Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü bir serverda hem skyblock hem survival açmak istiyorum ama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

noview

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

noview.

Elmaslar
3
Puanlar
945
Yer
izmir
Minecraft
Noview
skyblock pluginlerinin survivalda çalışmaması için ne yapmam gerek?

YazılımYeri

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Asmus1990#0001

Elmaslar
4
Puanlar
395
Yer
Kocaeli
Minecraft
Asmus1990
Bungeecord sunucu kurulumu yapmanız gerekli bunun için sunucuları farklı portlar üzerinden lobi üzerinden giriş yaptırmanız gerekli.

noview

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

noview.

Elmaslar
3
Puanlar
945
Yer
izmir
Minecraft
Noview

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
skyblock pluginlerinin survivalda çalışmaması için ne yapmam gerek?
Merhabalar, sanırım istediğiniz şuan mevcut olan hub sunucular gibi mesela çakma lobiden giriş yapıyorsun lobiye atıyor lobidende senin ayarladığın komutla veya npcye tıklayarak oyuncu istediği sunucuya geçebiliyor. Bunu Bungeecord sağlıyor Bungeecordunda forkları mevcut isterseniz herhangi bir forkda kullanabilirsiniz. Koruma açısından ben ücretli olan aegis forkunu öneriyorum. Ücretsiz olarakda velocity forkunu öneriyorum. Neyse bungeecordu nasıl kurabiliceğini anlatayım.

İlk önce vds de kurulumunu anlatayım. bungee kurarken istersen tek bir vds de istersen 2 3 vds kullanabilirsin mesela faction survival oyun modu varsa survi için ayrı vds faction için ayrı vds çakma lobi için ayrı vds gibisinden.

1. Bungeecordu bulunduracağın vds de yeni bir klasör oluştur bu klasörün adını istersen salla önemli değil.
2. Bu klasöre buradan bungeecordu indirip yükleyebilirsin. Bungeecord kullanmayabilirsinde mesela herhangi bir bungee forkuda kullanabilirsin.
3. O jarı yükledikten sonra o klasörde baslat.bat adında bir txt belgesi oluştur. Ve o txtnin içine aşağıdaki kodu yapıştır.
Kod:
java -Xmx1500M -Xms1500M -jar BungeeCord.jar nogui

Burada değiştiriceklerin 1500 mesela verdiğin ram miktarı onu değiştirirsin. Sonra BungeeCord.jar adında yazan yerede kurduğun jarın adını yazarsın. Sonra kayıt ederkende vds de isen txt dosyasının sol üstünde file yazar oraya tıklayıp save as yazısına tıkladıktan sonra save butonuna tıklarsın.

4. Sonra baslat.bat dosyasına 2 kere sol click yaparsan ekranına bir konsol gelicektir ve bungeecordun diğer dosyalarıda gelicektir.
5. Diğer dosyalar geldikten sonra config.yml dosyasını açıyorsun. ve
1672850462783.png
bölmünü eğer crackli hesapların girmesini istiyorsan false yaparsın. Eğer sadece premium hesapların girmesini istersen true yaparsın.
6.
1672850522173.png
Force_default_server: bölmünüde true yapman lazım.
7.
1672850567032.png
ip_forward: bölmünüde true yapman lazım.
1672850757909.png

Sonra yukarıda gördüğün yer config.yml dosyasında mevcut buraya sunucularını yazman gerekiyor mesela senin istediğin şöyle çakma lobiden doğrulama yapsın lobiye atsın lobidende oyuncunun seçtiği sunucuya atsın bunun için senin mesela toplamda 4 tane servers oluşturman gerekiyor ben örneklik olarak üstte 2 tane oluşturdum sen bundan 4 tane oluşturursun sonra adress: bölmüne gelelim bu bölümde mesela tüm sunucuları aynı yer üzerinde bulundurmuyorsan ayrı vdslerde bulunduruyorsan mesela test bölmü lobi diyelim deneme bölmüde çakma lobi diyelim çakma lobi ve lobinin vdsi farklı diyelim senin deneme bölmüne lobinin ipsini ve portunu yazman lazım örneğin 123.456.789.910:25566 portunu adress: bölmüne yazman gerekiyor test bölmüde lobi demiştik lobininde vds farklı demiştik lobi bölmünede mesela 123.123.123.123:25567 yazman gerekiyor gibi vdsin ipsini ve sunucunun portunu yazman gerekiyor. mesela 123.123.123.123 vdsin ipsi 25567 de o sunucun portu olayı biraz anlamamış olabilirsin ilerki mesajlarımda firewall üzerinden de izin vereceğimiz için o zaman daha detaylı anlayacaksın.

8. servers bölmünde 4 tane sunucu oluşturduktan sonra ip ve vereceğin portları yazdıktan sonra diğer sunucularda yapacağımız ayarlara geçelim.

mesela senin sunucularının içinde spigot.yml bulunur. Bu spigot.yml nin içinde
1672851503664.png
bölmü var bura default olarak false olur bunu true yapman gerekiyor.

9. Bungee kurulumumuz tabiki daha tamamen bitmedi bungeecord confiğinin içinde
1672851706558.png
host: bölmü mevcut burayada bungeecordu kurduğun vdsin ipsini ve portunu yazman gerekiyor benim önerim bungeeye default portunu vermen yani mesela bungeecordun kurulu olduğu vds 266.266.255.255 ise sen bunu host: bölmüne 266.255.255.255:25565 olarak yazman gerekiyor böylece bungeeye default portunuda vermiş olduk.
10. Bungee confiğinin içinde
1672851854114.png
mevcuttur. Buraya bir oyuncu sunucuya girdiğinde ilk nereye atacağını yazar ben mesela çakma lobiye atmasını istiyorum oyuncu girdiğinde çakma lobide doğacak çakma lobide hesabına giriş yapacak authme ile de lobiye aktaracağım lobiden de belirlediğimiz komutla skyblock ve survival oyun moduna geçiş yapıcak. Buraya oyuncu sunucuya girdiğinde nerde olmasını istiyorsanız aşağıda servers bölmüne o istediğiniz yere verdiğiniz adı yazın.

11. Şimdi sıra geldi başta anlattığım olaya başta hani bungeecord da servers bölmüne portları vs. yazıyorduk şimdi bu portları nasıl belirleyeceğimizi anlatayım.
1672852117394.png
server.properties dosyasının içinde server-port: bölmü bulunur buraya istediğiniz portu yazıcaksınız mesela buraya 22222 portunu yazdıysam bungeecordda servers bölmünün adres bölmübe [vds ip]:22222 yazacağım gibisinden. Böyle 4 sunucunada portlarını belirliyorsun.

12. şimdik sıra geldi firewall bölmüne vds de ilk olarak firewall bölmünü açıyorsun ve
1672852390045.png

inbound rules kısmını açıyorsun. şimdi olay şöyle dostum 25565 portu dışında diğer belirlediğin portlara firewall üzerinden izin vermen gerekiyor ben sadece 1 tanesine nasıl izin veriliceğini göstereceğim sen bunu 4 portada yaparsın.

1. Adım:
1672852601065.png

New rule kısmından yeni bir izin oluşturucağız new rule bölmüne tıklıyorsun.

2. Adım:
1672852648553.png

Buradan port olarak seçiyorsun.

3. Adım:
1672852708946.png

Ekranda buraya portu yaz dostum yazdığım yere portu yazıyorsun.

4. Adım:

1672852764890.png

Allow the connection seçili kalıcak.

5. adım: bu adımları yaptıktan sonra tekrar next butonuna basıcaksın 3 tane bölüm olucak 3 üde tikli olması lazım. Sonra yine next butonuna basıcaksın ve porta bir ad vericeksin. Bu işlemi kaç tane sunucun varsa default portuna izin vermen gerekmiyor. default portunuda üstte biz bungee portu olarak kullandık yani toplamda 4 tane porta izin vericeksin.

ÖNEMLİ EĞER TEK VDS DE BU İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRMİYORSAN BU İŞLEM İÇİN 4 5 VDS KULLANIYORSAN MESELA FACTİON AYRI VDS DE SURVİVAL AYRI VDS DE İSE AŞAĞIDAKİ ADIMLARI YAPMAN LAZIM
Eğer tek vds kullanmıyor iseniz diğer vds ip iznide vermen gerekiyor. Oda şöyle

1. Adım:
1672853044243.png

Burada program şeçili oluyor.

2. Adım:
1672853076237.png

Burada tüm programları şeçiyorsunuz. (ilerde ayarını yapacağız)

3. Adım: Burdan sonra hep next butonuna basıyorsunuz bir şey değiştirmiyorsunuz ve sonra izin veriyorsunuz.

4. Adım: Şuanda tüm iplere izin verilmiş durumda bu baya büyük bir açık bunun için şimdide bir ayar yapacağız.
Oluşturduğunuz kuralara sağ tıklıyorsunuz orada properties yazıyor ing dilinde ona tıklıyorsunuz vdsler genelde tr olmaz zaten

5. Adım: Sonra Hocam ekranınıza bu portu ayarlıyabiliceğiniz bir yer gelicektir burada ing dilinde scope yazacaktın onu şeçiyoruz Türkçe dilindede kapsam yazıcaktır.

6. Adım:

1672853295482.png

Buradan These IP adresses: bölmünü işaretliyorsunuz ve sağda olan add butonuna tıklıyorsunuz ve ip izni vereceğiniz sunucunun ipsini yazıyorsunuz ve ok a tıklıyorsunuz sonra uygulaya tıklıyorsunuz sonrada ok butonuna tekrar tıklıyorsunuz.

Not: Hocam mesela son anlattığım olay biraz karışık oda şöyle mesela çakma lobi sunucunuz ve bungee sunucunuz aynı vds de fakat survival ve skyblock farklı vds de desek aklınızda şu soru olucaktır ben şimdi neye ne izni vereceğim nasıl ip izni vereceğim gibi bir soru olucaktır. Hocam bu soruda mesela lobi vdsinde firewalldan bir ip izni oluşturun ve oraya survival ve skyblock ipsini yazın survival vdsinde de skyblock ve fakelobby ipsiniyazın sonra survival vdsinde de skyblock ipsini ve fakelobby ipsini yazın.

Bu konu pek detaylı olmadı doğrudur hocam ilerde ben yeni bir bungee rehberi açacağım zaten bu bir destek konusu olduğu için pek detaya girmedim detay dediğim mesela noktalama işaretleriyle uğraşmadım. gibi olayı anlattım fakat akıllarda bazı sorular kalabilir mesela ben bungeecord kurmayı eskiden ilk öğrenincede aklımda baya bi soru kalmıştı şöyle yapsam nolur şöyle etsem acaba nolur gibi sorulardı. eğer aklınızda hala bir sorular mevcutsa bungee ile ilgili yeni bir konu oluşturabilir veya bu yorumun altınada yazabilirsiniz.

Öneri:
Grief saldırısı için açık olan bazı portlardan giriş yapılabilir. Bu saldırı çeşidi normalde test ederek algılanır fakat eğer bu konu hakkında pek bir bilginiz yoksa bu eklentiyi kullanmanızı öneririm. Üstte anlattığım bungee de de bi kaç açık mevcut olabilir. Dediğim gibi bu detaylı bi rehber değil zaten. grief saldırısı vesaire saldırı çeşitleri vesaire içinde yakında bir rehber konusu açacağım size iyi forumlar, iyi günler dilerim.

NOT: Port olayıda şöyle arkadaşlar bungee portuna firewalldan izin vermeniz yeterli biz mesela bu konuda bungee portunu default port olarak kullandık default portada izin vermemiz gerekiyor sadece. Eğer siz bungeecord portu olarak default port kullanmadıysanız port açma işlemini yine uygulamanız gerekiyor.

Ekler

• 1672852641114.png
    1672852641114.png
    15,2 KB · Görünt.: 47
Son düzenleme:

noview

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

noview.

Elmaslar
3
Puanlar
945
Yer
izmir
Minecraft
Noview
Merhabalar, sanırım istediğiniz şuan mevcut olan hub sunucular gibi mesela çakma lobiden giriş yapıyorsun lobiye atıyor lobidende senin ayarladığın komutla veya npcye tıklayarak oyuncu istediği sunucuya geçebiliyor. Bunu Bungeecord sağlıyor Bungeecordunda forkları mevcut isterseniz herhangi bir forkda kullanabilirsiniz. Koruma açısından ben ücretli olan aegis forkunu öneriyorum. Ücretsiz olarakda velocity forkunu öneriyorum. Neyse bungeecordu nasıl kurabiliceğini anlatayım.

İlk önce vds de kurulumunu anlatayım. bungee kurarken istersen tek bir vds de istersen 2 3 vds kullanabilirsin mesela faction survival oyun modu varsa survi için ayrı vds faction için ayrı vds çakma lobi için ayrı vds gibisinden.

1. Bungeecordu bulunduracağın vds de yeni bir klasör oluştur bu klasörün adını istersen salla önemli değil.
2. Bu klasöre buradan bungeecordu indirip yükleyebilirsin. Bungeecord kullanmayabilirsinde mesela herhangi bir bungee forkuda kullanabilirsin.
3. O jarı yükledikten sonra o klasörde baslat.bat adında bir txt belgesi oluştur. Ve o txtnin içine aşağıdaki kodu yapıştır.
Kod:
java -Xmx1500M -Xms1500M -jar BungeeCord.jar nogui

Burada değiştiriceklerin 1500 mesela verdiğin ram miktarı onu değiştirirsin. Sonra BungeeCord.jar adında yazan yerede kurduğun jarın adını yazarsın. Sonra kayıt ederkende vds de isen txt dosyasının sol üstünde file yazar oraya tıklayıp save as yazısına tıkladıktan sonra save butonuna tıklarsın.

4. Sonra baslat.bat dosyasına 2 kere sol click yaparsan ekranına bir konsol gelicektir ve bungeecordun diğer dosyalarıda gelicektir.
5. Diğer dosyalar geldikten sonra config.yml dosyasını açıyorsun. ve Eki Görüntüle 214948 bölmünü eğer crackli hesapların girmesini istiyorsan false yaparsın. Eğer sadece premium hesapların girmesini istersen true yaparsın.
6. Eki Görüntüle 214949 Force_default_server: bölmünüde true yapman lazım.
7. Eki Görüntüle 214950 ip_forward: bölmünüde true yapman lazım.
Eki Görüntüle 214951
Sonra yukarıda gördüğün yer config.yml dosyasında mevcut buraya sunucularını yazman gerekiyor mesela senin istediğin şöyle çakma lobiden doğrulama yapsın lobiye atsın lobidende oyuncunun seçtiği sunucuya atsın bunun için senin mesela toplamda 4 tane servers oluşturman gerekiyor ben örneklik olarak üstte 2 tane oluşturdum sen bundan 4 tane oluşturursun sonra adress: bölmüne gelelim bu bölümde mesela tüm sunucuları aynı yer üzerinde bulundurmuyorsan ayrı vdslerde bulunduruyorsan mesela test bölmü lobi diyelim deneme bölmüde çakma lobi diyelim çakma lobi ve lobinin vdsi farklı diyelim senin deneme bölmüne lobinin ipsini ve portunu yazman lazım örneğin 123.456.789.910:25566 portunu adress: bölmüne yazman gerekiyor test bölmüde lobi demiştik lobininde vds farklı demiştik lobi bölmünede mesela 123.123.123.123:25567 yazman gerekiyor gibi vdsin ipsini ve sunucunun portunu yazman gerekiyor. mesela 123.123.123.123 vdsin ipsi 25567 de o sunucun portu olayı biraz anlamamış olabilirsin ilerki mesajlarımda firewall üzerinden de izin vereceğimiz için o zaman daha detaylı anlayacaksın.

8. servers bölmünde 4 tane sunucu oluşturduktan sonra ip ve vereceğin portları yazdıktan sonra diğer sunucularda yapacağımız ayarlara geçelim.

mesela senin sunucularının içinde spigot.yml bulunur. Bu spigot.yml nin içinde Eki Görüntüle 214952 bölmü var bura default olarak false olur bunu true yapman gerekiyor.

9. Bungee kurulumumuz tabiki daha tamamen bitmedi bungeecord confiğinin içinde Eki Görüntüle 214953 host: bölmü mevcut burayada bungeecordu kurduğun vdsin ipsini ve portunu yazman gerekiyor benim önerim bungeeye default portunu vermen yani mesela bungeecordun kurulu olduğu vds 266.266.255.255 ise sen bunu host: bölmüne 266.255.255.255:25565 olarak yazman gerekiyor böylece bungeeye default portunuda vermiş olduk.
10. Bungee confiğinin içinde Eki Görüntüle 214954 mevcuttur. Buraya bir oyuncu sunucuya girdiğinde ilk nereye atacağını yazar ben mesela çakma lobiye atmasını istiyorum oyuncu girdiğinde çakma lobide doğacak çakma lobide hesabına giriş yapacak authme ile de lobiye aktaracağım lobiden de belirlediğimiz komutla skyblock ve survival oyun moduna geçiş yapıcak. Buraya oyuncu sunucuya girdiğinde nerde olmasını istiyorsanız aşağıda servers bölmüne o istediğiniz yere verdiğiniz adı yazın.

11. Şimdi sıra geldi başta anlattığım olaya başta hani bungeecord da servers bölmüne portları vs. yazıyorduk şimdi bu portları nasıl belirleyeceğimizi anlatayım. Eki Görüntüle 214955 server.properties dosyasının içinde server-port: bölmü bulunur buraya istediğiniz portu yazıcaksınız mesela buraya 22222 portunu yazdıysam bungeecordda servers bölmünün adres bölmübe [vds ip]:22222 yazacağım gibisinden. Böyle 4 sunucunada portlarını belirliyorsun.

12. şimdik sıra geldi firewall bölmüne vds de ilk olarak firewall bölmünü açıyorsun ve Eki Görüntüle 214956
inbound rules kısmını açıyorsun. şimdi olay şöyle dostum 25565 portu dışında diğer belirlediğin portlara firewall üzerinden izin vermen gerekiyor ben sadece 1 tanesine nasıl izin veriliceğini göstereceğim sen bunu 4 portada yaparsın.

1. Adım: Eki Görüntüle 214957

New rule kısmından yeni bir izin oluşturucağız new rule bölmüne tıklıyorsun.

2. Adım:
Eki Görüntüle 214959
Buradan port olarak seçiyorsun.

3. Adım:
Eki Görüntüle 214960

Ekranda buraya portu yaz dostum yazdığım yere portu yazıyorsun.

4. Adım:

Eki Görüntüle 214961

Allow the connection seçili kalıcak.

5. adım: bu adımları yaptıktan sonra tekrar next butonuna basıcaksın 3 tane bölüm olucak 3 üde tikli olması lazım. Sonra yine next butonuna basıcaksın ve porta bir ad vericeksin. Bu işlemi kaç tane sunucun varsa default portuna izin vermen gerekmiyor. default portunuda üstte biz bungee portu olarak kullandık yani toplamda 4 tane porta izin vericeksin.

ÖNEMLİ EĞER TEK VDS DE BU İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRMİYORSAN BU İŞLEM İÇİN 4 5 VDS KULLANIYORSAN MESELA FACTİON AYRI VDS DE SURVİVAL AYRI VDS DE İSE AŞAĞIDAKİ ADIMLARI YAPMAN LAZIM
Eğer tek vds kullanmıyor iseniz diğer vds ip iznide vermen gerekiyor. Oda şöyle

1. Adım:
Eki Görüntüle 214962
Burada program şeçili oluyor.

2. Adım:
Eki Görüntüle 214963
Burada tüm programları şeçiyorsunuz. (ilerde ayarını yapacağız)

3. Adım: Burdan sonra hep next butonuna basıyorsunuz bir şey değiştirmiyorsunuz ve sonra izin veriyorsunuz.

4. Adım: Şuanda tüm iplere izin verilmiş durumda bu baya büyük bir açık bunun için şimdide bir ayar yapacağız.
Oluşturduğunuz kuralara sağ tıklıyorsunuz orada properties yazıyor ing dilinde ona tıklıyorsunuz vdsler genelde tr olmaz zaten

5. Adım: Sonra Hocam ekranınıza bu portu ayarlıyabiliceğiniz bir yer gelicektir burada ing dilinde scope yazacaktın onu şeçiyoruz Türkçe dilindede kapsam yazıcaktır.

6. Adım:

Eki Görüntüle 214964

Buradan These IP adresses: bölmünü işaretliyorsunuz ve sağda olan add butonuna tıklıyorsunuz ve ip izni vereceğiniz sunucunun ipsini yazıyorsunuz ve ok a tıklıyorsunuz sonra uygulaya tıklıyorsunuz sonrada ok butonuna tekrar tıklıyorsunuz.

Not: Hocam mesela son anlattığım olay biraz karışık oda şöyle mesela çakma lobi sunucunuz ve bungee sunucunuz aynı vds de fakat survival ve skyblock farklı vds de desek aklınızda şu soru olucaktır ben şimdi neye ne izni vereceğim nasıl ip izni vereceğim gibi bir soru olucaktır. Hocam bu soruda mesela lobi vdsinde firewalldan bir ip izni oluşturun ve oraya survival ve skyblock ipsini yazın survival vdsinde de skyblock ve fakelobby ipsiniyazın sonra survival vdsinde de skyblock ipsini ve fakelobby ipsini yazın.

Bu konu pek detaylı olmadı doğrudur hocam ilerde ben yeni bir bungee rehberi açacağım zaten bu bir destek konusu olduğu için pek detaya girmedim detay dediğim mesela noktalama işaretleriyle uğraşmadım. gibi olayı anlattım fakat akıllarda bazı sorular kalabilir mesela ben bungeecord kurmayı eskiden ilk öğrenincede aklımda baya bi soru kalmıştı şöyle yapsam nolur şöyle etsem acaba nolur gibi sorulardı. eğer aklınızda hala bir sorular mevcutsa bungee ile ilgili yeni bir konu oluşturabilir veya bu yorumun altınada yazabilirsiniz.

Öneri:
Grief saldırısı için açık olan bazı portlardan giriş yapılabilir. Bu saldırı çeşidi normalde test ederek algılanır fakat eğer bu konu hakkında pek bir bilginiz yoksa bu eklentiyi kullanmanızı öneririm. Üstte anlattığım bungee de de bi kaç açık mevcut olabilir. Dediğim gibi bu detaylı bi rehber değil zaten. grief saldırısı vesaire saldırı çeşitleri vesaire içinde yakında bir rehber konusu açacağım size iyi forumlar, iyi günler dilerim.
Eline emeğine sağlık çok teşekkür ederim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı