Sol Reklam
Sağ Reklam

Bu Benim Hikayem!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
Eki Görüntüle 92615

Bu Benim Hikayem!

Merhaba. "Bu Benim Hikayem!" başlığı altında oluşturduğumuz bu etkinliğe hepinizi davet ediyoruz. Bu etkinliğe katılmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Kısa bir özet geçeyim, derinlere daha sonra ineriz. İlk önce herkes Minecraft ile ilgili bir hikaye yazmalı. Bu hikaye bir Pillager'ın hikayesi, hayvanların hikayesi veya köylülerin zorluğunu anlatabilir hiç fark etmez. Hatta Steve ve Alex'in yanı sıra yeni bir karakter yapabilirsiniz. Önemli olan tek şey Minecraft'ın özelliklerini kaybetmemesi. Mesela televizyon, elektrik süpürgesi falan eklemeyin hikayenizin içine. Bu hikayenin temasını bozar.

Minecraft hikayeniz ile ilgili bir kapak yapabilirsiniz. Kapak hikayenizi yansıtıcı olmalı. Bu en önemli etmen. Kapağınız güzel, ilgi çekici ve hikaye ile uyumlu olursa 1 puan öndesiniz demektir. Hikayenize sadece başlık eklemek yerine 1 karelik bir tablo oluşturup, başlık ekleyip, gerekli yerleri doldurursanız düzeni sağlarsınız. Böylelikle okuyucunun okuma hevesi artar. Küçük bir örneğimizi aşağıya koyduk.

Hayvanlar Firarda
Not: Çizimlerin size ait olması gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

----------------------------------------------------------------------------
Hikaye Kriterleri

Hikayenizi tek bölüm de yapabilirsiniz, birden fazla bölüm de. En fazla 3 bölüm yapmanız gereklidir. Hikayelerinizi "Minecraft Hikayeleri" kategorisine açmanız gerekir. Diğer kategoriye açan kişilerin konuları sayılmayacak. Yarışma 26 Eylül'ün sabahında başlayacak, 28 Eylül'ün akşamında bitecek. Pazar günü, yani 29 Eylül'de sonuçlar söylenecek. Hikayelerinizi bize yarın atmaya başlayabilirsiniz. Hikayelerinizi "
Konuşma Balonu" kısmına tıklayarak bize atabilirsiniz.

Tek Bölüm Kriterleri

1. Tek bölümlük hikayelerin kelime sayısı en az 850 olmalıdır.
2. Hikaye ile ilgili 4 resim barındırılmalı. ( kendisinin olma zorunluluğu yok )
3. Bir resmin altında en az 2 paragraf olmalı, paragraflar en az 4 cümle, en fazla 10 cümle içermeli. Bir cümlenin içinde 10-20 aralıklarıyla kelime sayısı olmalı.
4. İmla kurallarına dikkat edilmeli, mantık hatası az olmalı.
5. Konunun düzenine önem verilmeli.
Çift Bölüm Kriterleri

1. Bir bölüm en az 350 kelime içermeli.
2. Hikayenin bir bölümü ile ilgili en az 2 resim barındırılmalı.
3. Bir resmin altında en az 2 paragraf olmalı, paragraflar en az 4 cümle, en fazla 10 cümle içermeli. Bir cümlenin içinde 10-20 aralıklarıyla kelime sayısı olmalı.
4. İmla kurallarına dikkat edilmeli, mantık hatası az olmalı.
5. Konunun düzenine önem verilmeli.
Şartlar

20 mesaja sahip olmanız gerekmektedir.
Minecraft Türkiye'nin Discord sunucusunda bulunmanız gerekmektedir.
Katıldığınızı konu altına "Katılıyorum. Discord Adresim: *#7999" gibi mesaj atmanız gerekmektedir.

----------------------------------------------------------------------------

:tada:
Ödüller

Birinci olan kişiye "Yarışma Birincisi" flaması.
İlk üçe giren kişiye "Minecraft Yazarı" madalyası.
Birinci olan kişiye 4 haftalık Premium.
Konusu onaylanan kişilere 3 günlük Premium.

Not: Yazması iyi olan kişileri tespit ettiğimizde yetkili ekibine davet ediyoruz. Eğer kabul ederse editör ekibine almaktan memnuniyet duyarız.

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Katılıyorum. Discord Adresim: cosmicfugue#0001

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Hem Edebi anlamda hem de forum için güzel etkinlik olacak gibi görünüyor. Şimdiden katılan herkese bol şanslar dilerim :)

S

sooply

Ziyaretçi
Etkinlik an itibarı ile başlamıştır. Bize "Konuşma Baloncuğu" ile yazdığınız hikayeleri atabilirsiniz.

Not: Etkinliğe katılanlar arasında çekiliş olacaktır. Oyun adı ve türü belli değil. Bize iletmediğiniz hikayeler yarışmaya girmiş sayılmayacak.

OxlothNetwork

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
4
Puanlar
0
Çok güzel bir etkinlik olmuş!

Enesbas14

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

realhighlander

Elmaslar
37
Puanlar
13.320
Yer
İstanbul
Çok Hoş ve Mantıklı Bir Etkinlik Tebrikler :) <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı