Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım AsyncRanks - Bağımsız Rütbe Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

L1T3R4L

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Enes'20 | L1T3R4L#1867

Elmaslar
21
Puanlar
0
Minecraft
L1T3R4L
AsyncRanks

Merhaba forum sakinleri, bugün sizlere geliştirme sürecinde olduğum BETA versiyonu çok yakında olan bir eklentimi tanıtmak istiyorum.

AsyncRanks, diğer izin eklentilerinin gruplarından bağımsız olarak çalışan bir eklentidir.
Diğer eklentilerin işlevini bozmadan çalışan estetik bir rütbe sistemi sağlar.

Bu eklentiyi yazma amacım bazı sunucularda rütbelerin izin eklentilerinin içinde konumlandırılması sebebiyle terfi aşamasında problemler yaşanması olarak özetlenebilir.

UUID desteği sayesinde premium hesabı ile giriş yapan bir oyuncu ismini değiştirdiği zaman rütbesi sıfırlanmaz, kaldığı yerden devam eder.

PGeAQN.png

config.yml
BUabRe.png

messages.yml
TxbRCV.png

EssentialsChat içindeki kullanımı
cWPN8G.png

Spigot

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

BETA sürümden çıktığı zamanı dört gözle bekliyorum :D

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
630
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
Güzel bir eklentiye benziyor. Böyle bir rütbe sisteminin üzerinde durun. Klasikleşmiş rütbe sistemlerinden farklı olmasını umuyorum.Başarılar.

EpikLava

Developer/oyna.epiklava.com
Elmaslar
419
Puanlar
8.735
Skyblock icin yapilabilirmi ?

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Güzel oluyor gibi duruyor, bakalım nasıl olacak? Umarım güzel olur ve tutar başarılar dilerim....

L1T3R4L

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Enes'20 | L1T3R4L#1867

Elmaslar
21
Puanlar
0
Minecraft
L1T3R4L
Güzel bir eklentiye benziyor. Böyle bir rütbe sisteminin üzerinde durun. Klasikleşmiş rütbe sistemlerinden farklı olmasını umuyorum.Başarılar.
Kesinlikle klasik olmayacak.
Skyblock icin yapilabilirmi ?
Çok yakında olmasa da yakında ada seviyesi değişkenini ekleyebilirim.
Bu durumda ada seviyenizi dikkate alarak terfi alabilme seçeneğiniz olabilir.
Güzel oluyor gibi duruyor, bakalım nasıl olacak? Umarım güzel olur ve tutar başarılar dilerim....
Yorumunuz için teşekkürler.

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.818
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Prefixi beğenmedim ama güzel bir eklenti kolay gelsin

utsukushihito

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi
priority yerine default: true/false olarak olsa daha iyi ve priority ye gerek kalmaz, ek olarak hangi rütbeden en fazla hangi rütbelere geçebiliceğimizi ayarlamak yani rütbe kilidinin açılma özelliğini eklemekte iyi olabilir.

unlock-rank:
- 'amele'
- 'vip'

ve ya

next-rank: 'amele'

gibi bi ayar.

ayrıca açık kaynak olarak paylaşırsan katkıda bulunurum.

L1T3R4L

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Enes'20 | L1T3R4L#1867

Elmaslar
21
Puanlar
0
Minecraft
L1T3R4L
priority yerine default: true/false olarak olsa daha iyi ve priority ye gerek kalmaz, ek olarak hangi rütbeden en fazla hangi rütbelere geçebiliceğimizi ayarlamak yani rütbe kilidinin açılma özelliğini eklemekte iyi olabilir.

unlock-rank:
- 'amele'
- 'vip'

ve ya

next-rank: 'amele'

gibi bi ayar.

ayrıca açık kaynak olarak paylaşırsan katkıda bulunurum.
priority bir sonraki veya bir önceki rütbeye geçiş için eklenmiş bir değişken.
Bir rütbeye default: true yapmak için diğer tüm rütbelere default: false yapmanın gereksiz olduğunu düşündüm.
Bu yüzden mantıken priority yani önceliği en düşük olan rütbe default oluyor.

next-ranka gerek yok zaten priority bunun için var.

Bu eklentide tek rütbe atlama olmayacağı isterse bir yetkili tarafından birisinin yetkisinin düşürülebileceği de göz önüne alındı.

Rütbe kilit mevzusuna gelirsek güzel bir fikir eklentimin BETA versiyonu çıktıktan bir versiyon sonrasına ekleyebilirim gibi duruyor.
Fikir için teşekkürler.

Edit: Şuan açık kaynak olarak paylaşmayı düşünmüyorum. Belki ileride paylaşabilirim.

utsukushihito

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
81
Puanlar
0
Minecraft
A_Takimi
priority bir sonraki veya bir önceki rütbeye geçiş için eklenmiş bir değişken.
Bir rütbeye default: true yapmak için diğer tüm rütbelere default: false yapmanın gereksiz olduğunu düşündüm.
Bu yüzden mantıken priority yani önceliği en düşük olan rütbe default oluyor.

next-ranka gerek yok zaten priority bunun için var.

Bu eklentide tek rütbe atlama olmayacağı isterse bir yetkili tarafından birisinin yetkisinin düşürülebileceği de göz önüne alındı.

Rütbe kilit mevzusuna gelirsek güzel bir fikir eklentimin BETA versiyonu çıktıktan bir versiyon sonrasına ekleyebilirim gibi duruyor.
Fikir için teşekkürler.
anladım fakat şöyle bi durum var, hepsinde false yapmak daha mantıklı ve kolay olan gibi, sonuçta priority i de diğer rütbelerde hep arttırmak gerekicek, sayılar ile göstermek yerine next-rank ile göstererek hangi ranka atlayacağını seçmek görsellik açısından ve config editleme kolaylığı açısından daha iyi gibi geldi bana, sayılar ile insanların kafası karışabilir gibi geliyor bana.

ayrıca gui destekli bir rank config'i editleme sistemi yazabilirsin, her şey kullanıcının kolaylığı açısından önemli, eklentiler yazılırken göz önünde bulunması gereken en önemli şeylerden biri budur benim kanaatimce

L1T3R4L

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Enes'20 | L1T3R4L#1867

Elmaslar
21
Puanlar
0
Minecraft
L1T3R4L
anladım fakat şöyle bi durum var, hepsinde false yapmak daha mantıklı ve kolay olan gibi, sonuçta priority i de diğer rütbelerde hep arttırmak gerekicek, sayılar ile göstermek yerine next-rank ile göstererek hangi ranka atlayacağını seçmek görsellik açısından ve config editleme kolaylığı açısından daha iyi gibi geldi bana, sayılar ile insanların kafası karışabilir gibi geliyor bana.

ayrıca gui destekli bir rank config'i editleme sistemi yazabilirsin, her şey kullanıcının kolaylığı açısından önemli, eklentiler yazılırken göz önünde bulunması gereken en önemli şeylerden biri budur benim kanaatimce
Şimdi düşündüm de haklısın. Konfigürasyona next-rank ve back-rank ekleyeceğim.
Edit: tabii defaultuda :)

Baki19

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

NMB#3477

Elmaslar
140
Puanlar
9.100
Yer
Çorum
Minecraft
Caki19
İnşallah İthalat da yaparsın Bizde Groupmanager permissionex den falan kurtuluruz.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye

Bundan yaklaşık 3 ay önce özel bir survival sunucusu için rütbe eklentisi tasarladım, rütbe atlama ve rütbelerin özellikleri,yetenekleri vs. vardı.
Kesinlikle next-rank gibi bir ifadeyle rütbe kontrolünü yapmanı öneriyorum.
Daha seri ve kullanışlı olur.

Ek olaraksa ben rütbe gereksinimleri için kazılan blokları, xp puanını , mob öldürme sayısını , sunucuda kalma süresini vs. eklemiştim.
Gereksinimlerde gördüğüm kadarıyla para ve item var, bunları geliştirmen daha iyi olur.

L1T3R4L

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Enes'20 | L1T3R4L#1867

Elmaslar
21
Puanlar
0
Minecraft
L1T3R4L
İnşallah İthalat da yaparsın Bizde Groupmanager permissionex den falan kurtuluruz.
Siz sanırım yanlış anladınız bu eklenti PermissionsEx, GroupManager vs. artık hangi izin eklentisini kullanıyorsanız o eklentiyi kullanarak onlardan bağımsız olarak çalışır. Yani hem izin eklentinizi kullanıp hem bu rütbe sistemini kullanacaksınız.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bundan yaklaşık 3 ay önce özel bir survival sunucusu için rütbe eklentisi tasarladım, rütbe atlama ve rütbelerin özellikleri,yetenekleri vs. vardı.
Kesinlikle next-rank gibi bir ifadeyle rütbe kontrolünü yapmanı öneriyorum.
Daha seri ve kullanışlı olur.

Ek olaraksa ben rütbe gereksinimleri için kazılan blokları, xp puanını , mob öldürme sayısını , sunucuda kalma süresini vs. eklemiştim.
Gereksinimlerde gördüğüm kadarıyla para ve item var, bunları geliştirmen daha iyi olur.
Ne derler bilirsin "Her şey zamanla :)"
Onlara sıra geldiğinde onları da ekleyeceğim, fikir için teşekkürler!

priority kaldırıldı artık sayılarla kafanızı ağrıtmayacaksınız onun yerine next-rank, back-rank getirildi.
Varsayılan olan rütbeyi ayarlamak için rütbe isminin altına default: true olarak belirtmeniz yeterli.
Diğer rütbelerde ayrıca default: false olarak belirtmenize gerek yok.

Mesajların kolayca düzenlenebilmesi için messages.yml dosyası eklendi.
KbfVxL.png

1.0 BETA sonunda çıktı!
Tanıtım - AsyncRanks - Bağımsız Rütbe Sistemi

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı