Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü BAŞLAT.BAT SORUNU

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
P

Proomp

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, konsolda Türkçe karakterler değişik hallerde oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Örnek: Yeniden ba┼şlat─▒l─▒yor!

Kod:
Başlat.bat kodu:
java -Xms1G -Xmx1G -Dfile.encoding=UTF-8 -jar server.jar nogui
pause

W

Wafe

Ziyaretçi
Kod:
@echo off
 title Sunucu
:start
echo Sunucu aktif ediliyor...
java -Xmx1G -Xms1G -XX:+UseG1GC -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:MaxGCPauseMillis=200 -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+DisableExplicitGC -XX:+AlwaysPreTouch -XX:G1NewSizePercent=30 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -XX:G1HeapRegionSize=8M -XX:G1ReservePercent=20 -XX:G1HeapWastePercent=5 -XX:G1MixedGCCountTarget=4 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=15 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=90 -XX:G1RSetUpdatingPauseTimePercent=5 -XX:SurvivorRatio=32 -XX:+PerfDisableSharedMem -Duser.language=en -Duser.region=EN -Dfile.encoding=UTF-8 -XX:MaxTenuringThreshold=1 -Dusing.aikars.flags=https://mcflags.emc.gs -Daikars.new.flags=true -jar server.jar nogui
:: Buradan aşağısını, sunucunuzun stop edildiğinde tekrar başlatılmamasını istiyorsanız silebilirsiniz
echo Sunucu kapatildi. Yeniden aktif edilmesini istemiyorsaniz pencereyi kapatin
echo (10 saniye sonra aktif edilecek)
timeout 10 > nul
goto start
buyurun hocam gayet güzel bir başlat bunu kullanabilirsiniz

beratozden51

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Ozden #2239

Elmaslar
18
Puanlar
3.960
Minecraft
Beratozden51
Twitter
beratozden
Kod:
@echo off
 title Sunucu
java -Xmx1G -Xms1G -XX:+UseG1GC -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:MaxGCPauseMillis=200 -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+DisableExplicitGC -XX:+AlwaysPreTouch -XX:G1NewSizePercent=30 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -XX:G1HeapRegionSize=8M -XX:G1ReservePercent=20 -XX:G1HeapWastePercent=5 -XX:G1MixedGCCountTarget=4 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=15 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=90 -XX:G1RSetUpdatingPauseTimePercent=5 -XX:SurvivorRatio=32 -XX:+PerfDisableSharedMem -Duser.language=en -Duser.region=EN -Dfile.encoding=UTF-8 -XX:MaxTenuringThreshold=1 -Dusing.aikars.flags=https://mcflags.emc.gs -Daikars.new.flags=true -jar server.jar nogui
:: Buradan aşağısını, sunucunuzun stop edildiğinde tekrar başlatılmamasını istiyorsanız silebilirsiniz
echo Sunucu kapatildi. Yeniden aktif edilmesini istemiyorsaniz pencereyi kapatin
timeout 10 > nul
goto start
Wafe hocam optimizasyonlumudur bu kod

P

Proomp

Ziyaretçi
Merhaba,
Kod:
@echo off
 title Sunucu
timeout 10 > nul
goto start
Cevap veremediğim için üzgünüm. Bu sorunun çözümü -Dfile.encoding=UTF-8 flagını kullanmak olmalı ve ben kullandığım halde sorun devam ediyor. Attığınız başlat.bat'ın bir katkısı olmadı fakat yardım etmeye çalıştığın için yine de teşekkürler.

Sorun hala devam ediyor, bilgili arkadaşlar varsa bekliyorum.

Keopsfenks

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Keopsfenks#3642

Elmaslar
66
Puanlar
4.235
Minecraft
Keopsfenks
Merhaba,

Cevap veremediğim için üzgünüm. Bu sorunun çözümü -Dfile.encoding=UTF-8 flagını kullanmak olmalı ve ben kullandığım halde sorun devam ediyor. Attığınız başlat.bat'ın bir katkısı olmadı fakat yardım etmeye çalıştığın için yine de teşekkürler.

Sorun hala devam ediyor, bilgili arkadaşlar varsa bekliyorum.
belki düzenlediğiniz dosyalarda problem vardır? UTF-8 formatında düzenlemiyorsanız sıkıntı olabilir.

P

Proomp

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı