Sol Reklam

Tanıtım Anime Günlükleri 2 - Akame Ga Kill!

• Konuyu başlatan Silinen üye 87069
  • Başlangıç Tarihi
  • 1.236
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
Akame Ga Kill!
Konusu:
Macera, Karanlık Fantezi
Bölüm Sayısı: 24
Başlama Tarihi: 7 Temmuz 2014 (Anime Sonlandı)

Bölüm Süresi: 20+

Konusu:
2010 yılında managsı yayınlanan serinin ilk bölümü, ana karakter Tatsumi’nin köyünden başkente yaptığı yolculuk ile başlıyor. Fakirlik ve açlık çeken köyüne bir çözüm bulabilmek ve onlara maddi yardım yapabilmek için imparatorluk ordusuna katılıp ünlü bir savaşçı olmak isteyen Tatsumi, köyünden ayrılırken kendi ile aynı hayallere sahip iki arkadaşını da yanına alıyor. Köyden geldiği için, şehir hayatında insanların yaşama şekillerine hayran kalır ama aynı zamanda çok da saftır. Başkent ise kötü insanlar, hırsızlar, katiller ile doludur.
Ama şehirde karşılaştığı bir kız, Tatsumi’ye acır ve onu evine davet eder.
İmparatorluğun başkentinde terör estiren bir suikast grubu vardır. “Night Raid” isimli bu grup yüksek rütbeli askerler, yöneticiler ve zengin sınıfını hedef alıp onları katleden katillerden oluşmaktadır. Tatsumi şehrin sokaklarında Night Raid’in aranıyor posterlerini görür ve kendine yardım eden Aria’yı koruması gerektiğini düşünür. Ama her şey Night Raid adlı grubunun Tatsumi’nin kaldığı bu zengin ailenin evine yaptığı saldırı ile değişecektir. Geri kalanını seyir zevkiniz açısından anlatmak istemiyorum.

Önemli Karakterler:

Tatsumi: Köyünü kurtarma derdinde olan, savaşçı olmaya çalışan, saf, eğlenceli karakter.
Animenin baş karakteridir.

Akame: Animenin adını da alan karakterimizdir kendisi. Neden “Tatsumi Ga Kill” diye sormayın. Orası sır. Night Raid’in en iyi üyelerinden biridir. Çok karanlık bir geçmişi vardır. Çok sessiz biridir ama savaş meydanında ondan daha korkunç olan kimse yoktur.

Esdeath: İmparatorluğun ordusunun başındaki komutan. Acımasız, soğuk, merhametsiz. İnsanları sinek gibi öldürebilen biri. Kendiyle denk güçte birini bulamadığı için sıkıntıdan insanları oyuncağı haline getiren bir psikopat.

Animenin tam olarak bir türü yok diyebiliriz. Sizi güldürürken bir sonraki sahnede gözlerinizi doldurabilir. Aksiyon, kan ve dram izlerken bir anda politika işlenişi görebilirsiniz. “Peki bu animede neden bu kadar kan vahşet var?” diye sorabilirsiniz. Bunun sebebi kullandıkları silah yüzünden. Kullanılan silahların genel adı Teigu, yani İmparator Silahı. Bu silahların sayısı kısıtlı olmakla birlikte hepsinin farklı özellikleri vardır ve hepsi birbirinden eşsizdir. …ve eğer iki Teigu kullanıcısı savaşa girerse, illa ki bir taraf ölür. Asla sağ kurtulamaz. Bu yüzden de lanetli silahlar gözüyle bakanlar da var.

Ayrıca müthiş müziklerine ve animasyon kalitesine değinmeden edemeceğim. Kesinlikle animeyi daha bir izlenilebilir kılıyorlar. Ve merak edenler için söyleyeyim. Anime sonlandı. Kimi sonunu beğendi, kimi beğenmedi. Ama bir sonu var yani rahat rahat izleyebilirsiniz.
3zM119.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Naylon Poşet

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

İnanc realking

Elmaslar
9
Puanlar
0
Minecraft
NickMickYok
Aga be çok izlerim bir kaç bölümü kaçırınca bıraktım geride izlemedim çok seviyorm hatta izlicem şimdi
Keinga adamsın hatırlattın için <3

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

S

Silinen üye 87069

Ziyaretçi
Aga be çok izlerim bir kaç bölümü kaçırınca bıraktım geride izlemedim çok seviyorm hatta izlicem şimdi
Keinga adamsın hatırlattın için <3

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:
Geç kalmadan bitirmeni öneririm :D:)

Aselgeia

Evren Etkin | Helio Art Director

Discord:

Aselgeia #7842

Elmaslar
373
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Minecraft
Aselgeia
Game of Thrones'un anime ve daha az karakterli versiyonu T-T

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
745
Puanlar
15.070
Yer
getPlayer("SimitSu").getLocation()
Minecraft
SimitSu
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı