Sol Reklam
Sağ Reklam

Alan adları

• Konuyu başlatan wesawor
  • Başlangıç Tarihi
  • 870
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
W

wesawor

Ziyaretçi
Merhabalar şeyi merak ediyorum kendi alan adımızı yapabilirmiyiz veya nasıl yaparız host umuz olması yetiyor mu?

Garoz

Simplicitas tollit virtutem.
Emekli

Discord:

MonBoyhiner#2885

Elmaslar
469
Puanlar
16.160
Yer
Türkiye
Minecraft
GarozLite
Godaddy gibi sitelerden eğer alınmamışsa kendinize göre alan adı alabilirsiniz. Eğer alan adı nasıl yapılıyor diye soruyorsanız bende bilmiyorum.

BayJengX

Ömür bir masal gibidir.

Discord:

BayJengX#0001

Elmaslar
169
Puanlar
3.095
Mesela *.com diye aldığın alan adını başkası için subdomain olarak verebiliyorsun. SunucuAdı.xxxhost.com Gibi Saadece cloudflare ile yönlendirme gerekiyor diye biliyorum

MegaCrafter

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

MegaCrafter#7368

Elmaslar
61
Puanlar
3.785
Minecraft
MegaCrafterAT
Internet üzerindeki alan adları ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) tarafından yönetiliyor. Bu kurum ile bağlantısı olan her alt alan adı kuruluşu da sitesinde listelenmiş bir şekilde duruyor. (isimtescil.net bunlardan biri mesela) ICANN kendi başına alan adı sağlamıyor ancak web tarayıcılarının vs. genel kontrol ettikleri alan adı sunucuları için aracılık yapıyor.

W

wesawor

Ziyaretçi
mesela şimdi mesela .sa diye bi domain yapmak istesek çok zor mu olur??

W

wesawor

Ziyaretçi
yaani kendimiz çıkartmak istesek

C

Citrine Network

Ziyaretçi
Kendin TLD çıkartmak istiyorsan, büyük bir bütçen olması gerekiyor öyle kafana göre iş yapamıyorsun. Eğer değişmediyse ilk başvuruda $185.000 -eğer onaylanmaz ise paran yanar- onaylanırsa yıllık $25.000 ödeme yapman gerekiyor.

W

wesawor

Ziyaretçi
iyi paraymış bi oyun tasarım studyosu kurarım o paraya tabi elime geçerse

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı