Sol Reklam

İnceleme Among Us - Nedir? Nasıl Oynanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
3901875.jpg

Among Us - Nedir? Nasıl Oynanır?
Among Us bir çeşit katil kim oyunudur. Anlaşılması basit ve gayet güzel bir oyundur. 4-10 kişi ile oynanabilen bu oyun Twitch ve Facebook Gaming gibi platformlarda son derece izlenmesi artan bir oyun oldu. Fall Guys'ın arkasından hemen onu takip eden Among Us Twitch gibi bir platformun en çok izlenen oyunları arasında bulunmakta. Amerikan oyun stüdyosu olan InnerSloth tarafından geliştirilen ve yayınlanan bu oyun, 15 Haziran 2018'de yayınlansa da bu dönemde tutmuş ve izlenme kazanmış bir oyundur.

Oyun boyutu yaklaşık 100 MB ve mobil versiyonunda bu boyut yaklaşık 70 MB'a kadar inmekte. İşin iyi tarafı da mobil oyuncular ile bilgisayar oyuncuları bir arada oynayabilir. Oyun gayet basit ve anlaşılır. Bugün de sizlere bu oyunu nasıl oynayacağınızı göstereceğiz. Yorumlayacağız ve makalemizi bitireceğiz.

Among-Us-Desktop-Wallpaper.jpg

Oyun Terimleri
Imposter - Oyundaki katil olan kişidir. Kimse onun katil olduğunu bilmez. Kendisi oksijen cihazını ve ışıkları sabotaj edebilir, ayrıca kapıları kitleyebilir ve o odada kalan kişilerin diğer odaları görmesini engelleyebilir. Sizin öldürdüğünüzü gören birisi diğerlerini inandıracak kanıtlar sunar ve inanırlarsa sizi öldürebilirler ki bu oy birliği ile olur. Cesedi görünce rapor edebilirler. Sen de edebilirsin ve böylece RP yapabilirsin. Sahte görevler vardır. Onları yaparak diğerlerini masum olduğuna inandırabilirsin.

Masumlar - Oyunda görev yaparak kazanmaya çalışan kişilerdir. Sabotajdan etkilenebilirler. Katilden kaçmaları gerekir ve katili iyi seçmeleri gerekmektedir. Ölü cesetleri raporlayabilirler ve katil sabotaj özelliğini kullandığında ( yani reaktörü, oksijen tüpünü ve ışıkları sabotaj ettiğinde ) onları düzeltmeleri gerekir. Eğer oksijen ve reaktör düzeltilmezse katil oyunu kazanır.

Ölüler - Kendileri ya oy birliğiyle öldürülmüştür ya da katil onları öldürmüştür. Başka ölme şansları yoktur. Masumlar öldüğünde görevlerini yapmaya devam etmek zorundadırlar çünkü katil kimseyi öldüremezse ve masumlar bütün görevleri yaparsa oyun masumlar için biter, yani masumlar kazanır.

ezgif-7-15aefb5a5371.png

Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi - Windows 7 SP1+
İşlemci - SSE2 Komut Sesi Desteği
Bellek - 1 GB
DirectX Sürümü - Sürüm 10
Depolama - En az 250 MB'lık kullanılabilir alan

- Oyun gayet basit ve anlaşılır.

- Yaratıcı fikirlere sahip ve kendisine özgün bir oyun.

- Mobil platformdakilerle bilgisayar platformda bulunanlar oyuna birlikte girebilir.

- Twitch gibi platformlarda büyük başarı kazandı.

- Mobil oyunda çok fazla hileci bulunmakta.

- Bilgisayar platformunda ücretliyken mobilde ücretsiz.

- Herkese açık sunucularda oynarken sesli sohbet olmaması karışıklığa yol açmakta.

- Avrupa sunucularında bazı sıkıntılar bulunmakta.

MustafaBingul

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

BingulHan#4136

Elmaslar
143
Puanlar
7.085
Yer
Türkiye
Minecraft
BingulHan
Guzel bir oyuna benziyor vaktim oldugunda bakacağım

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Benim gibi bu oyunu yeni duyan arkadaşlar için yararlı bir Rehber konusu olmuş. Bu güzel anlatım için size çok teşekkür ederiz, Musa Bey.

B

BraveHeart_

Ziyaretçi
Merhabalar Gayet Güzel Bir Anlatım Olmuş Elinize Sağlık. Şuanda Çok Fazla Popüler Olmuş Bir Oyun , Arkadaş Çevrem İle Oynadığım Zaman Çok Eğleniyorum, Fakat Artık Sıkma Başladı Şahsen.

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835
Merhabalar Şahsen Oynamasamda Güzel Bir Anlatım Olmuş. Çok Popüler Olan Oyunu Birde Sizden Dinlediğim İçin Teşekkür Ediyorum.

Crewdex

Clique | 2022
Emektar

Discord:

Crewdex#1868

Elmaslar
574
Puanlar
8.990
Minecraft
Crewdex
Çok sevdiğim bir oyundur, elinize sağlık.

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Konu anlatımı için teşekkür ederiz. Ventlerden de biraz bahsetseydiniz iyi olabilirdi. Yine de elinize sağlık.

T

Tvic

Ziyaretçi
Oyun anlatımı güzel olmus elinize sağlık. ama oyunda su sıralar hileler ve impostor olmayınca oyundan cıkan kisiler çok fazla oldu ve oyunun zevki kaçtı.

dynamic

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
47
Puanlar
1.925
Eline sağlık.Son günlerde herkesin kafa dağıtmak için girdiği oyun.Bide 10 kişi oynadınız mı tadından yenmez.

TemeriaCraft

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Temeria Craft#8358

Elmaslar
6
Puanlar
135
Minecraft
TemeriaCraft
Bu oyunun nasıl oynandığını bir türlü anlamış değilim. SonOyuncu'da oynadım, sardı fakat mobilde oynayınca hiç bir şey anlamıyor insan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı