will win nothing !

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Disabled commandsa ekledikten sonra oplarda mı ban atamıyor? Console üzerinden ban atılıyor mu?
Arkadaş komple engellemek istemiyor.
Disabled Commands eklediğim zaman sadece konsoldan ban atabiliyorum başka türlü olmuyor disable commands dan kaldırsam bu sefer yetkili isimleriyle girip ban mute vs. atabiliyorlar.
Hacı gülle bunun tek seçeneği var o da çakmalobide ki ana dizine gelip oradan commands.yml yi bul. Orada disabled kısmına tek tek ekle. Ha 2. çözüm eğer çakmalobide komut engelleyecek bir eklenti kullanıyorsan misal essentials oradan da yapabilirsin. Bunun başka çözümğ yok. Bu sayede bungee komutları sadece çakmalobide engellenir. Ki tahminimce /server ı engellemeye falan çalışıyorsun.

TheFlaxed01

Play.TriaNetwork.Tk

Discord:

TheFlaxed#1433

Elmaslar
16
Puanlar
0
Minecraft
TheFlaxed
Arkadaş komple engellemek istemiyor.

Hacı gülle bunun tek seçeneği var o da çakmalobide ki ana dizine gelip oradan commands.yml yi bul. Orada disabled kısmına tek tek ekle. Ha 2. çözüm eğer çakmalobide komut engelleyecek bir eklenti kullanıyorsan misal essentials oradan da yapabilirsin. Bunun başka çözümğ yok. Bu sayede bungee komutları sadece çakmalobide engellenir. Ki tahminimce /server ı engellemeye falan çalışıyorsun.
Çakma lobiye essentials kurup disabled commands a ekledim fakat hala engellenmiyor.

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Çakma lobiye essentials kurup disabled commands a ekledim fakat hala engellenmiyor.
Denediğin hesabın op olmadığından emin misin ? Eğer eminim diyorsan tek çaren komple engellemek.

daywe

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

.eoxyn

Elmaslar
131
Puanlar
13.595
Yer
Antalya
Bungeecord config.yml ye gir sonra
permissions:
Kod:
permissions:
  default:
  - bungeecord.command.server
  - bungeecord.command.list
  admin:
  - bungeecord.command.alert
  - bungeecord.command.end
  - bungeecord.command.ip
  - bungeecord.command.reload
Buradan yetkileri sil
/server komutunu bungeecord.command.server yetkisini silerek kaldırabilirsin.

AnEnemy

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
10
Puanlar
0
Minecraft
AnEnemyHas
AuthMe de OP olsan bile login olmadan hiç bir komutu kullanamamanı sağlayan bir ayar var onu araştır.

TheFlaxed01

Play.TriaNetwork.Tk

Discord:

TheFlaxed#1433

Elmaslar
16
Puanlar
0
Minecraft
TheFlaxed
Denediğin hesabın op olmadığından emin misin ? Eğer eminim diyorsan tek çaren komple engellemek.
AuthMe de OP olsan bile login olmadan hiç bir komutu kullanamamanı sağlayan bir ayar var onu araştır.
Bungeecord config.yml ye gir sonra
permissions:
Kod:
permissions:
  default:
  - bungeecord.command.server
  - bungeecord.command.list
  admin:
  - bungeecord.command.alert
  - bungeecord.command.end
  - bungeecord.command.ip
  - bungeecord.command.reload
Buradan yetkileri sil
/server komutunu bungeecord.command.server yetkisini silerek kaldırabilirsin.
Arkadaşlar galiba anlatamadım ben AdvancedBan pluginini bungeecordla kullanıyorum mecbur bungeecorddan yetki eklemem gerek adminlere ab.ban.perma yetkisi verince kötü niyetli biri server adminin ismiyle girip login yapmadan herkesi banlayabilir AuthMe bungeecord komutlarını engelleyemiyor malesef, ayrıca bungeemsg kullanıyorum login yapmadan msg atılabiliyor. elbet bir yolu vardır bunu engelleyen bir sürü server var.

Ekler

• 2019-08-13_22.14.56.png
    2019-08-13_22.14.56.png
    62,6 KB · Görünt.: 210

ByRegular

CubeDesign Service
Premium
Emektar

Discord:

ByRegular#7539

Elmaslar
622
Puanlar
12.060
Yer
Antalya
Minecraft
ByRegular
Öncelikle merhaba arkadaşlar benim sorunum BungeeCord komutlarını sadece Çakma lobide engellemek istiyorum mesela AdvancedBan'ı BungeeCorda ekledim ve BungeeCord configinden yetkililere yetkilerini verdim ama oyuncular yetkili isimleriyle girip Çakma lobide AuthMe'ye takılmadan komutları girebiliyorlar disabled commands'a eklesem bu sefer yetkililer ban vs. atamıyor skriptle engellenemiyor zaten. aranızda BungeeCorddan anlayan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.
Bu sorunu bende daha önceden açtığım sunucularda yaşıyordum discord ile iletişime geçerseniz size eklentiyi veririm ve nasıl çalışacağını filan söylerim.

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Arkadaşlar galiba anlatamadım ben AdvancedBan pluginini bungeecordla kullanıyorum mecbur bungeecorddan yetki eklemem gerek adminlere ab.ban.perma yetkisi verince kötü niyetli biri server adminin ismiyle girip login yapmadan herkesi banlayabilir AuthMe bungeecord komutlarını engelleyemiyor malesef, ayrıca bungeemsg kullanıyorum login yapmadan msg atılabiliyor. elbet bir yolu vardır bunu engelleyen bir sürü server var.
Yalnız authme giriş yapmadan başka komut girilmesine izin vermez. Eğer veriyorsa sorunun şuan için authmeden ya da başka bir skriptten kaynaklıdır. Önce onları kontrol et.

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Düzeltiyorum. Aşağıdaki eklentiyle dener misin lütfen:

TheFlaxed01

Play.TriaNetwork.Tk

Discord:

TheFlaxed#1433

Elmaslar
16
Puanlar
0
Minecraft
TheFlaxed
ByRegular teşekkürler, sorun çözülmüştür konu kilitlenebilir.

daywe

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

.eoxyn

Elmaslar
131
Puanlar
13.595
Yer
Antalya
Bu sorunu bende daha önceden açtığım sunucularda yaşıyordum discord ile iletişime geçerseniz size eklentiyi veririm ve nasıl çalışacağını filan söylerim.
Buradan da anlatır mısınız lütfen başkalarıda yararlanabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı