Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Blokların belirli şans ile silme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xMatti

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

iamxmatti

Elmaslar
3
Puanlar
910
Yer
Türkiye
Minecraft
xMatti
Sunucumda dünyadaki Mob spawnerlerin %90'ını silme istiyorum var mıdır? Acil lazım çünkü.

Szuka

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Cursed#9988

Elmaslar
2
Puanlar
2.010
Minecraft
Cursed
bana da lazım

Edoux

Skript Developer
Gloria

Discord:

edoux.

Elmaslar
95
Puanlar
1.430
Yer
İstanbul
Minecraft
Edoux
worldedit ile yapmayı deneyebilirsiniz (ben denemedim fakat aklıma bu çözüm geldi) tüm dünyayı seçip replace komutunu kullanabilirsiniz

örnek:
JavaScript:
//replace spawner 90%air,0%dirt

yüzdesel olarak değiştirmek için en az 2 adet değişken belirlemelisiniz o yüzden böyle yazdım

TheBoombouncer

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
17
Puanlar
13.330
worldedit ile yapmayı deneyebilirsiniz (ben denemedim fakat aklıma bu çözüm geldi) tüm dünyayı seçip replace komutunu kullanabilirsiniz

örnek:
JavaScript:
//replace spawner 90%air,0%dirt

yüzdesel olarak değiştirmek için en az 2 adet değişken belirlemelisiniz o yüzden böyle yazdım
Oluşturulmamış chunklar vs olmayabilir ek olarak nasıl tüm dünyayı seçeceğinide yazsaydınız keşke..

Bana kalırsa spigot.yml paper.yml'de öyle bir seçeneğin olduğunu hatırlamıyorum ama belki olabilir. Bence böyle bir durum açılmış chunklar için sıkıntı çıkarabilir. Belki Iris gibi pluginlerle ayarlanabiliyordur fakat onun içinde yeni dünya açman daha mantıklı olur.

Basit çözüm olarak küçük bir skript ile spawner'ı kırınca %10 ihtimalle düşmesi için ayarlayabilirsin. Bunu viplere ayrı ayrı yetkilerle vererek(vip:%15,mvp:%20 gibi) seçenekte oluşturabilirsin.

xMatti

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

iamxmatti

Elmaslar
3
Puanlar
910
Yer
Türkiye
Minecraft
xMatti
Oluşturulmamış chunklar vs olmayabilir ek olarak nasıl tüm dünyayı seçeceğinide yazsaydınız keşke..

Bana kalırsa spigot.yml paper.yml'de öyle bir seçeneğin olduğunu hatırlamıyorum ama belki olabilir. Bence böyle bir durum açılmış chunklar için sıkıntı çıkarabilir. Belki Iris gibi pluginlerle ayarlanabiliyordur fakat onun içinde yeni dünya açman daha mantıklı olur.

Basit çözüm olarak küçük bir skript ile spawner'ı kırınca %10 ihtimalle düşmesi için ayarlayabilirsin. Bunu viplere ayrı ayrı yetkilerle vererek(vip:%15,mvp:%20 gibi) seçenekte oluşturabilirsin.
O şekilde de adamın elindeki spawner de gidebilir. Bana mantıkla bir şey lazım.

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX

xMatti

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

iamxmatti

Elmaslar
3
Puanlar
910
Yer
Türkiye
Minecraft
xMatti

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
Biliyorsan yardım edebilirsin yazmak için yazmaya gerek yok.
Ben sadece sizin mantık hatanızı düzelttim. Boş bir mesaj yazmadım yani skript konusunda da "boşa yazmaya gerek yok" falan yazıyorsanız neyse, arkadaş üstte mantığı anlatmış zaten mantığı kullanmamanız sizin kendi sorununuz.

Kod:
options:
    sestutmadı: block.note_block.pling
    sestuttu: entity.experience_orb.pickup
    yetki: spawner.yetki
    düşmeşans: 90
    tuttumesaj: &aBugün şanslı günündesin.
    tutmadımesaj: &cBugün şanssız günündesin.
on break of spawner:
    if player has permission "{@yetki}":
        chance of 90%:
            cancel event
            send action bar "{@tutmadımesaj}" to player
            play sound "{@sestutmadı}" with volume 1 to the player
            stop
        chance of {@şans}%:
            send action bar "{@tuttumesaj}" to player
            play sound "{@sestuttu}" with volume 1 to the player

Arkadaşın üstte dediği bunun gibi bir skript bu skript spawner kazınca %10 ihtimalle spawner düşürmesini sağlıyor. Siz üstte direk belirli bir kısmını yok etme demişsiniz bu üstte yazdığım skripti on spawner spawn eventini kullanarak spawn olma konusunda da yapabilirsiniz.

Not: Yorumunuzu yine okudum bu skriptede adamın elindeki item gidicek bu sefer diyebilirsiniz. Bu item gitme sorunu aslında fixlenir fakat birazcık uzun bir skript olacağı için onun için ücretsiz yardım etmez kimse diye düşünüyorum. Benim tavsiyem mesajlarda "Ahh, sanırım spawnerı bozdum vb." gibi mesajlar ekleyerek kırınca bozulma gibi bir şekilde anlatabilirsiniz.

xMatti

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

iamxmatti

Elmaslar
3
Puanlar
910
Yer
Türkiye
Minecraft
xMatti
Ben sadece sizin mantık hatanızı düzelttim. Boş bir mesaj yazmadım yani skript konusunda da "boşa yazmaya gerek yok" falan yazıyorsanız neyse, arkadaş üstte mantığı anlatmış zaten mantığı kullanmamanız sizin kendi sorununuz.

Kod:
options:
    sestutmadı: block.note_block.pling
    sestuttu: entity.experience_orb.pickup
    yetki: spawner.yetki
    düşmeşans: 90
    tuttumesaj: &aBugün şanslı günündesin.
    tutmadımesaj: &cBugün şanssız günündesin.
on break of spawner:
    if player has permission "{@yetki}":
        chance of 90%:
            cancel event
            send action bar "{@tutmadımesaj}" to player
            play sound "{@sestutmadı}" with volume 1 to the player
            stop
        chance of {@şans}%:
            send action bar "{@tuttumesaj}" to player
            play sound "{@sestuttu}" with volume 1 to the player

Arkadaşın üstte dediği bunun gibi bir skript bu skript spawner kazınca %10 ihtimalle spawner düşürmesini sağlıyor. Siz üstte direk belirli bir kısmını yok etme demişsiniz bu üstte yazdığım skripti on spawner spawn eventini kullanarak spawn olma konusunda da yapabilirsiniz.

Not: Yorumunuzu yine okudum bu skriptede adamın elindeki item gidicek bu sefer diyebilirsiniz. Bu item gitme sorunu aslında fixlenir fakat birazcık uzun bir skript olacağı için onun için ücretsiz yardım etmez kimse diye düşünüyorum. Benim tavsiyem mesajlarda "Ahh, sanırım spawnerı bozdum vb." gibi mesajlar ekleyerek kırınca bozulma gibi bir şekilde anlatabilirsiniz.
Skript için teşekkürler ama benim aradığım bu değil siz de demişsiniz ücretsiz kimse yardım etmez diye belki yardım eden olur konu açık kalsın.

YvZKL46

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
1.995
Yer
çeşme
Mob spawnerlerin %90’ını silmek için iki farklı yol deneyebilirsiniz: Yol 1: Dünyayı yeniden oluşturun Bu yöntem, dünya haritasının kaybolmasına ve tüm yapıların, eşyaların ve oyuncu verilerinin silinmesine neden olacaktır. Ancak, dünya dosyasını kopyalayarak oyunu backup alabilirsiniz.

1. Sunucuyu kapatın.
  2. Sunucu üzerindeki “world” dosyasını silin veya başka bir yere taşıyın.
  3. Sunucuyu yeniden başlatın ve yeni bir dünya oluşturun.
Yol 2: Mob spawnerlerini silin Bu yöntem, belirli mob spawnerlerini silmenizi sağlar ve tüm dünya verilerinizi korur.
  1. Sunucuyu kapatın.
  2. Sunucu dosyalarınızda “world” klasörü altında “region” klasörünü bulun.
  3. “region” klasörüne gidin ve mob spawnerlerini silmek istediğiniz tüm “mca” dosyalarını bulun.
  4. “mcaselector” vb bir program ile ilgili bölgenin korunacak alanlarını işaretleyin ve tüm mob spawnerlerini seçin.
  5. Seçili alanın tamamını delete (silme) işlemi uygulayın.
  6. Sunucuyu yeniden başlatın ve dünyadaki mob spawnları kaybolmuş olarak gözlemleyin.
Not: Bu işlem, çevredeki birçok mobun ölümüne ve güncelleme gerektirebilen binaların hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, önce dünya dosyalarınızın bir kopyasını almanız önerilir. Bu iki yöntem arasından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ancak, öncelikle sunucu dosyalarındaki tüm yan dosyaların ve bir yedeğin alınması gerekmektedir.

xMatti

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

iamxmatti

Elmaslar
3
Puanlar
910
Yer
Türkiye
Minecraft
xMatti
Mob spawnerlerin %90’ını silmek için iki farklı yol deneyebilirsiniz: Yol 1: Dünyayı yeniden oluşturun Bu yöntem, dünya haritasının kaybolmasına ve tüm yapıların, eşyaların ve oyuncu verilerinin silinmesine neden olacaktır. Ancak, dünya dosyasını kopyalayarak oyunu backup alabilirsiniz.

1. Sunucuyu kapatın.
  2. Sunucu üzerindeki “world” dosyasını silin veya başka bir yere taşıyın.
  3. Sunucuyu yeniden başlatın ve yeni bir dünya oluşturun.
Yol 2: Mob spawnerlerini silin Bu yöntem, belirli mob spawnerlerini silmenizi sağlar ve tüm dünya verilerinizi korur.
  1. Sunucuyu kapatın.
  2. Sunucu dosyalarınızda “world” klasörü altında “region” klasörünü bulun.
  3. “region” klasörüne gidin ve mob spawnerlerini silmek istediğiniz tüm “mca” dosyalarını bulun.
  4. “mcaselector” vb bir program ile ilgili bölgenin korunacak alanlarını işaretleyin ve tüm mob spawnerlerini seçin.
  5. Seçili alanın tamamını delete (silme) işlemi uygulayın.
  6. Sunucuyu yeniden başlatın ve dünyadaki mob spawnları kaybolmuş olarak gözlemleyin.
Not: Bu işlem, çevredeki birçok mobun ölümüne ve güncelleme gerektirebilen binaların hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, önce dünya dosyalarınızın bir kopyasını almanız önerilir. Bu iki yöntem arasından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ancak, öncelikle sunucu dosyalarındaki tüm yan dosyaların ve bir yedeğin alınması gerekmektedir.
Hepsini silmek istemiyorum %90 %80 silmek istiyorum

YvZKL46

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
1.995
Yer
çeşme
o konuda bilgim yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı