Sol Reklam

admiraldus hakkında gerçekleri öğrenin!

Sizce kaç yıldızı hak ediyor?

• ☆☆☆☆☆

• ☆☆☆☆

• ☆☆☆

• ☆☆

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
G

Garp

Ziyaretçi
Merhaba MC-TR üyeleri. Discord grubunda ve forumda genel olarak @admiraldus'u düşman olarak görüyorlar. Bende bugün bu konuyu açarak ön yargılı olan kişilerin ön yargısını kaldırmayı ve biraz da olsun bilgi edinmenizi istedim.
admiraldus hakkında kendi ağzından kişisel gördüğü bilgilerini görmek isterseniz tıklayıp gidebilirsiniz. Konumun bu kısmından itibaren admiraldus demek yerine Emir diyeceğim. Bu konuda ki tüm yazılar kişisel görüşümdür.

aY3Ny2.png

Emir Kaya Kimdir?
Emir Kaya, profesyonel bir tasarımcı, harikulade bir yazar ve sıkı bir dosttur. Emir çoğu forum ve sitede görev yapmış, yazar arkadaşlara yardım eden ve eleştiri yapan bir yetkili idi. Herkes Emir'i itici ve olumsuz görse de aksine öyle değil. Nedenini aşşağı indikçe anlayacaksınız. Benim yakın bir arkadaşım ve Emir'in sıkı dostu olan @Fradue yani Necati aracılığı ile Emir ile tanıştım. Yani aramız iyi oldu.

aY3Ny2.png

Emir İle Aramda Geçen Olaylar?
Sanırım 2017-2018 arası yıllarda bir foruma yazar (editör) olarak katılmıştım. (Forum ismini vermek istemiyorum.) Katılmamı Necati sağlamıştı ve Necati ile böylelikle tanışmış oldum. Benim yazarlık yaptığım sırada Emir düzenli olarak konulara eleştiri yapıyordu. O zamanlar Emir'i tanımadığım için yaptığı eleştirilere sinir oluyordum. Sadece benim konularıma değil diğer arkadaşların konularına da yaptığı yorumlarda sinir oluyordum. Bir gün içimde ki tüm nefreti, siniri dile getirip Emir'e söyledim. Emir ile aramda baya bi tartışma çıktı. Ben uyarı almıştım Necati tarafından. Daha sonra ben Emir'in eleştirilerine bir şey dememeye başladım. Bir gün arkadaşım Baran ADALI beni forumuna davet etti bende kabul ettim lakin arkadaşımın forumunda 1 konu dahi açmadan çıktım. Emir bunu duyunca bana farklı bir forumda mı çalışıyorsun gibi söylemlerde bulundu ve tartışma çıktı. Daha sonra Emir ile baya tartıştıktan sonra Emir'e engel atma durumunda kaldım ve (1 günlük engel.) geri kaldırdım. Engel atmamın nedeni tartışmaya son vermekti. Daha sonra Necati'nin daveti üzerine Emir'in çalıştığı foruma geri döndüm. Emir bana özelden mesaj attı ve tekrar bir tartışma başladı. Tartışma en sonunda bitti ve aylar geçti. Necati ile sohbet ediyorduk ve Emir'in bahsi açıldı. Daha sonra Necati'nin cümleleri ile Emir'e mesaj attım ve aramızdakileri bitirmeyi söyledim. Daha sonra aramızda ki buzlar eridi ve yavaş yavaş arkadaş olduk.

aY3Ny2.png

Emir Hakkındaki Düşüncelerim?
Emir başta gıcık ve sinir bozucu gözüksede aslında öyle biri değil. Emir ve Necati'nin benimsediği bir şeyi size açıklamak istiyorum.
Emir: "Nazba göre şerbet."
Necati: "Dostum olmayanlara neden nazik davranıyım?"

Bu tutum yüzündendir ki cevapları ve yorumları sert oluyor. (Arkadaşı olmayanlara karşı.)
Emir'in yaptığı tasarımlar, yazdığı makaleler, site yönetimi ve ekip liderliği bunların dışında yaptığı bir çok şey var lakin bunları hakkıyla yaptığını söyleyebilirim. Yaptığı tasarımları ve yazdığı makaleleri forumda zaten görmektesiniz. Site yönetiminde ki olay ise şöyle, yazar olarak görev yaptığım forumda konuları Facebook'taki beğenme sistemi gibi bir çok sistem eklemişti. Forumun ara yüzü ise sade ve göze hitap edecek şekilde ayarlamıştı. Ekip Liderliğinde ise forumda ki yazarları tek bir çatı altında toplayabiliyordu. Emir ayrıldıktan sonra bir süre Necati yönetici oldu. Necati'de ayrıldıktan sonra forum öldü. Şuan tekrardan yazar alımları yapmaktalar lakin pek işe yarayacağını sanmıyorum.

aY3Ny2.png

Emir'e Oy Versen Ne Kadar Verirdin?
Bunu okuyan herkesin yorum olarak yazmasını istiyorum puanlamasını. 0 ila 5 arasında ki rakamları kullanırsak daha iyi olur. Puanlama yaptıktan sonra kısa kısa yorumlarınızı bekliyorum.

* Karakter:
* Kişilik:
* Türkçe Kabiliyeti:
* Arkadaşlık:

* Karakter: 5 - Başkasına ihtiyaç duymadan haraket ettiği için 5 puan verdim.
* Kişilik: 4 - Açık fikirli ve yeniliğe her zaman açık. İhaneti sevmeyen ve arkadaşlarını olukça seven biri. 4 puan vermemin nedeni fazla egolu. :p
* Türkçe Kabiliyeti: 5 - Açtığı konulardan da anlaşılacağı şekilde Türkçe'ye hakim.
* Arkadaşlık: 4 - Arkadaşlarına önem veren biri olduğu için 4 puan verdim. 5 vermememin sebebi çok iyi tanımadığım için.

Emir ile tanışmadan önce kimse laf etmesin. Bende başta sizin gibi düşünüyordum, tanıştıktan sonra tüm düşüncem değişti.

Son düzenleyen: Moderatör:

GreXLin85

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
16
Puanlar
3.760
Yer
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Minecraft
GreXLin85
Forumun discord sunucusunu atabilecek biri var mı?

G

Garp

Ziyaretçi

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Arkadaşlarının ilk önce kötü yüzünü tanıdığı bir gerçek. İyi tanıyorsan total puanı 20 olan bir arkadaşın olur ;)

G

Garp

Ziyaretçi
Arkadaşlarının ilk önce kötü yüzünü tanıdığı bir gerçek. İyi tanıyorsan total puanı 20 olan bir arkadaşın olur ;)
Emir'i ahım şahım tanımasam da iyi biri olduğunu söyleyebilirim.

Fradue

Grafik Tasarımcısı
Yasaklandı
Elmaslar
256
Puanlar
13.845
Yer
Türkiye
Minecraft
Syttos
Emir'le 4 Temmuz 2017'de tanıştık, öperim bile xd

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
G

Garp

Ziyaretçi

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Ciddi ciddi böyle bir konu açtığına inanamıyorum. :pardon: :'D :<3: <3

Fradue

Grafik Tasarımcısı
Yasaklandı
Elmaslar
256
Puanlar
13.845
Yer
Türkiye
Minecraft
Syttos
G

Garp

Ziyaretçi
S

sooply

Ziyaretçi
Emir'i severim. Kavga etsekte severim yani. Necati ayrı bir kankamdır, hep arkamda duruyor. Vallaha Ata bilmediklerimi öğrendim teşekkürler :D

G

Garp

Ziyaretçi
S

sooply

Ziyaretçi
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı