Sol Reklam

Ayşe Kulin - Kanadı Kırık Kuşlar

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
yeni_logo.png

kapak.jpg

aciklama.png

AYŞE KULİN - Kanadı Kırık Kuşlar

Benimde zevkle okuduğum bu kitap, 1930'lar da yapılan soykırım ve ırkçı hareketlerinin zorluklarını anlatıyor. Türkiye'ye duyulan özlem ve gurbetçilik özlemini de konu alan bu kitap 2-3 konu bulundurmakta. Sanki olayı siz yaşıyormuşsunuz gibi yaşatan bir anlatım biçimiyle güçlendirilmiş bu kitap birçok sayısız ödüle de sahip. Usta yazarlarında ağzında tüy bitmeden konuştuğu bu kitap şaşırtıcı şekilde okunan ve dikkat çeken bir kitap olarak tarihin derin mağaralarına kazındı.

Resmi Tanıtım

"Kendi vatanında bile yabancıdır kanadı kırık kuşlar"

1930'ların Almanyası... Nazilerin baskısından bunalan Yahudi asıllı tıp doktoru Gerhard Schlimann, çemberin yeterince daraldığını, kendisi ve ailesi için tek çarenin kaldığını hisseder: Kaçmak...

Ancak işsizliğin, savaşın habercisi toplumsal karmaşaların ve her yere yayılan ayrımcılığın cenderesindeki bir dünyada insanca yaşanacak bir yer bulmak hiç de kolay değildir. Zira Gerhard Schlimann ve diğer Yahudilere sözümona gelişmiş ülkeler bir bir sırt çevirirken, bir tek Avrupa'nın kıyısındaki genç bir Müslüman ülke kucak açar: Türkiye Cumhuriyeti...

Ayşe Kulin, Kanadı Kırık Kuşlar'da 1930'ların Almanya'sından 2000'lerin Türkiye'sine uzanan bir ailenin dört kuşaklık hikâyesini anlatıyor bizlere. Sıradışı, güçlü, coşkulu, inançlı kadınların hikâyesi bu aynı zamanda. Elsa, Suzan, Sude ve Esra kendi sancıları ve değişimlerini vatanlarının çalkantıları ile iç içe yaşıyorlar. Kanadı Kırık Kuşlar, vatanı sevgi olan herkesin kalbine değecek...
(Tanıtım Bülteninden)

google.PNG

KÜNYE

Sayfa Sayısı: 392

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe

Yayınevi: Everest Yayınları

Kapak Tasarımı : Füsun Turcan Elmasoğlu

Baskı Sayısı : 3. Basım

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 392

Dil : Türkçe

SATILAN MAĞAZALAR

D&R

İdefix

Hepsiburada

atam.png

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
güzel kitaba benziyor

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı