Sol Reklam

Bu Sezon İzlenilecek En Güzel Türk Dizileri

lildmr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

ozanlands#7777

Elmaslar
677
Puanlar
8.160
Minecraft
dayioglu
335333EE-094A-4966-ACDF-40620E454F6E.jpeg

Bu Sezonun En İyi Türk Dizileri
İzlenebilecek En İyi Türk Dizileri

Merhaba değerli Minecraft Türkiye okurları, bugün sizlere Türkiye'de yayınlanan bu sezonun en iyi dizilerini tanıtacağım. Biliyorsunuz hepimiz Türk yapımı iyi bir dizi bulmak konusunda zorluk çekiyoruz fakat ön yargılı yaklaştığımız için genellikle dizileri izlemeden geçiyoruz bugün ben kendi izlediğim ve izlerken keyif aldığım dizileri sizinle paylaşacağım. Dizilerin yayınlandığı günler ve oyuncu kadrosunu konumum en alt kısımında bulabilirsiniz. Dizilerin Reyting oranlarını ise dizi tanıtımlarının hemen sonunda bulabilirsiniz.

69F2337B-C270-49BB-9BE1-92FF072E632D.jpeg

Mucize Doktor

Listemin ilk sırasında Mucize Doktor adlı diziye yer verdim. Dizi ilk kez bu sezon yayın tarihine başladı ve Reyting rekorları kırdı. Dizi Fox adlı kanalda her perşembe saat 20:00'da yayınlanıyor. Dizinin hikayesine gelecek olursak, dizinin başrolü olan Ali adlı kişi bir köyde hayata gözlerini açıyor, otizm hastalığı olan birinin doktor olma hikayesini anlatıyor. Ali otizm ve savant sendromlu olduğundan kimseye bahsetmemiştir. İçine kapanık biri etkisi yaratıyor ve gerçekten iyi bir oyunculuk yeteneğine sahip. Dizinin oyuncu kadrosu birbirinden usta isimlerle dolu, bu isimlere gelicek olursak, Tane Ölmez adlı kişi dizide Ali rolünü canlandırıyor, Onur Tuna adlı kişi dizide Ferman rolünü canlandırıyor, Sinem Ünsal adlı kişi Nazlı rolünü canlandırıyor bu kişiler dizinin başrolü olduğu için açıkladım. Mucize Doktor dizisini FOX adlı kanalda perşembe günü saat 20:00'da izleyebilirsiniz.

59DD6061-8F7D-475B-A379-6FFC00131A4E.jpeg

MasterChef Türkiye

Evet değerli forum okurları, içinizden bu dizi değil ki dediğinizi duyar gibiyim biliyorum bu dizi değil fakat güzel dizi sayısı Türkiye'de az olduğu için bu listeme bir adet yarışma programı eklemeye karar verdim. İzlerken en çok keyif aldığım program diyebilirim, hatta öyle özellikle haftanın neredeyse çoğu günü yayında olduğu için neredeyse her gün programı izliyorum. Program adından anlayacağımız şekilde bir yemek yarışması ama diğer yemek yarışmaları gibi kısa değil, gerçekten çok uzun soluklu bir yarışma neredeyse her hafta bir aksilik olmazsa bir kişi eleniyor ve takımlar geçen haftadan beri eksilmeye başladı yaklaşık 10 hafta sonra sezon finalinin gerçekleşeceğini düşünüyorum, yarışmanın mantığını size kısaca anlatıcak olursam, haftanın başında bir adet kaptanlık oyunu oynanıyor ve oyunu kazanan kaptan oluyor ve karşısına bir kaptan daha seçiyor ve oyunu kazanan kişiden başlayarak her kaptan takımına bir oyuncu seçiyor ve MasterChef'te kırmızı ve mavi takım diye iki adet takım oluşuyor, bu takımlar arasında takım dokunulmazlığı oyunu oynuyor ve yenilen takım eleme potasına giriyor ve kendi aralarında bireysel dokunulmazlık oyunu oynuyorlar. Oyunu kazanan kişi oylamada yazılmıyor, ve bir kişiyi direkt eleme potasına gönderiyor, bir kişide takım oylamasıyla eleme potasına gönderiliyor ve bir günün sonunda 2 kişi eleme potasında oluyor, diğer gün aynı olaylar tekrarlanıyor ve tam 4 kişi eleme oyunu oynuyor. Eleme oyununda şeflerden birisi bir yemek yapıyor ve o yemeğe en az benzeyen tabağı yapan yarışmacı yarışmadan eleniyor.

Editör Notu

Yukarıda bahsettiğim iki program da gerçekten izlenilmeye değer olan programlar. Ne yazık ki gönül isterdi birçok program ekleyebileyim fakat o kadar araştırmama rağmen güzel bir program bulamadım, fakat bulduğum programları iyi açıkladığımı düşünüyorum. İyi forumlar Minecraft Türkiye ailesi.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Şimdi bazı şahıslar, Mucize Doktor dizisinin Türk dizisi olup saçma sapan bir yapıma ait olduğunu söyleyebilirler. Bu dizi her her ne kadar yabancı uyarlamalı bir dizi olsa bile diziden çıkarılması çok önemli dersler var. Mesela dizide Ali Vefa adıyla oynayan oyuncu onun gibi birçok insanın her şeyi yapabileceğini vurguluyor. Gerçekten saçma sapan dizileri izlemek yerine cidden tür dizileri izleyip öp önemli dersler çıkarmakta fayda var :3

lildmr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

ozanlands#7777

Elmaslar
677
Puanlar
8.160
Minecraft
dayioglu
Şimdi bazı şahıslar, Mucize Doktor dizisinin Türk dizisi olup saçma sapan bir yapıma ait olduğunu söyleyebilirler. Bu dizi her her ne kadar yabancı uyarlamalı bir dizi olsa bile diziden çıkarılması çok önemli dersler var. Mesela dizide Ali Vefa adıyla oynayan oyuncu onun gibi birçok insanın her şeyi yapabileceğini vurguluyor. Gerçekten saçma sapan dizileri izlemek yerine cidden tür dizileri izleyip öp önemli dersler çıkarmakta fayda var :3
Gerçekten senin gibi düşünüyorum, Türkiye'de izlenilmeye değer tek dizi ve gerçekten izleyince ders çıkarıyorsun.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gerçekten senin gibi düşünüyorum, Türkiye'de izlenilmeye değer tek dizi ve gerçekten izleyince ders çıkarıyorsun.

Evet, aslında bende pek Türk dizisi izlemem ama bazen dikkatimi çeken güzel yapımlı Türk dizilerine karşın şans veririm.

minatodr1

"minatodr1.design"
Elmaslar
238
Puanlar
6.885
Yer
Japan
Mucize doktoru ilk izlerken aşağı resimdeki filmin aynısını yapmışlar demiştim fakat dizi sonradan klasik Türk aşk filmlerine döndü.

gd.jpg

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı