Sol Reklam
Sağ Reklam

ARTIK GEREKSİZ SUNUCU AÇILMASIN !.

Bana Katılıyor musun ?

• Tabiki

Oylar: 1 33,3%
  • Kesinlikle.

• Saçma

• Oy Verenler
    3
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

#MadNetWork

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

LordOfLast#7186

Elmaslar
81
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Police
Merhaba arkadaşlar,
Bu gün bir konudan bahsetmek istiyorum.
Bildiğiniz üzere ''Son Zamanlarda'' Açılan sunucu sayısı fazla bir artış göstermiştir.
Bu artışa artık DUR demenin vakti gelmedi mi sizce ?
Ücretsiz plugin paketi hizmetleri yaygınlaştı, sunucular çok fazla olmaya başladı.
Bildiğiniz üzere Bir çok sunucu açıldı.
Bunlardan bazıları tutuyor.
Emek gösterilmeyen sunucuları açıyorlar.
Ücretsiz plugin paketleri ile veya maplar ile açıyorlar.
Bir emek göstermiyorlar.
Lafa gelince ''paket bana ait.'' cümlesini kuruyorlar.
Bunu söylememin ve bu konuyu açmamın sebebi şudur ;
Gerçekten emek gösterilmiş sunucular açılıyor ve bazıları tutulmuyor veya parasızlıktan kapanıyor.
Böyle sunuculara yönelelim arkadaşlar.
Böyle sunuculara girelim.
Böyle sunuculara yatırım yapalım.
Ücretsiz sunucu veriyorlar artık forumlarda resmen.
Plugin paketi + map veriliyor.
Bunu indirip sunucu açan kişinin tek yaptığı şey ''EDİT'' ve diğer plugin paketlerinden 3 5 birşey ekleyip '' benim paketim bu '' diyorlar.
Böyle çok sunucu gördüm ve artık DURMASINI İSTİYORUM.
Eğer kendinizi geliştirmek amacı ile açacaksanız sunucu o zaman oyuncu çekmeyin.
Emek gösterilmiş sunucular oyuncusuzluktan ölüyor.
Eğer yanlışım varsa düzeltin lütfen.
İyi Günler dilerim ve konumun sabitlenmesini isterim. @Unknownloce @IrfanDmn @smt287 @SAYANORA .

MoonQS

Nether Kaşifi
Elmaslar
796
Puanlar
16.085
Yer
Türkiye
Minecraft
Grossy
Önüne gelen sunucu açıyor saçma bir hevese kapılmışlar. En fazla 30-40 TL yatırıp 1 aylık sunucu alıyorlar ya bu paketler forumlardan ya da firmaların verdiği hazır eklenti paketleri ve haritalar. Bu sunucular en fazla 1-2 ay açık kalabiliyorlar. Kurucuları sohbetten "VIP alıcak varmı?" diyerek para kazanmaya çalışıyor ve satılmayınca kapatıyor.

MelihElkoca

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
303
Puanlar
14.070
Hepinizin bu duruma yaklaşımınızı yanlış buluyorum. Sebebi ; Her insan başarılı olması için adım atması gerekir. Siz burada o arkadaşları küçük düşüreceğinize bunun yerine destekçi olmalısınız.Her insan çıplak ve hiç bir şey bilmeden doğar. Her şey sonradan kazanılır.Bir kendinize bakın hangimiz bunların hepsini bilerek başladık ? Ben şahsen başladığım da -/set komutunu bile tam olarak çözememiştim. Bu yüzden bu tür davranışlar yerine tam tersine desteklememiz gerek.

S

SILIK

Ziyaretçi
Türkiye'nin belki de ilk defa en emek verilmiş DayZ sunucusunu açtım. Türkiye'de açılmış tüm DayZ sunucularına baktım. Hepsi eklenti ile yapılmış. Ben DayZ sunucumda paketi kendim topladım, neredeyse tüm sistemleri Skript ile bizzat kendim yazdım. Ancak birkaç ufak şey ve haritamız internetten alınmıştı. Ben günlerce uğraşıp düzgün bir sunucu kurmaya çalışırken bu tür sunucuların 50 - 100 çevrimiçi oyuncuya sahip olması gerçekten üzüyor yani.

MoonQS

Nether Kaşifi
Elmaslar
796
Puanlar
16.085
Yer
Türkiye
Minecraft
Grossy
Hepinizin bu duruma yaklaşımınızı yanlış buluyorum. Sebebi ; Her insan başarılı olması için adım atması gerekir. Siz burada o arkadaşları küçük düşüreceğinize bunun yerine destekçi olmalısınız.Her insan çıplak ve hiç bir şey bilmeden doğar. Her şey sonradan kazanılır.Bir kendinize bakın hangimiz bunların hepsini bilerek başladık ? Ben şahsen başladığım da -/set komutunu bile tam olarak çözememiştim. Bu yüzden bu tür davranışlar yerine tam tersine desteklememiz gerek.
Başladığımda bende fazla şey bilmiyordum buna katılıyorum fakat emeğe bile saygı duymayanların neyini destekliycez ki? Forumdan aldığı paketi kendisininmiş gibi göstermek mi pluginden anlamamak?

MelihElkoca

Elmaslar
303
Puanlar
14.070
Başladığımda bende fazla şey bilmiyordum buna katılıyorum fakat emeğe bile saygı duymayanların neyini destekliycez ki? Forumdan aldığı paketi kendisininmiş gibi göstermek mi pluginden anlamamak?
Tabii ki sende haklısın fakat şuan ki pluginerler , skripterlar , builderlar bizim gibi insanlar nasıl çıktı ki ? Hepimiz bu gibi durumları yaşadık ve geçirdik.Dediğim gibi bazı konular da elbet ki hak veriyorum sana fakat İstisnalar kaideyi bozmaz. Küçümsemek yerine desteklememiz gerek.

#MadNetWork

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

LordOfLast#7186

Elmaslar
81
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Police
Tabii ki sende haklısın fakat şuan ki pluginerler , skripterlar , builderlar bizim gibi insanlar nasıl çıktı ki ? Hepimiz bu gibi durumları yaşadık ve geçirdik.Dediğim gibi bazı konular da elbet ki hak veriyorum sana fakat İstisnalar kaideyi bozmaz. Küçümsemek yerine desteklememiz gerek.
Biz hazır şeyler ile mi başladık ve başlamış olsak bile kendimiz çaba sarf ettik.
Bazıları sırf gelir için açıyor ve pluginer, skripter, builder olmaya niyeti olmayan BOŞ İnsanlar.

SoulX

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya
Bu görüşe katılmıyorum. Çünkü herkes önceden böyleydi. @MelihElkoca 'nın dediği gibi sadece tagları değiştirirdim.
Sonra bir anda anlamaya başladım. Artık sunucu ile ilgili her şeyi biliyordum. Peki öğrenmem ne kadar zaman sürdü biliyor musun? Yaklaşık olarak 2 YIL.

Demişsin çok fazla sunucu açılıyor son zamanlar, bu da demek oluyor ki oyuna ilgi artıyor, oyunu seven sayısı artıyor. Böylece ailemiz de artıyor.

#MadNetWork

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

LordOfLast#7186

Elmaslar
81
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Police
Bu görüşe katılmıyorum. Çünkü herkes önceden böyleydi. @MelihElkoca 'nın dediği gibi sadece tagları değiştirirdim.
Sonra bir anda anlamaya başladım. Artık sunucu ile ilgili her şeyi biliyordum. Peki öğrenmem ne kadar zaman sürdü biliyor musun? Yaklaşık olarak 2 YIL.

Demişsin çok fazla sunucu açılıyor son zamanlar, bu da demek oluyor ki oyuna ilgi artıyor, oyunu seven sayısı artıyor. Böylece ailemiz de artıyor.
Benim bunu dememin amacı şu dostum ;
Gerçekten çok emek sarf edilmiş gece gündüz üzerinde uğraşılmış sunucularda oynanılmıyor.
Yeni açılmış tecrübesiz arkadaşların sunucusunda 20 kişi oluyor.

MelihElkoca

Elmaslar
303
Puanlar
14.070
Gerçekten çok emek sarf edilmiş gece gündüz üzerinde uğraşılmış sunucularda oynanılmıyor.
Bu konu da haklısın fakat bu da bir tecrübe olacaktır. Emek sarfedip oyuncu çekemeyen kişi için demek ki reklam üzerinde durmamıştır. Sunucum iyi diyip geçmiş ise benim hatalarım gibi oyuncu gelmez. Hayatta her olaydan bir kazanım çıkartmaya bakın. Başkalarına takılmayın.

SAYANORA

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
39
Puanlar
3.835
Merhaba, kişisel olarak algılamanı istemem ama açtığın konu saçmalıktan başka birşey değil. Bugün piyasada çok kaliteli sunucular mevcut ise bunun sebebi 2012 ve sonrasındaki insanların aç/kapa yaparak kendini geliştirmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Parasıyla değil mi bu olay ? İsteyen istediği gibi sunucusunu açar hatta içine plugin bile koymaz yada pluginin üstüne birşeyler koyarak kendini geliştirmeye yeni fikirler üretmeye başlar. Hiç kimse doğduğunda bu konularda bilgili değildi arkadaşlar hepimiz bu zamanlardan geçtik lütfen bir daha bu tarz konulara admin/modları etiketlemeyin konu sabitlenmeyecektir iyi forumlar.

SoulX

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya
Dostum inan ki ben de eskiden tecrübesiz olarak sunucu açmıştım. Git Türkiye'nin en iyi sunucularının kurucularına sor. İnan ki onlar da bir zaman senin dediğin kişiler gibiydi. Biraz saygılı ol lütfen. Ve ayrıca oyuncu sayısı benim için önemli değil. Benim için önemli olan KALİTE. Ama bu yazınla nasıl bir görüşün olduğunu gösterdin.

Joka

numb.

Discord:

Joka#0326

Elmaslar
599
Puanlar
15.445
@MelihElkoca, @Soul ve @SAYANORA 'ya katılıyorum. Ben ilk sunucu zamanlarımda çok acemice paketler hazırlardım. Ordan burdan paket alır birleştirirdim. Haritaları leş gibi yapardım. Ama şimdi sonu ne? Başladığım yerdeki yani skyblockdaki sayılı kişilerdenim(değilim). Herkes parasını veriyor mu? Veriyor. O zaman bize sorgulamak düşmez çünkü bu hizmet kaliteye değil, paraya bakar. Adam alıntı bir sunucu açtı diye sunucusunu kapatamazsın. Baltalayamazsın. Çünkü biz paketleri siz bakın diye değil, yararlanın diye paylaşıyoruz ve buna haritalarda dahil. Hiçbir zaman böyle saçma bir düşünceye kapılmayın, sunucu kötü olsa bile herkes bir süreç geçirir. Dünya deneme-yanılma dünyası.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı